Молоткіна
Валентина Констянтинівна
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін
Молоткіна
Валентина Констянтинівна
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін
ГРАФІК ПРИЙОМУ:
вівторок: 1400-1600
кабінет № 222
(корпус № 1, поверх № 2)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
istorii222@gmail.com
Біографічні відомості. Народилась 2 серпня 1971 року в м. Переяслав-Хмельницький Київської області.
Навчання. Закінчила Переяслав-Хмельницький філіал Київського державного педагогічного інституту імені М.П. Драгоманова (нині ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»), 1993 р. одержала кваліфікацію вчителя російської мови і літератури; 2001 р. – вчителя історії.
Кандидат історичних наук з 2005 року. Дисертацію на тему «Культурно-освітня діяльність громадських організацій України в умовах непу (1921-1929 рр.)» за спеціальністю 07.00.01 – історія України захистила у спеціалізованій вченій раді Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Вчене звання доцента кафедри історії та культури України присвоєно у 2007 році.
У 2010-2012 рр. навчалась у докторантурі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», де достроково захистила дисертацію на тему «Видавнича справа в Радянській Україні в 20-30-і роки ХХ ст.». Доктор історичних наук з 2013 року. Вчене звання професора кафедри історії та культури України присвоєно у 2014 році.
Робота. З 1995 р. працює на кафедрі історії та культури України ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»: з 1995 р. по 2005 р. викладач, а з 2005 р. по 2010 р. доцент, з 2013 р. по 2015 р. – професор, з 1.02.2015 р. по даний час – завідувач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Упродовж 2000-2012 рр. виконувала обов’язки заступника декана історичного факультету з виробничих питань, з 2014 по 2016 р. – заступника декана історичного факультету з наукової роботи.
Наукова та організаційна діяльність.
Входить до науково-методичної Ради університету, Ради історичного факультету.
Голова Спеціалізованої вченої ради Д 27.053.01 ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» по захисту докторських та кандидатських дисертацій зі спеціальностей «Історія України», «Історія науки і техніки», «Історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни».
Член Національної спілки краєзнавців України.
Брала участь у розробці держбюджетного наукового дослідження «Молодь і молодіжні організації України в полікультурному просторі в умовах соціально-політичних трансформацій ХХ – початку ХІХ ст.» (№0113U000369).
Здійснює рецензування наукових та навчально-методичних посібників, авторефератів дисертацій та дисертаційних досліджень, виступає офіційним опонентом по захисту докторських і кандидатських дисертацій, керує аспірантами, під її керівництвом захищено 1 кандидатську дисертацію.
Коло наукових інтересів.
До кола наукових інтересів Валентини Костянтинівни Молоткіної належать національні та соціокультурні процеси в Україні в 1920-1980-х рр., зокрема, культурна політика радянської влади, культурно-освітня діяльність, видавнича справа; молодь та молодіжні організації в полікультурному просторі України; повсякденне життя населення України ХХ ст.
Основні наукові праці. Молоткіна Валентина Костянтинівна має понад 120 опублікованих наукових праць. Серед них:
Навчально-педагогічна робота.
Викладає навчальні дисципліни: Новітня історія України, Історія культури України, Українська та зарубіжна культура, Історія української архітектури, Архівознавство, Бібліографознавство, Історичні джерела та їх використання, Актуальні проблеми повсякденної історії України ХХ – початку ХХІ ст.
Молоткіна В. К. у педагогічній діяльності вміло застосовує матеріали власних наукових досліджень, працює над розробкою та вдосконаленням науково-методичного забезпечення навчальних курсів. Забезпечила навчальний процес навчальними посібниками: Програми та методичні рекомендації до педагогічних практик для студентів історичного факультету. Навчально-методичний посібник. Переяслав-Хмельницький, 2007. 36 с.; Історія української культури: Навчально-методичний посібник для супроводу кредитно-модульної системи організації навчального процесу. Переяслав-Хмельницький: ФОП Лукашевич О.М., 2014. 176 с. Організація сучасної ділової комунікації: Навчально-методичний посібник. Переяслав-Хмельницький: «Видавництво КСВ», 2018. 267 с.