Університет Григорія Сковороди в Переяславі – другий на Київщині та 23-й в Україні за рівнем працевлаштування випускників

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Університет Григорія Сковороди в Переяславі – другий на Київщині та 23-й в Україні за рівнем працевлаштування випускників

Днями команда Міністерства освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Нам приємно повідомити, що в оприлюдненому рейтингу Університет Григорія Сковороди в Переяславі став одним із провідних в Україні. Зокрема, серед 138 в країні наш університет зайняв 23 місце в загальнонаціональному замірі. Це означає, що понад 61% випускників закладу працевлаштовуються за набутим фахом як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

«Для формування якісної системи освіти необхідно використовувати різні інструменти, одним із яких є моніторинг працевлаштування випускників. Саме завдяки моніторингу маємо можливість аналізувати тенденцію працевлаштування фахівців та скоригувати розподіл бюджетного фінансування між закладами вищої освіти», – коментує новину Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Радіючи хорошим показникам, Університет Григорія Сковороди в Переяславі, водночас, не планує зупинятися на досягнутому та бере курс на подальше покращення наших результатів. Напрямки для такої роботи нам знайомі, та й серед нинішніх студентів ми спостерігаємо багато охочих працювати по завершенню закладу за фахом. Тому ми з впевненістю дивимось у наше майбутнє», – додає ректор університету Віталій Коцур.

Як визначали? Повідомляється, що моніторинг проводився завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою з питань освіти та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування. Під час проведення моніторингу в університетах і коледжах ніхто не збирав довідок або паперових документів.

У процесі моніторингу досліджувалася зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року та не продовжили навчання за наступним рівнем освіти. При дослідженні враховано роботу станом на 1 листопада 2021 року за наймом (за основним місцем роботи або сумісництвом), договором цивільно-правового характеру, а також ведення підприємницької діяльності (зокрема, статус ФОПа), незалежної професійної діяльності або іншої задекларованої самозайнятості.

Також до числа зайнятих враховано військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів охорони правопорядку (якщо така інформація не є інформацією з обмеженим доступом) і перебуваючих у соціальній відпустці. Задля уникнення помилок до зайнятих враховано осіб, які звільнилися не пізніше 1 серпня 2021 року або мають не менше 18 місяців страхового стажу після випуску.

Які загальні результати? Відсоток зайнятості серед випускників ЗВО становить майже 59%. Для різних освітніх рівнів показник коливається від 50 (бакалавр) до 72 (спеціаліст) відсотків. Варто зазначити, що в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року продовжили навчання для здобуття наступного рівня освіти або іншої спеціальності майже 63% молодших спеціалістів і понад 73% бакалаврів.

Що далі? Показники працевлаштування будуть враховані в 2022 році при формульному розподілі бюджетного фінансування між ЗВО. Найвищі показники властиві випускникам північно-східного регіону (Сумська, Чернігівська, Київська області). Низькі показники демонструють Чернівецька область, Луганська та Івано-Франківська.

Нагадаємо, що наразі МОН оприлюднює великий обсяг інформації, якою зможуть скористатися аналітики, вступники, представники медіа та інші зацікавлені особи: звіт з моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої, фахової передвищої освіти та додатки та знеособлені статистичні дані щодо зайнятості випускників ЗВО на ринку праці для вільного доступу у форматі, що дає змогу автоматизовано обробляти електронними засобами дані (відповідно до частини 5 статті 64 ЗУ «Про вищу освіту»).

За матеріалами сайту МОН

Перейти до вмісту