Проєкт «Платформа можливостей»

«Платформа можливостей» – партнерський проєкт, заснований за ініціативи Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю та Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених, що ставить на меті познайомити студентів та викладачів університету з успішними роботодавцями, лідерами ринку, впливовими громадськими організаціями та ініціативами, представниками неформальної освіти, молодіжними лідерами. Прикладні розмови тривають з жовтня 2019 року, в умовах пандемію частково відбувалися у он-лайн форматі – на платформі Microsoft Teams.

Хронограф проєкту

2019-2020 рр.

Проєкт стартував 17 жовтня 2019 року у конференц-залі імені Василя Сухомлинського із зустрічі з представниками всесвітньовідомої компанії, глобального та впливового роботодавця «Coca Cola-HBC». У гості до сковородинівців завітали провідний фахівець з розвитку потенціалу персоналу Михайло Бугаєв, менеджерка департаменту комерційного сервісу Наталія Ємцева та менеджерка по персоналу комерційної функції Марія Стеценко.

28 жовтня 2019 року у день народження свого ідейного натхненника та наставника багатьох поколінь сковородинівців Ярослава Олександровича Потапенка, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського висадиться зоряний десант митців-співзасновників Літературного товариства імені Ярослава Потапенка. У ході зустрічі, яка пройшла у форматі «Платформа можливостей», молоді літератори презентували свою нову збірку «Ліхтар. Нова генерація», наочно розповіли про те чим жили та чого досягли протягом останнього року, прочитали старі та нові авторські поезії. Зважаючи на формат, спікери поділилися зі сковородинівцями власними лайф-хаками щодо того, як власноруч творити красиві та успішні сторінки гарного та влучного поетичного й прозового слова та активно просувати його на літературному та мистецькому українському ринку.

20 листопада 2019 року у 102 аудиторії (корпус № 1) відбулася зустріч з президентом Асоціації Асоціації сприяння глобалізації освіти та науки Spacetime, доктором економічних наук, професором, експертом з освітніх систем країн Європейського Союзу Олександром Кендюховим. У її ході Олександр Володимирович провів для всіх охочих сковородинівців відкриту лекцію на тему:  «Архітектура українського економічного дива: сценарій майбутнього».

24 лютого 2020 року в залі інформаційних ресурсів «Чумацький шлях»,  в рамках партнерського проєкту «Платформа можливостей» та з нагоди Міжнародного дня рідної мови, відбулася перша в новому семестрі зустріч – лекція співзасновниці IT-лінгвістичного «Проєкту Р.І.Д.» Іванки СвітлярЩо таке правопис і з чим його їдять, якими правописними нововведеннями нам доведеться користуватися і чому, власне, ми маємо писати слово «проЄкт» з «Є»? На ці та багато інших питань були надані відповіді гостею.

2020-2021 рр.

22 жовтня 2020 року, опівдні у конференц-залі імені Василя Сухомлинського в рамках університетського проєкту «Платформа можливостей» відбулася лекція засновниці ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» Оксани Мороз. У ході зустрічі пані Оксана багато говорила з присутніми про причини і суть проблеми інформаційної гігієни в українців та те, як вона впливає на кожного з нас. Відома дослідниця поділилася інструментами ефективного і безконфліктного навчання рідних інформаційній гігієні та підвищенням власного рівня обізнаності з теми.

11 листопада 2020 року на платформі Microsoft Teams в рамках формату спеціально для сковородинівців свій авторський тренінг на тему «Цілеутворення – або як зрозуміти, що потрібно тобі?» проведе засновник ініціативи «Gap Year» – спільноти, де прокачують Soft skills та реформують власне життя, експерт з розвитку особистості та громадських організацій, представник EID в Україні Іван Омелян.

1 квітня 2021 року на платформі Microsoft Teams усі охочі спілкувалися з народним депутатом України IX скликання, першим заступником голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, членом парламентської асамблеї «ЄВРОНЕСТ», екс-головою Української галицької партії, пластуном з найвищим почесним ступенем Гетьманського скоба, тріатлетом, марафонцем, співзасновником львівської «Школи молодої еліти», молодим українським політиком та громадським діячем Романом Лозинським. У ході годинної зустрічі Роман розповів про свою роботу у Верховній Раді України і шлях молодої людини в політику – з чого розпочати, куди звернутись, що слід вміти та знати та багато іншого.

5 квітня 2021 року розмову з Романом Кравцем – відомим і впізнаваним журналістом «Української правди», на рахунку якого більш ніж чимало матеріалів, у яких він розкриває закулісне життя українських політиків, їхні конфлікти, плани та мотивації, а також низка цікавих інтерв’ю з олігархами, політиками, бізнесменами, зірками: Ігор Коломойський, Сергій Притула, Володимир Зеленський, Андрій Хливнюк, Яніна Соколова, Святослав Вакарчук – далеко не повний перелік співрозмовників Романа. У розмові Роман розповів про своє ставлення до цієї пропозиції, познайомив присутніх зі своєю біографією та історією власного потрапляння в «Українську правду».

7 квітня 2021 року в рамках проєкту відбулася в он-лайн «Розмова про акторську професію та публічні виступи» з зіркою українського кінематографу, зіркою телесеріалів «І будуть люди», «Полонена» (СТБ) та «Незакрита мішень» (ТРК «Україна») Катериною Григоренко. У ході розмови Катя не лише розповіла про себе, свої ролі та особливості акторської професії, а й поділилася секретами здібностей ораторства та відповіла на усі питання кількох десятків учасників зібрання – а їх, різнопланових та влучних, було близько півсотні. Залюбки переповідаємо зміст відповідей на найцікавіші з них.

9 квітня 2021 року, тижневий марафон зустрічей в рамках проєкту завершила розмова з Назаром Токарем – засновником і керівником видання «Tokar.ua», впізнаваним ютуб-блогером, програмістом та адміністратором української Вікіпедії. Гостю вдалося зацікавити учасників зустрічі наукою, програмуванням, цифровою безпекою та технологіями.

20 квітня 2021 року на зв’язок зі сковородинівцями вийшов доктор економічних наук, Генеральний директор групи компаній «Advanter Group», експерт зі стратегічного менеджменту, футурології, брендингу, реорганізації бізнесу, стратегічного маркетингу та маркетингових досліджень, викладач Kyiv School of Economics та дуже фаховий і цікавий співрозмовник Андрій Длігач.  Обговорювали зміни у світі, які чекають нас у найближчому майбутньому. У ході цікавої лекції, серед іншого, спікером було звернуто увагу на особливості 2021 року, економічні та соціальні умови та тенденції, які нині постали перед Україною та світом, та багато іншого.

2021-2022 рр.

12 жовтня 2021 року проєкт повернувся у он-лайн форматі – на платформі Microsoft Teams відбулась онлайн-зустріч із літературним менеджером, агентом й редактором Остапом Микитюком. Розмову розпочали зі спогадів гостя про рідний Калуш та його цікаве і змістовне дитинство. Надалі у ході зустрічі Остап розповів про своє становлення як особистості, співпрацю з відомими авторами та видавництвами, власний творчий шлях. Усі присутні змогли не тільки задавати тематичні питання, але й ексклюзивно почути вірші гостя у його авторському прочитанні.

18 листопада 2021 року сковородинівці мали зустріч з українською журналісткою, ведучою «ТСН» та «Вражаючі історії ТСН» на телеканалі «1+1», волонтеркою, мандрівницею Соломією Вітвіцькою. Присутні вивідали багато секретів її краси та успіху, наштовхнули гостю на теплі спогади, цікаві історії з життя та професійної діяльності. Не обійшлося й без дещо провокативних питань аудиторії – сковородинівці запитували в Соломії Вітвіцької про три найголовніші якості, які вона може виділити в собі, чи досі вільне її серце, якими є недоліки професії журналіста, тощо.

26 жовтня 2021 року в рамках проєкту завітала секспросвітниця, авторка тематичного інстаграм-блогу Вікторія Дубінець. Гостя розповідала, нащо нам знання анатомії й фізіології, які існують методи контрацепції, чому варто відмовитися від перерваного статевого акту і не тільки. Надалі сковородинівці отримали відповіді на свої найсокровенніші питання і разом з досвідченою та компетентною спікеркою розглянули найпопулярніші міфи про секс.

2022-2023 рр.

14 листопада 2022 року відбулася зустріч із співзасновником та головою дирекції Національного інституту доказової психотерапії, психотерапевтом з когнітивно-поведінкової терапії, кандидатом психологічних наук (доктора філософії) та співавтором відомого youtube-проєкту «Подкаст терапія» Спартаком Субботою. Суббота відійшов від анонсованої тематики та зосередився на відповідях на питання присутніх. Спектр питань охоплював як науковий дискурс психології, так і тяжів до проговорення особистих переживань учасників зустрічі, якими вони, в тому чи іншому форматі, воліли ділитися в ході зустрічі. Відповіді та розповіді гостя були щедро приправлені жартами та життєвими історіями.

Певно, одна з найбільш очікуваних за певний час зустрічей в рамках проєкту відбулася 7 квітня, коли до альма-матер завітав відеоблогер, засновник молодіжного кіномистецького YouTube-каналу з понад півмільйонною аудиторією підписників «Загін кіноманів», актор Віталій Гордієнко. Говорили про YouTube та блогерство, культуру та композитора Івасюка, штучний інтелект, новий фільм Антоніо Лукіча «Люксембург, Люксембург», футбол, меми та багато іншого.

11 квітня 2023 року до Університету Григорія Сковороди в Переяславі завітав засновник та автор проєкту «Ukraїner», відомий блогер, журналіст, письменник, публіцист та мандрівник Богдан Логвиненко. Майже двохгодинна розмова йшла про ідею створення проєкту який демонструє країну зсередини, експедиції в умовах війни, цікаві історії під час зйомок та автентичні місця нашої Батьківщині. Це був перший виступ Логвиненка від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

28 квітня 2023 року в конференц-залі імені Василя Сухомлинського відбулася розмова із Анною Багряною – поетесою, прозаїкинею, драматургинею, перекладачкою, авторкою численної кількості романів, збірок оповідань, книжок дитячої прози та збірки п’єс. У Переяславі відбулася презентація авторських творів гості та перекладів балканських авторів. Ще говорили про те, звідки беруться сюжети для романів та оповідань, про цікаві моменти і труднощі перекладацької роботи, про болгарську та македонську літератури, про те, як українська література представлена на Балканах та ще про багато іншого. Поза тим, Багряна прочитала свої нові вірші.

13 червня 2023 року, університет приймав британського фотографа і волонтера, автора журналу «Aeternus» Едварда Метьюса. Під час зустрічі закордонний гість презентував свої роботи, розповів про свій шлях волонтерства, важливість висвітлення ситуації й жахливих наслідків вторгнення армії рф на територію України для міжнародної спільноти та багато іншого.

2023-2024 рр.

2 жовтня 2023 року гостею університету стала українська журналістка, теле- та радіоведуча, відеоблогерка та справжній символ незламності українського народу Катерина Соляр. Задля того аби поспілкуватись з журналісткою ще за добрих півгодини до анонсованого початку у залі зібралося близько сотні людей. Ближче до старту розмови аудиторія, без перебільшень, вже не вміщала усіх охочих.

Перейти до вмісту