Відсьогодні в УГСП проводитимуть іспити держслужбовців на визначення рівня володіння державною мовою: усі деталі та реєстрація - Університет Григорія Сковороди в Переяславі
Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > Відсьогодні в УГСП проводитимуть іспити держслужбовців на визначення рівня володіння державною мовою: усі деталі та реєстрація

Середина тижня несе гарні новини – відсьогодні, 15 вересня 2021 року, Університет Григорія Сковороди в Переяславі стає майданчиком для проведення іспиту, призначеного для громадян, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання своїх службових обов’язків. Відтепер щопонеділка, щосереди і щоп’ятниці з 9:00 у 308 аудиторії І корпусу університету відповідні іспити проводитимуть три кваліфіковані інструктори, викладачі нашого Університету Олександр Васенко, Артем Щоголев і Борис Шевчук. Як зазначають місцеві координатори, графік проведення іспитів, станом на нині, вже розписано на місяць вперед. Іспити проводять безкоштовно.

 Складання іспиту на рівень володіння державною мовою здійснюватиметься відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 409.

З Програмою іспиту на рівень володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків та зразками завдань можна ознайомитися за посиланням.

Аби подати заявку на складання іспиту, вам потрібно спершу авторизуватися в системі. Відтак, для отримання сертифіката про рівень володіння державною мовою, претенденту, необхідно:

  • онлайн зареєструватися за посиланням, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту (із запропонованих варіантів) на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови (https://exam.mova.gov.ua/);
  • скласти іспит у Комісії або уповноваженій установі – зокрема нашому Університеті, використовуючи спеціально розроблену іспитову систему;
  • отримати державний сертифікат, який діє безстроково, через електронний кабінет серії УМД;

Будь ласка, реєструйтеся на іспит відповідально! Якщо Ви не прийдете на іспит в обраний час на обраний іспитовий майданчик, то подати наступну заявку Ви зможете тільки через чотири місяці.

Після реєстрації обов’язково перегляньте сторінку «Інструкція та правила».

Яка процедура іспиту? У авдиторіях працює інструктор. У зв’язку з запровадженням в Україні карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу та захворювання COVID-19 особи не можуть знімати свою захисну маску впродовж всього іспиту. Також вони вимикають мобільні телефони або ставлять їх на режим вібросигналу, відкладаючи пристрій у відведе для цього місце.

Загальний час для виконання завдань іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків орієнтовно складатиме 30 хвилин. Ніхто не може розпочати роботу з комп’ютером до спеціального оголошення про дозвіл здійснити вхід в іспитову систему.

Зараз іспит має дві частини – письмову та усну. Письмова частина складається з 29 тестових завдань. Час виконання – до 20 хвилин. У свою чергу, усна частина «Говоріння» складається з одного завдання відкритого типу, де ваше мовлення буде записано на відео. Час виконання – до 10 хвилин.

Увесь іспит технічно складається з двох частин – так званих «обмежених у часі іспитів». Кожну частину особи що складають іспит починають з натискання покликання «Розпочати обмежений за часом іспит і завершують натисканням кнопки «Завершити іспит», а тоді кнопки «Так, завершити іспит». Себто, кожна дія виконуватиметься двічі.

У процесі виконання завдань кожної частини іспиту вгорі праворуч учасники будуть бачити час, що залишився до кінця роботи саме в цій частині іспиту. Дуже важливо в кожній частині натиснути кнопку «Завершити іспит», доки час не сплинув!

Після виконання кожного тестового завдання учасники іспиту обов’язково натискають кнопку «Зберегти відповідь» і бачать повідомлення, що система отримала їх відповідь. Можна змінювати відповіді й надсилати їх повторно.

У останній частині «Говоріння» буде записано відео. Якщо відеофайл виявиться дуже великим, браузер може повідомити, що сторінка не відповідає. Натискаємо «Зачекати» (можливо, кілька разів), доки сторінка успішно не передасть файл на сервер.

Якщо під час іспитування комусь необхідно вийти з аудиторії, то слід піднести руку й попередити про це інструктора.

Зверніть увагу на те, що під час виконання частини завдань тесту «Говоріння» виходити з аудиторії не рекомендовано. Час, який ви проведете за межами аудиторії, не буде доданий до часу, відведеного для виконання пробного тесту.

Якщо комусь необхідна допомога у вирішенні питань, які не стосуються змісту тесту, піднесіть руку. До вас підійде інструктор.

Увага! Під час монологічного мовлення на обрану тему претендент/претендентка повинен/повинна:

1)     сидіти так, щоб упродовж усього часу мовлення було повністю видно його/її обличчя;

2)     дивитися в камеру мінімум 50% від загального часу мовлення;

3)     не читати, а виголошувати монолог.

Якщо в екзаменаторів будуть підстави вважати, що претендент/претендентка читає заздалегідь заготовлений текст або не виконав/-ла вищевказаних вимог, таку відповідь вони оцінять «негативно», виставляючи за всіма критеріями «0».

Поза тим, учасникам іспиту забороняється: спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами; списувати відповіді; використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, робити помітки, що можуть ідентифікувати особу; мати небезпечні предмети та/або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;  протягом часу, відведеного для виконання тесту: заважати іншим учасникам виконувати роботу та псувати майно закладу чи осіб, які перебувають у пункті іспитування. Слід пам’ятати, що в разі невиконання вказаних вище вимог екзаменовані будуть позбавлені права продовжувати виконання іспиту.

Крім того, в аудиторіях та інших приміщеннях пункту іспитів може здійснюватися контроль за дотриманням правил іспитування.

Об’єднана частина «Культура мови, письмо та читання» містить 29 завдань, максимальна можлива кількість балів – 44. Відведений час на виконання завдань цієї частини – 20 хвилин.

Частина «Говоріння» містить одне завдання, максимальна можлива кількість балів – 19. Відведений час на виконання цього завдання – 10 хвилин.

Поради, які допоможуть підготуватися до іспитів.

Пам’ятка для претендента.

Контактні особи: Оксана Михайлівна Свириденко: +38 (095) 439-21-41.

Зазначимо, що вже незабаром на кафедрі української лінгвістики та методики навчання факультету української та іноземної філології Університету буде надаватися платна послуга з підготовки до цього іспиту. Мова йде про триденні експрес-курси, які проводитимуть викладачі кафедри Тетяна Левченко та Наталія Юрійчук. Уже незабаром на сайті з’явиться уся інформація щодо вартості такої послуги, яка нині обговорюється з бухгалтерією нашого закладу.

Якщо серед ваших знайомих є ті, хто має потребу скласти іспит призначений для громадян, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків орієнтуйте їх на його складання на базі іспитового майданчика в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.

ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту