Як вже повідомляла пресслужба університету, наприкінці січня до УГСП завітала президентка Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко та виконавча директорка Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ірина Губарєва. У ході робочої зустрічі з ректором університету Віталієм Коцуром та його командою обговорювали перспективи втілення пілотного проєкту – спільного семінару тренерів Національної федерації кікбоксингу України WAKO.
Сплинуло трішки більше ніж місяць, і от учора в конференц-залі імені Василя Сухомлинського за участі ректора університету Віталія Коцура підвели підсумки семінару, нагородили сертифікатами державного зразка 56 його учасників з більшості куточків України. Тепер вони матимуть можливість отримати вищу категорію в закладах мережі державних ДЮСШ й отримуватимуть ліцензію Національної федерації кікбоксингу України на право бути тренером WAKO.
За повідомленням організаторів, кількаденна програма онлайн-курсів була змішаною і передбачала 75 навчальних годин (2,5 кредити ЄКТС), які, серед інших, охоплювала фізіологічні й біохімічні аспекти функційної активності у спорті (клітинно-біохімічні аспекти щоденного руйнування і творення скелету, роль чоловічих статевих гормонів в розвитку людини та спорті, використання анаболічних стероїдів у медицині і спорті); долікарську медичну допомогу (долікарська медична допомога при відкритих та закритих ушкодженнях (рани, кровотечі, переломи тощо), долікарська медична допомога при невідкладних станах (шок, епілепсія, пневмоторакс тощо), серцево-легенева реанімація); психологічну підготовку в спорті (психологія особистості спортсмена, психологічні особливості взаємодії в спортивному колективі, психологічний контроль в спорті, психологія особистості тренера), антидопінгову складову. За підсумками навчання учасники семінару складали тестування та проходили практичне відпрацювання навиків долікарської медичної допомоги з фахівцями альма-матер.
Як висновок, протягом кількох днів учасники семінару поглибили свої знання фізіологічних та біохімічних аспектів функційної активності у спорті; ретельніше оволоділи навичками першої домедичної допомоги у процесі занять фізичним вихованням і спортом; дізналися сучасні концепції та підходи в процесі психологічної підготовки спортсменів з обраного виду спорту; удосконалили знання правил проведення змагань з обраного виду спорту й навчилися краще застосовувати медичний супровід і медикаментозне забезпечення спортивної підготовки спортсменів.
«Вважаю, нам не тільки все вдалося, а всі зрозуміли, що це круто. Навіть не могли уявити, що буде аж так якісно. Безвідносно до війни приїхали учасники з Хмельниччини, Рівненщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини – це дуже показовий початок не лише для кікбоксингу, а й для інших видів спорту. Загальне враження – усі задоволені, а якщо хтось щось і не зрозумів, то є всі можливості надолужити ці т.зв. «прогалини» – лишилася література і відеозаписи занять. Хочу, аби ми мали сили далі рухатися в цьому напрямку, і думаю, що це лише початок і, зокрема, буде багато літератури для наших тренерів. Нині просимо у них про зворотній зв’язок, хочемо дізнатися чого ще вони хочуть від нас, аби поліпшити якість наших подальших схожих ініціатив. Уже плануємо наступний семінар у січні-лютому 2024 року. Пишаюсь тим, що ми є першопрохідцями і задаємо темп для інших федерацій. Дякую усім, хто приїхав цього разу!», – ділиться своїми підсумковими враженнями президентка Національної федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко. Мріє про те, аби подібна практика поширилася й на інші види українського спорту.
У своєму зверненні до учасників ректор Віталій Коцур нагадав історію співпраці УГСП з федерацією кікбоксингу. Підкреслив, що з-поміж інших федерацій саме кікбоксери є «першопрохідцями» у такому форматі. Також ректор наголосив на базі, яку може запропонувати альма-матер, закликав тренерів проводити тут змагання та обирати заклад для свого навчання і подальшого зростання. Натомість університет звертатиме ще більшу увагу на специфіку саме цієї ділянки роботи. Віталій Вікторович наголосив, що заклад, як і федерація, має багато досвіду у цьому плані. Це поєднання відзначилося надвисоким рівнем синергії.
Довідково. На початку 2022 року Національна федерація кікбоксингу України WAKO задекларувала співпрацю з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі підписанням офіційного договору між закладами. У зв’язку з воєнним станом, перший рік співпраці вимушено проходив у форматі поповнення лав сковородинівців з числа спортсменів, які співпрацюють з Федерацією. Влітку пресслужба університету поспілкувалася з пані Ольгою про те, чим живе НФКУ в умовах війни.
Залишається вкотре подякувати нашим партнерам з Національної федерації кікбоксингу України WAKO. Переконані, лише спільною наполегливою працею ми здатні сприяти оновленню та удосконаленню освітнього рівня та професійної підготовки тренерів, тренерів-викладачів та інших фахівців у сфері фізичної культури і спорту шляхом поглиблення й розширення їх спеціальних знань, вмінь. Дякуємо за довіру.