Проєкт «Відкритий університет» - Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Проєкт «Відкритий університет»

«Відкритий університет» – партнерський проєкт, заснований за ініціативи Відділу освітнього менеджменту та профорієнтаційної діяльності та Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, що ставить на меті проведення зустрічей із суспільно-політичними та культурними діячами, громадськими активістами, митцями та вченими.

Хронограф проєкту

Проект започатковано 25 вересня 2017 року, а його першим гостем став український менеджер і економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), президент Київської школи економіки, екс-міністр економічного розвитку й торгівлі України Павло Шеремета. Доповідач виступив із лекцією-бесідою «Співвідповідальність задля прориву».

6 жовтня 2017 року команда Наукового товариства університету вітала українську співачку, етнографа, антрополога, котру нещодавно обрано Посланцем доброї волі Програми розвитку ООН в Україні – Katya Chilly. Пані Катерина у формі полілогу передала чималій аудиторії заходу власні давні сакральні знання про землю, звук і голос.

2 листопада 2017 року проведено науковий семінар «Менеджмент середньої освіти в США: інклюзивна складова» за участю спеціаліста з підтримки «віртуальних шкіл» у компанії «Connections Education» – Джеклін Бонітц.

21 листопада 2017 року в університет завітав автор «Акта проголошення незалежності України», колишній дисидент, політик, громадський діяч, Герой України Левко Лук’яненко.

28 листопада 2017 року в рамках проекту до Переяславського університету завітала Наталія Дзюбенко-Мейс – член Національної Спілки письменників України та Ради Всеукраїнської асоціації дослідників голодоморів в Україні, заслужений працівник культури України. Пані Наталія розповіла про роботу свого чоловіка по дослідженню голодоморів в Україні.

23 березня 2018 року відбулась зустріч з кандидатом наук в Інституті фізичної хімії Польської академії наук Ясухіро Ігараші. Гість розповів про ядерну безпеку у світі.

27 березня 2018 року, до університету, за ініціативи громадської активістки Світлани Шевченко, завітали громадський та політичний діяч Дмитро Корчинський, кобзар Тарас Компаніченко та актор Назар Борушок, які представили в університеті українську кінострічку «Посттравматична рапсодія» – фільм, який створено добровольцями і волонтерами.

4 квітня 2018 року в університет завітав письменник та перекладач художньої літератури, автор одного з найкращих романів 2017 року в українській літературі «Дорога на Асмару» – Сергій Сингаївський.

17 вересня 2018 року пройшла зустріч з доктором наук, професором Університету Маямі Маркусом Джоубом який розповів учасникам заходу про християнський фактор становлення державності США.

3 жовтня 2018 року до університету завітав краєзнавець, журналіст та громадський діяч Євген Букет. Метою візиту, що відбувся у форматі постійно діючого проекту «Відкритий університет» стала презентація добірній університетській та міській аудиторії Вікіпроекту «Переяслав», який у 2018 році перезавантажується спільно з Науковим товариством університету та нашим навчальним закладом.

31 жовтня 2018 року відбувся лекторій з письменницею Наталією Дзюбенко-Мейс про боротьбу за визнання світовою спільнотою Голодомору актом геноциду, а також презентація нової збірки «Білі громи».

2 листопада 2018 року, з презентацією нового роману «Де немає Бога» до Переяслава-Хмельницького на запрошення Наукового товариства університету у рамках свого туру вперше завітав сучасний український письменник, мандрівник, автор книжок «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», дилогії «Бот», роману «Зазирни у мої сни Макс Кідрук.

19 листопада 2018 року, у рамках формату «Відкритий університет» до Переяслава завітав блогер, журналіст, письменник, екс-ведучий програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» Сергій Іванов. В ході зустрічі він поділився власним баченням стосовно того, як позбутися «совка» в голові» та відповів на численні питання аудиторії.

4 грудня 2018 року у форматі «Відкритий університет», за сприяння Нового каналу відбувся діалог студентів та викладачів ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» з відомим українським шоуменом, телеведучим та волонтером, незмінним очільником гумористичного колективу «Вар’яти» Сергієм Притулою, у якому він охоче відповів на питання скоровородинівців.

24 квітня 2019 року завдяки співпраці Наукового товариста університету з міжнародним молодіжним проектом «U-Report» у рамках формату відбувся відкритий діалог студентів із відомим українським музикантом та волонтером, фронтменом українського гурту «Антитіла» Тарасом Тополею, який розповів присутнім про творчість, активність та відповів на численні запитання сковородинівців.

15 травня 2019 року на завершення навчального року в рамках проєкту відбувся діалог сковородинівців з відомим сучасним українським письменнником, «батьком українського бестселера», Золотим письменником України, автором знаменитих романів «Чорний Ворон», «Маруся» та «Троща» Василем Шклярем, у якому він презентував свої романи, познайомив присутніх зі своїм баченням суспільно-політичного та культурного розвитку нашої держави та охоче відповів на питання гостей зустрічі.

18 вересня 2019 року «Відкритий університет» розпочав свій новий сезон із зустрічі з політологом, директором аналітичного центру «Політика», менеджером виборчих та PR кампаній, політичним консультантом Миколою Давидюком. У рамках зустрічі було презентовано його авторську книгу «Як зробити Україну успішною?» – спробу почати загальнонаціональний діалог, велику суспільну дискусію про те, як зробити Україну успішною. Дати відповідь на просте запитання: а що я можу зробити для успіху країни? Усі герої цієї книжки розуміють виклики, які стоять перед ними та їхньою галуззю загалом. Водночас вони впевнені: потрібно починати з себе, і тоді все вийде, й Україна стане такою, якою ми хочемо її бачити.

25 вересня 2019 року в університеті в рамках проєкту вітали особливого гостя – учасника АТО, львівського журналіста та мандрівника, розробника освітніх, симуляційних ігор, сертифікованого тренера, фасилітатора у сфері неформальної освіти Андрія Мочурада. Упродовж двох місяців він спостерігав за життям полярників на станції «Академік Вернадський», куди добирався автостопом, а відтак люб’язно погодився розповісти сковородинівцям про свій досвід у цій медійній експедиції, написання книги та роботу над науковим фільмом. У ході зустрічі було продемонстровано унікальні кадри з цієї подорожі та поштівки, які вийшли в тираж за кілька днів до того. У другій частині зустрічі Андрій презентує проект «Як запровадити безпілотники і 3D принтери в школи» та «Змагання Джура 2.0», а також запросив долучатися до проекту.

23 жовтня 2019 року відбулася зустріч з журналістом, редактором, теле- та радіоведучим, медіа-експертом та медіа-тренером, головою правління та ведучим «Громадського радіо» Андрієм Куликовим. Тема розмови: «Як навчитись з власних помилок: історія перетворення пропагандиста на журналіста» – унікальна історія успіху Андрія Вікторовича, неймовірно цікаві історії з його життя та відверті відповіді на непрості запитання.

30 жовтня о 12:00 у конференц-залі імені Василя Сухомлинського відбулася зустріч із Сергієм Стерненком – українським громадським діячем, керівником НГО «Небайдужі», колишнім членом Проводу та очільником одеського обласного осередку «Правого сектору», активним учасником «Революції Гідності», одним із засновників «Народної люстрації». Протягом розмови на тему «Україна 2020. Нові виклики» говорили про інформаційну безпеку, наше майбутнє як країни та вплив громадянського сектору на порядок денний в країні.

12 листопада 2019 року відбулася довгоочікувана, для  міста та університету, презентація нового роману з доповненою реальністю від сучасного українського письменника, мандрівника та популяризатора науки Макса Кідрука під назвою «Доки світло не згасне назавжди». Макс приїздив до Переяслава в рамках проєкту вже вдруге.

12 березня 2020 року пройшла зустірч із надзвичайно різнобічною особистістю: поетом, прозаїком, автором есе, перекладачем, громадським активістом, фронтменом гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма», учасником мультимедійних мистецьких проектів, організатором літературного життя України, рок-концертів, театралізованих вистав та навіть акцій громадянської непокори. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена» Сергієм Жаданом.

Перейти до вмісту