Головне за осінь: новий ректор, угоди, нагороди, зустрічі, перемоги та ініціативи

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Головне за осінь: новий ректор, угоди, нагороди, зустрічі, перемоги та ініціативи

 Якось так непомітно ми підійшли до останнього вікенду осені, яка, наперекір часу та обставинам, подарувала нам багато приємних новин та вражень. І хоч простіше буде полічити кількість днів, які сковородинівці вже традиційно вчилися дистанційно, університет не зупинявся у своєму розвитку та ініціативах – ухвалювалися доленосні рішення, впроваджувались важливі інновації, проговорювалося багато сутнісних речей. Відтак, нині ми вирішили підсумувати не просто тиждень, а цілі три місяці поступу альма-матер – нам є що згадати, нам є чим пишатися!

Університет обрав нового ректора – ним став Віталій Коцур

У четвер, 23 вересня 2021 року, в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбулися вибори ректора університету. Із 430 науково-педагогічних, педагогічних та виборних представників з числа студентів, адміністративного, інженерно-технічного та навчально-допоміжного персоналу, які мали право брати участь до голосування долучилося 409 осіб, що становить 95% від загальної кількості виборців.

За результатами таємного голосування за кандидата на посаду ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Коцура Віталія Вікторовича проголосувало 387 осіб, що складає 90% (з 430) виборців.

Згідно частини 3 статті 42 Закону України «Про вищу освіту» на посаду ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі обрано Коцура Віталія Вікторовича  доктора історичних наук, декана факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій.

9 листопада у МОН підписали відповідний наказ про призначення Віталія Коцура ректором Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Усі деталі призначення зібрали тут.

Університет активно щеплював охочих викладачів та співробітників

Восени Університет активно працював над тим, аби якнайскорше повертатися до звичного очного навчання. Спершу близько сімдесяти охочих викладачів та співробітників Університету Григорія Сковороди в Переяславі отримали дозу вакцини від COVID-19 – Pfizer-BioNTech або Corona Vac (на вибір вакцинованих). Щеплення були добровільним й до них нікого не примушували. 5 листопада 2021 року ще 60 осіб повторно або наново щепили вакцинами Pfizer та CoronaVac. Станом на нині Університет Григорія Сковороди в Переяславі може працювати очно у разі відсутності обмежень «червоної зони».

 Зголошуйтеся до щеплення проти COVID-19, якщо й досі цього не зробили – вона критично важлива для стримування пандемії в поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, які донині застосовуються в Україні.

Про іспити держслужбовців на визначення рівня володіння державною мовою на базі УГСП:

З 15 вересня 2021 року Університет Григорія Сковороди в Переяславі став майданчиком для проведення іспиту, призначеного для громадян, яким потрібно підтверджувати рівень володіння державною мовою для виконання своїх службових обов’язків. Щопонеділка, щосереди і щоп’ятниці з 9:00 у 308 аудиторії І корпусу університету відповідні іспити безкоштовно проводять три кваліфіковані інструктори, викладачі нашого Університету Олександр ВасенкоАртем Щоголев і Борис Шевчук. Усі деталі ми дбайливо зібрали тут.

Університет підписав низку угод

У ході проведення Х Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», 20 жовтня, відбулася зустріч та спілкування в. о. ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктора історичних наук, доцента Віталія Коцура та ректора Черкаського державного технологічного університету, доктора політичних наук, доцента Олега Григора. За його підсумками, керуючись прагненням до розвитку академічної мобільності здобувачів вищої освіти між обома закладами, у присутності проректорів УГСП та проректора з гуманітарно-виховних питань, доктора історичних наук, професора Валентина Лазуренка (Черкаський державний технологічний університет) та високоповажних гостей Форуму було укладено та підписано договір про організацію програм академічної мобільності здобувачів вищої освіти між обома закладами вищої освіти. Предметом Договору стало співробітництво сторін з метою організації програми академічної мобільності закладів вищої освіти, які навчаються на: першому (бакалаврському), другому (магістерському) та третьому (освітньо-науковому, PhD) рівнях вищої освіти.

28 жовтня, було зроблено ще один важливий крок на шляху до вдосконалення освітньо-наукового процесу в сковородинівському університеті – виконуючий обов’язки ректора Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур та начальник Головного управлінням Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов підписали угоду про співробітництво, яка покликана забезпечити чітку «дорожню карту» подальшої співпраці з Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області, що значно зміцнить наш потенціал для впровадження змін. Детальніше читайте тут.

Університет здобув почесні звання та відзнаки на виставках

20 жовтня 2021 року, у Київському Палаці Спорту розпочала свою роботу Тринадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» й виставка освіти за кордоном «World Edu». Як і щоразу, починаючи з 2007 року, наш Університет Григорія Сковороди в Переяславі також був представлений там своїми профорієнтаційним та мистецьким стендами, потужною делегацією на чолі з представниками приймальної комісії університету та викладачами й здобувачами кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва.

У ході першого ж дня проведення зібрання Університет Григорія Сковороди в Переяславі вже додав новий трофей, адже, поза звичними для таких заходів дипломів «за активну участь» та подяки на адресу ректора, нині здобув почесне звання «Лідер інновацій в освіті» – кубок і грамоту.

Уже в листопаді у ході 38-мої Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – 2021» практичні кейси Центру інноваційного навчання та трансферу технологій нашого університету з імплементації онлайн інструментів для ефективного впровадження змішаного навчання в закладах вищої освіти було відзначено найвищою нагородоюБільше про це знайдете тут.

 Біля університету відкрили капличку

13 жовтня 2021 року, напередодні світлого та радісного свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, здійснити щиру і богоугодну справу – на території Університету Григорія Сковороди в Переяславі освятили новозбудовану капличку святих рівноапостольних Кирила та Мефодія. Сковородинівська родина віддавна чекала на цю подію, слідкувала за тим як на території альма-матер формується та міцніє цей непересічний осередок духовності. Хто був ініціатором побудови та як освячували розповідали тут.

Історія, література, журналістика та секспросвіта – восени університет відвідало багато гостей

Про те, що птах був сакральним тотемом у древніх скіфів, а елементи хижого птаха обов’язково мали бути у руків’ї скіфського меча 9 вересня розповідав відомий далеко поза межами нашої держави історик Сергія Червінського під час презентації в університеті своєї книги «Меч і Птах. У ході зустрічі дослідник скіфських реліквій, зокрема й на території Переяславщини, висловив багато слушних думок та відкрив чималій аудиторії учасників зібрання багато нових історичних фактів та інших знань. Переповідали найцікавіші з них тут.

7 жовтня в рамках проєкту «Відкритий університет» в Переяслав завітав український журналіст, публіцист, історик, головний редактор інтернет-видання «Історична правда», однойменного тележурналу, викладач магістерської програми з журналістики Українського католицького університету у Львові та кафедри «PR» у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», засновник Музею-архіву преси Вахтанг Кіпіані. У ході зустрічі гість презентував дві книги – вже знану «Справу Василя Стуса» та новинку «Країна жіночого роду». Блок відповідей гостя на питання аудиторії тривав близько півтори години. Звісно ж, найбільше хотіли дізнатися про перипетії навколо видання «Справа Василя Стуса», особисту оцінку Вахтанга Кіпіані його постаті, ставлення гостя до фільму «Заборонений» та багато іншого.

12 день жовтня відзначився поверненням проєкту «Платформа можливостей» – на платформі Microsoft Teams відбулась онлайн-зустріч із літературним менеджером, літературним агентом Саші Буля та Ксенії Фукс, літературним редактором Остапом Микитюком. Воістину, це була зустріч з людиною, яка має безпосередній стосунок до літератури і може не одну годину ділитись змістовними думками на рахунок сучасного літературного процесу в нашій країні та світі. Розмову розпочали зі спогадів гостя про рідний Калуш та його цікаве і змістовне дитинство. Надалі у ході зустрічі Остап розповів про своє становлення як особистості, співпрацю з відомими авторами та видавництвами, власний творчий шлях. Усі присутні змогли не тільки задавати тематичні питання, але й ексклюзивно почути вірші гостя у його авторському прочитанні.

26 жовтня, задля зустрічі зі сковородинівцями у форматі «Платформа можливостей» завітала секспросвітниця, авторка інстаграм-блогу @femmevika3.0 Вікторія Дубінець. Говорили про те, що таке культура згоди, нащо нам знання анатомії й фізіології, які існують методи контрацепції, чому варто відмовитися від перерваного статевого акту і не тільки. Поза тим, сковородинівці отримали відповіді на свої найсокровенніші питання і разом з досвідченою та компетентною спікеркою розглянули найпопулярніші міфи про секс.

18 листопада у цьому ж форматі на платформі Microsoft Teams відбулася змістовна зустріч із українською журналісткою, ведучою «ТСН» та «Вражаючі історії ТСН» на телеканалі «1+1», волонтеркою, мандрівницею Соломією Вітвіцькою, яка спілкувалася із студентами, розповідала про особисте та професійне, щедро роздавала поради та ділилася власними секретами краси, успіху та позитиву. Крім того, телеведуча чесно й цікаво відповідала на всі запитання.

Про відкриття доступу до баз даних електронних ресурсів:

З 1 вересня 2021 року Університет Григорія Сковороди в Переяславі отримав тестовий доступ до 12 баз даних повнотекстових електронних ресурсів EBSCO, які охоплюють широкий спектр академічних тем від бізнесу, гуманітарних наук, медицини та екології. Він триватиме до 30 листопада 2021 року та доступний для користувачів Університету на платформі EBSCOhost в мережі IP-адрес установи.

Перелік баз даних доступний для ознайомлення за посиланням: https://cutt.ly/MWkjiJ0.

Також з 1 вересня 2021 року по 31 грудня 2021 року. Університет Григорія Сковороди в Переяславі отримав тестовий доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science.

Більше інформації щодо електронних ресурсів (журналів, книг, окремих баз даних) видавництва Bentham Science доступно за покликаннями: bit.ly/2TQSZYgbit.ly/3rZrjNx bit.ly/3imyVX9.

Наприкінці жовтня Університету Григорія Сковороди в Переяславі було відкрито безкоштовний тестовий доступ до ресурсів компанії «NewsBank». Він діє з 3 листопада до 1 грудня 2021 року.

Доступ до ресурсів компанії «NewsBank» можна отримати за посиланням: https://bit.ly/3CLb1MP (логін – ra-71066, пароль – ra-71066). Якщо ж ви бажаєте отримати доступ на території кампусу, перейдіть за посиланням: https://bit.ly/3GLJeyf  (логін – NB-71066 пароль – NB-71066).

25 копійок від сковородинівців допомогли сотням онкохворих дітей

У вересні Національний банк України та благодійний фонд «Таблеточки» повідомили про те, що кожен громадянин може долучитися до цієї акції, аби в простий спосіб зібрати монети і перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком. Ця ініціатива Національного банку України та благодійного фонду «Таблеточки», за підтримки МОН передбачала збір по всій Україні монет номіналом 25 копійок, які у жовтні були використані для допомоги онкохворим дітям.  У рамках означеної акції протягом вересня сковородинівці зібрали близько півтисячі гривень, які вже перераховані організаторам. Поза тим, днями на адресу університету та Відділу PR-технологій та зв’язків з громадськістю як безпосередніх координаторів акції в УГСП надійшла подяка від організаторів. Радіємо, що нам вдалося долучитися до цієї важливої акції та допомогти. Надалі – більше!

Аліна Акобія-Грушина перемогла росіянку та стала чемпіонкою світу із вільної боротьби

Україна з історичним результатом виграла чемпіонат мира з боротьби U-23, спередивши Росію. Українки Анастасія Лавренчук (65 кг) та Анастасія Алієва (72 кг) та магістрантка випускового курсу факультету фізичної культури, спорту і здоров’я нашого Університету Аліна Акобія-Грушина (вагова категорія до 57 кг), вибороли «золото» чемпіонату світу з боротьби U-23. Усі деталі щодо того, що віднині Університет має власну чемпіонку світу з вільної боротьби зібрали тут.

Наталія Ржевська стала лауреаткою національного конкурсу «Молодий вчений року» 2020-2021 року

Цієї осені оприлюднили результати національного конкурсу «Молодий вчений року» 2020-2021, який був організований Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України. За інноваційні проєктні дослідження, які були проведені на базі Центру інноваційного навчання і трансферу технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі, кандидат педагогічних наук, старша викладачка кафедри професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі Наталія Ржевська отримала статус Лауреата та звання Молодого вченого року. Лауреатів затвердила конкурсна комісія Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Вітали тріумфаторку тут.

Марафон вітань від зіркових українців з нагоди Міжнародного дня студента

З нагоди Міжнародного дня студента 17 листопада Відділ PR-технологій та зв’язків університету запустив флешмоб зіркових вітань. Ініціативу підтримали письменник та музикант Сергій Жадан з гуртом «Жадан і Собаки», хіп-хоп виконавиця, випускниця університету Альона Савраненко (Alyona Alyona), гурт «Kozak System» майже у повному своєму складі, письменник Макс Кідрук, телеведучий та продюсер Ігор Кондратюк, фронтмен гурту «СКАЙ» Олег Собчук, політолог Микола Давидюк, фронтмен гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк, фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, Уповноважений із захисту державної мови, випускник докторантури нашого Університету Тарас Кремінь, гумористи Тарас Стадницький («V.I.P. Тернопіль») та Коля Капішон (Канал Горобина), музикант та блогер Іван Марунич та найфестивальніший ведучий України М’яч Дредбол. Що набажали можна переглянути у всіх соцмережах та на YouTube-каналі «Pereiaslav University».

Університет обрав «Королеву»

21 вересня 2021 року в університеті проходив гранд-фінал головного щорічного конкурсу краси серед здобувачок нашого закладу «Quenn Skovoroda University 2021». Королевою університету стала студентка IV курсу факультету фінансово-економічної і професійної освіти Мирослава Мельник.

Повернення легендарного «Radio Savych»

З нагоди Міжнародного дня студентства силами Відділу PR-технологій та зв’язків з громадськістю свою роботу відновило легендарне Radio Savych – улюблена радіостанціях кількох поколінь сковородинівців, які мала чималу популярність серед здобувачів та викладачів Університету на початку 2010-х рр.

За повідомленням ініціаторів, відтепер і назавжди цілодобово на слухачів чекатимуть океани найкращої музики, багато годин цікавих розмов та корисної інформації. Приміром, вже завтра незмінний бренд-войс станції Олександр Молоткін розповість вам про історію Дня Гідності та Свободи у своїй традиційний рубриці цей день в історії. Випуски можна буде почути в ефірі о 10:00, 15:00 та 19:00.

Слухати радіо за постійним покликанням можна в браузері або скачавши мобільний додаток тут: https://radiosavych.listen2myshow.com.

Аби слухати радіо через програвач на ноутбуці чи комп’ютері слід завантажити файл за цією адресою: https://bit.ly/3qN9CCf.

Зима вже на порозі, а з нею ще більше новин та анонсів на нашому сайті та на наших сторінках у соцмережах. Підписуйтеся на сповіщення, натиснувши «ДОЗВОЛИТИ» у спливаючому сповіщенні аби завжди лишалися у вирі подій. Бережіть себе і залишайтесь з нами!

ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту