Проєкт «Відкритий університет»

«Відкритий університет» – партнерський проєкт, заснований за співініціативи Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю та Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, Ставить на меті проведення зустрічей із суспільно-політичними та культурними діячами, громадськими активістами, митцями та вченими. Проєкт започатковано у 2017 році.

Хронограф проєкту

2017-2018 рр.

25 вересня 2017 року, першим гостем проєкту став український менеджер і економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), президент Київської школи економіки, екс-міністр економічного розвитку й торгівлі України Павло Шеремета. Доповідач виступив із лекцією-бесідою «Співвідповідальність задля прориву».

6 жовтня 2017 року університет вітав українську співачку, етнографа, антрополога, Посланця доброї волі Програми розвитку ООН в Україні Katya Chilly. У формі полілогу вона передала чималій аудиторії заходу власні давні сакральні знання про землю, звук і голос.

2 листопада 2017 року у рамках формату проведено науковий семінар «Менеджмент середньої освіти в США: інклюзивна складова» за участю спеціаліста з підтримки «віртуальних шкіл» у компанії «Connections Education» Джеклін Бонітц.

21 листопада 2017 року в університет в рамках проєкту завітав автор «Акта проголошення незалежності України», колишній дисидент, політик, громадський діяч, Герой України Левко Лук’яненко.

28 листопада 2017 року в рамках проєкту до університету завітала Наталія Дзюбенко-Мейс – член Національної Спілки письменників України та Ради Всеукраїнської асоціації дослідників голодоморів в Україні, заслужений працівник культури України. Розповіла про роботу свого чоловіка по дослідженню Голодоморів в Україні.

23 березня 2018 року відбулась зустріч з кандидатом наук в Інституті фізичної хімії Польської академії наук Ясухіро Ігараші. Гість розповів про ядерну безпеку у світі.

27 березня 2018 року, до університету, за ініціативи громадської активістки Світлани Шевченко, завітали громадський та політичний діяч Дмитро Корчинський, кобзар Тарас Компаніченко та актор Назар Борушок, які представили в університеті українську кінострічку «Посттравматична рапсодія» – фільм, який створено добровольцями і волонтерами.

4 квітня 2018 року в університет завітав письменник та перекладач художньої літератури, автор одного з найкращих романів 2017 року в українській літературі «Дорога на Асмару» Сергій Сингаївський.

2018-2019 рр.

17 вересня 2018 року пройшла зустріч з доктором наук, професором Університету Маямі Маркусом Джоубом який розповів учасникам заходу про християнський фактор становлення державності США.

3 жовтня 2018 року до університету завітав краєзнавець, журналіст та громадський діяч Євген Букет. Метою візиту, що відбувся у форматі проєкту стала презентація добірній університетській та міській аудиторії Вікіпроекту «Переяслав», який у 2018 році перезавантажується спільно з Науковим товариством університету та нашим навчальним закладом.

31 жовтня 2018 року відбувся лекторій з письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс про боротьбу за визнання світовою спільнотою Голодомору актом геноциду, а також презентація нової збірки «Білі громи».

2 листопада 2018 року, з презентацією нового роману «Де немає Бога» до Переяслава-Хмельницького на запрошення Наукового товариства університету у рамках свого туру вперше завітав сучасний український письменник, мандрівник, автор книжок «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», дилогії «Бот», роману «Зазирни у мої сни Макс Кідрук.

19 листопада 2018 року, у рамках формату «Відкритий університет» до Переяслава завітав блогер, журналіст, письменник, екс-ведучий програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» Сергій Іванов. У ході зустрічі він поділився власним баченням стосовно того, як позбутися «совка» в голові» та відповів на численні питання аудиторії.

4 грудня 2018 року у форматі «Відкритий університет», за сприяння Нового каналу відбувся діалог студентів та викладачів ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» з відомим українським шоуменом, телеведучим та волонтером, незмінним очільником гумористичного колективу «Вар’яти» Сергієм Притулою, у якому він охоче відповів на питання сковородинівців.

24 квітня 2019 року завдяки співпраці Наукового товариста університету з міжнародним молодіжним проектом «U-Report» у рамках формату відбувся відкритий діалог студентів із відомим українським музикантом та волонтером, фронтменом українського гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, який розповів присутнім про творчість, активність та відповів на численні запитання сковородинівців.

15 травня 2019 року на завершення навчального року в рамках проєкту відбувся діалог сковородинівців з відомим сучасним українським письменнником, «батьком українського бестселера», Золотим письменником України, автором знаменитих романів «Чорний Ворон», «Маруся» та «Троща» Василем Шклярем, у якому він презентував свої романи, познайомив присутніх зі своїм баченням суспільно-політичного та культурного розвитку нашої держави та охоче відповів на питання гостей зустрічі.

2019-2020 рр.

18 вересня 2019 року «Відкритий університет» розпочав свій новий сезон із зустрічі з політологом, директором аналітичного центру «Політика», менеджером виборчих та PR кампаній, політичним консультантом Миколою Давидюком. У рамках зустрічі було презентовано його авторську книгу «Як зробити Україну успішною?» – спробу почати загальнонаціональний діалог, велику суспільну дискусію про те, як зробити Україну успішною. Дати відповідь на просте запитання: а що я можу зробити для успіху країни? Усі герої цієї книжки розуміють виклики, які стоять перед ними та їхньою галуззю загалом. Водночас вони впевнені: потрібно починати з себе, і тоді все вийде, й Україна стане такою, якою ми хочемо її бачити.

25 вересня 2019 року в університеті в рамках проєкту вітали особливого гостя – учасника АТО, львівського журналіста та мандрівника, розробника освітніх, симуляційних ігор, сертифікованого тренера, фасилітатора у сфері неформальної освіти Андрія Мочурада. Упродовж двох місяців він спостерігав за життям полярників на станції «Академік Вернадський», куди добирався автостопом, а відтак люб’язно погодився розповісти сковородинівцям про свій досвід у цій медійній експедиції, написання книги та роботу над науковим фільмом. У ході зустрічі було продемонстровано унікальні кадри з цієї подорожі та поштівки, які вийшли в тираж за кілька днів до того. У другій частині зустрічі Андрій презентує проект «Як запровадити безпілотники і 3D принтери в школи» та «Змагання Джура 2.0», а також запросив долучатися до проекту.

23 жовтня 2019 року відбулася зустріч з журналістом, редактором, теле- та радіоведучим, медіа-експертом та медіа-тренером, головою правління та ведучим «Громадського радіо» Андрієм Куликовим. Тема розмови: «Як навчитись з власних помилок: історія перетворення пропагандиста на журналіста» – унікальна історія успіху Андрія Вікторовича, неймовірно цікаві історії з його життя та відверті відповіді на непрості запитання.

30 жовтня о 12:00 у конференц-залі імені Василя Сухомлинського відбулася зустріч із Сергієм Стерненком – українським громадським діячем, керівником НГО «Небайдужі», колишнім членом Проводу та очільником одеського обласного осередку «Правого сектору», активним учасником «Революції Гідності», одним із засновників «Народної люстрації». Протягом розмови на тему «Україна 2020. Нові виклики» говорили про інформаційну безпеку, наше майбутнє як країни та вплив громадянського сектору на порядок денний в країні.

12 листопада 2019 року відбулася довгоочікувана, для  міста та університету, презентація нового роману з доповненою реальністю від сучасного українського письменника, мандрівника та популяризатора науки Макса Кідрука під назвою «Доки світло не згасне назавжди». Макс приїздив до Переяслава в рамках проєкту вже вдруге.

12 березня 2020 року пройшла зустріч із надзвичайно різнобічною особистістю: поетом, прозаїком, автором есе, перекладачем, громадським активістом, фронтменом гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма», учасником мультимедійних мистецьких проектів, організатором літературного життя України, рок-концертів, театралізованих вистав та навіть акцій громадянської непокори. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена» Сергієм Жаданом.

2021-2022 рр.

2022-2023 рр.

23 вересня 2022 року в УГСП завітав відомий український шоумен, радіо та телеведучий, автор відомого You-Tube-каналу «Зе Інтерв’юер», ведучий ранкових шоу «Happy Ранок» на ХітFM, «Сніданок з 1+1», «Ранок з Україною» й інших телепроєктів Анатолій Анатоліч. Серед іншого спікер привідкрив завісу своїх майбутніх проєктів. Одним з них буде «Невтрачене покоління», головне завдання якого – продемонструвати, що саме молодь є нині рушійною силою на фронті, у волонтерстві, бізнесі, шоубізнесі – в абсолютно всіх сферах.

6 жовтня 2022 року укриття №2 Університету Григорія Сковороди в Переяславі примножило своє звичне безпекове призначення, щонайменше на один вечір ставши епіцентром музики, танцю, хороводів та благодійності. Тут свій благодійний музичний вечір провів талановитий український етно-електро проєкт «GG ГуляйГород». Зібрані кошти передали очільниці ГО «Серця Переяславщини», відомій волонтерці Інні Марченко.

2 грудня 2022 року почесним гостем Університету Григорія Сковороди в Переяславі став Президент України Володимир Зеленський. Родзинкою зустрічі з ним став формат запитання-відповідь, де студенти мали змогу напряму поспілкуватися та запитати у лідера країни про все що цікавить.

Безвідносно до постійних перешкод з тривогами, обстрілами, відсутністю світла та зв’язку гурт PROBASS ∆ HARDI запустив благодійний тур університетами і, майже у його фіналі, 7 грудня 2023 року, завітав до Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Як розповідає колектив, у такий спосіб він захотів підтримати молоде покоління України і разом з ним допомогти українській армії.

Семестр завершився для сковородинівців атмосферним акустичним концертом. З благодійним виступом 9 грудня до міста та університету завітав відомий український музикант, натхненник української важкої сцени, лідер і автор більшості пісень гурту «Тінь Сонця», нині боєць 130-го батальйону ТрО Збройних Сил України Сергій Василюк. На концерт завітали не лише сковородинівці, а й військові, гості зі столиці, жителі Переяслава. Усі разом зібрали на потреби 130 батальйону ТРО більше 10 000 гривень. Виконавець приїхав на концерт безпосередньо з позицій.

2 березня 2023 року, в життєплин сковородинівської родини увірвався талановитий український музикант, унікальний письменник та поет, мислитель-новатор, запальний фронтмен гуртів «Пирятин» та «Ukiez», неповторний ведучий світоглядного ток-шоу «Інструкція. Війна» на youtube-каналі «Антропологія» Іван Семесюк. Понад годину гість, використовуючи доволі химерну і, подекуди, присмачену помірною українською лайкою лексику, виголошував досить неординарну лекцію на тему: «Метафізика індивідуальної свободи та українська ідентичність» переповнену метафізичними діалогами, які охоплювали new age, буддизм, християнський містицизм і сторінки витоків українства. Не оминули й президентство Кучми та новітні розмови щодо того, як штучний інтелект трансформує наше життя.

5 березня 2023 року на численні прохання сковородинівців та містян в УГСП, в рамках проєкту відбувся довгоочікуваний концерт одного з найпопулярніших та найулюбленіших гуртів українців, зокрема серед викликів воєнного часу – Kozak System. Без жодних перебільшень цей концерт, за наповненістю залу та емоціями, став найпомітнішою подією в мистецькому житті нашого міста, щонайменше, за період війни.

21 березня 2023 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі був сповнений тепла та затишності – до нашого закладу вперше і, хочеться вірити, не востаннє завітала українська поетка, фронтвумен гурту VLASNA, волонтерка, громадська діячка Тетяна Власова. Зустріч, яка відбулася в рамках проєкту справді виправдала свою назву «Ефект близькості» – це була відверта та щира розмова про життя, любов та війну. Тут стало місця слушним роздумам, життєствердному настрою та, звісно ж, душевній поезії.

6 квітня 2023 року став датою довгоочікуваного приїзду відомого українського письменника, поета та прозаїка, перекладача, есеїста, співзасновника постмодерністської течії в українській літературі, живого класика Юрія Андруховича. У цей день численні поціновувачі його таланту з університету та міста Переяслава мали нагоду зустрітися, послухати поезію та прозу письменника, задати йому запитання, надихнутися мудрістю та досвідом того, хто вже записаний до підручників з української літератури у якості її «Патріарха».

27 квітня 2023 року гостем став відомий історик, публіцист, політик, громадський діяч та колишній директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. У ході зустрічі під назвою «Наша столітня. Коріння нинішньої війни з Росією» присутні розмовляли з істориком про війну давнішню й війну сьогоденну.

23 червня 2023 року гостем закладу став Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який мав у стінах альма-матер важливий виступ-проповідь, де, серед іншого, підкреслив що великий дар Божий свободи і незалежності є безцінним, а на долю нашого покоління випало завдання перемогти, примножити, утвердити і передати цей дар наступним поколінням.

2023-2024 рр.

1 листопада 2023 року до УГСП завітав письменник та співзасновник видавництва «ТаТиШо», український журналіст, автор відомого проєкту «Служба розшуку дітей», режисер-документаліст, волонтер, засновник мистецького проєкту «Так працює пам’ять», музикант та поет Руслан Горовий. У ході майже двогодинної розмови він розповідав про свою журналістську діяльність, режисерський поступ, діяльність волонтерської групи «Цигани» що нині опікується деокупованими територіями Київщини, Харківщини та Херсонщини. Поза тим щедро ділився баченням державних та культурних процесів, планами на майбутнє.

7 листопада 2023 року у рамках проєкту заклад відвідав журналіст та телеведучий, публіцист, колумніст видання «Українська правда», солдат Збройних Сил України, володар Премії імені Георгія Гонгадзе та Премії імені Юрія Шевельова Павло Казарін. Говорили про те, як нас змінює війна.

10 листопада 2023 року, відбулася зустріч із публіцистом, громадсько-політичним діячем, викривачем корупції, учасником російсько-української війни, важкопораненим ветераном Збройних Сил України Олегом Симорозом. Тема розмови – «Громадянське суспільство в умовах повномасштабної війни. Кожен важливий»

3 лютого 2024 року, в рамках проєкту «Відкритий університет» в актовому залі альма-матер відбувся благодійний концерт популярного українського альт-поп гурту «Енджі Крейда», який у цей вечір приїхав з Рівного аби потішити своїх прихильників та зібрати кошти для захисників. Протягом півтори години, глядачі  мали нагоду насолодитися відомими авторськими піснями та переспівами виконавиці. У програмі прозвучали її відомі композиції «Один з нас», «Сама», «Наруто», «НЛО», «Пройде зима», «Перевзуті», «Брате» та інші.

12 березня 2024 року до УГСП завітав ведучий видеоциклу «Довга війна» від видання «Грунт», політичний консультант, медіа аналітик Олексій Ковжун. Протягом півтори години кілька десятків охочих наживо відвідати захід діалогували на тему «Плани на майбутнє в часи невизначеності».

3 квітня 2024 року, на численні прохання сковородинівців, в стінах альма-матер відбулась творча зустріч з гуртом «Schmalgauzen». Атмосферна здибанки пройшла з цікавими історіями, жартами та фантастичними піснями.

16 квітня 2024 року відбулась щира розмова з українським поетом і видавцем, власником і директором видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», громадським діячем, членом Національної спілки письменників, лавреата премій «Бу-Ба-Бу» (1987), «Благовіст», імені В. Свідзінського (2016),  Національної премії  України ім. Т.Шевченка (2017), кавалером міжнародного «Ордену усмішки» (Польща) Іваном Малковичем. Близько години тривало неформальне спілкування та автограф-сесія Малковича – спільно з організаторами видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» подарувало учасникам зустрічі унікальну змогу придбати щось з майже трьох десятків найменувань друкованої продукції за приємною ціною та підписати її у поета та укладача більшості видань.

13 квітня 2024 року гостями Університету Григорія Сковороди в Переяславі, в рамках серії благодійних гумористичних концертів по всій Україні для підняття бойового духу та допомоги нашим захисникам, у форматі «Імпровізації» став гумористичний колектив «Ветерани космічних військ» та впізнаваний комік та шоумен Ігор Ласточкін. По завершенню виступу коміки зробили спільну світлину з залом, не відмовили у фото й автографах усім, хто дочекався їх після виступу.

13 травня 2024 року відбулась зустріч з відомим журналістом-розслідувачем, засновником та керівником одного із найавторитетніших проєктів журналістських розслідувань в Україні «Bihus.Info», від початку повномасштабного вторгнення – добровольцем Збройних Сил України Денисом Бігусом. У ході розмови присутні мали можливість поспілкуватися із впізнаваним медійником та поставити свої питання.

2024-2025 рр.

8 жовтня 2024 року конференц-зал імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі ледь вмістив усіх охочих поспілкуватися із відомим українським актором, сценаристом і режисером кримськотатарського походження Ахтемом Сеітаблаєвим. Зустріч, що відкрила новий осінній сезон загальноулюбленого проєкту «Відкритий університет», стала справжнім подарунком як для сковородинівців, які знайомі з форматом та з нетерпінням чекали на цю подію, так і для тих, хто вперше прийшов на зібрання такого формату.

Перейти до вмісту