Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Головне > Головне за 2024 рік: найяскравіші досягнення та події Університету Григорія Сковороди в Переяславі

За лічені години у історію відійде 2024 рік. Він залишає по собі яскравий слід із досягнень, викликів та, подарованих, нових можливостей. Це був час важливих змін, впровадження інновацій та здобутків у різних сферах життя. Для багатьох цей рік став знаковим – як для особистого розвитку, так і для колективних звершень.

Підсумовуємо ці 366 днів аби озирнутися назад, оцінити зроблене та окреслити перспективи на майбутнє, аби 2025 рік став ще успішнішим та насиченим.

Скільки нас?

Станом на 01 грудня 2024 року в університеті здобувають вищу освіту 6549 осіб. Серед здобувачів вищої освіти 6279 студентів, 257 аспірантів та 13 докторантів. За держзамовленням навчається 1980 здобувачів, за кошти фізичних та юридичних осіб – 4569. Співвідношення контингенту здобувачів вищої освіти державної та контрактної форм навчання становить 30,2% до 69,8%. У 2024 році на навчання на освітніх рівнях «Бакалавр» та «Магістр» зараховано 2120 осіб.       На денну форму навчання – 1007 осіб, на заочну форму навчання – 1113 осіб.

Рейтингування

У web-рейтингу університетів світу «Ranking Web of Universities» університет займає 167 місце серед українських та 14135 місце серед більше 30 тисяч університетів світу. В рейтингу Unirank університет займає 94 місце зі 190 українських закладів вищої освіти. У 2024 році в академічному рейтингу «Топ-200 Україна 2024» за участі міжнародної групи експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence серед двохсот кращих університетів України наш заклад вищої освіти посів 165 місце. Також УГСП демонструє значний прогрес у науковому рейтинзі Ukrainian National H-index Ranking, що базується на показниках наукометричних платформ Scopus, Web of Science та Google Scholar. У 2024 році університет досяг значного приросту індексу Гірша (H-index): H-index за Scopus – із 12 до 17 (72 місце в рейтингу університетів), H-index Web of Science – із 11 до 14 (71 місце), а загальний національний H-index зріс із 15 до 21 (87 місце серед закладів вищої освіти і 137 місце серед усіх закладів вищої освіти і наукових установ, піднявшись на 4 позиції позиції).

Скільки дисертацій захищено?

У 2024 р. аспірантами університету захищено 10 дисертацій, з них 3 – науково-педагогічними працівниками університету. У звітному році створено 5 разових спеціалізованих вчених рад.

Які зіркові гості завітали у 2024-му році до УГСП?

Рік що минає незмінно збагатив УГСП численними «зірковими» зустрічами, зокрема в рамках проєктів «Open University» та «Платформа можливостей», що багато років поспіль втілюються відділом інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю й Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених.

У рамках партнерського проєкту «Відкритий університет» завітали з благодійним концертом популярний український альт-поп гурт «Енджі Крейда» (3 лютого); ведучий видеоциклу «Довга війна» від видання «Грунт», політичний консультант, медіа аналітик Олексій Ковжун (12 березня); гурт «Schmalgauzen» (3 квітня); у форматі «Імпровізації» гумористичний колектив «Ветерани космічних військ» та комік й шоумен Ігор Ласточкін (13 квітня); український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га», громадський діяч Іван Малкович (16 квітня); журналіст-розслідувач, засновник та керівник одного із найавторитетніших проєктів журналістських розслідувань в Україні «Bihus.Info», від початку повномасштабного вторгнення – доброволець Збройних Сил України Денис Бігус (13 травня); відомий український актор, сценарист і режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв (8 жовтня).

Також у рамках проєкту «Платформа можливостей» в університеті відбулася зустріч з піар-директоркою Олега Скрипки та гурту «ВВ», директоркою благодійного фонду «Країна Мрій», організаторкою та ведучою заходів, власницею івент-агенції «Angel’s Booking», майстром комунікації та популяризації, фахівцем у сфері ресторанно-готельного бізнесу та міжнародного туризму, волонтеркою Іриною Ангеловою (19 березня); зустріч із популярною акторкою дорослого кіно та волонтеркою Джозефін Джексон (у травні); зустріч із продюсером «1+1 media», засновником проєкту «Реальна історія» Акімом Галімовим (11 жовтня); зустріч із музикантом легендарного українського гурту «Танок на Майдані Конґо», журналістом, волонтером та письменником Олександром «Фоззі» Сидоренком (18 листопада). Також 21 березня 2024 року у рамках творчого проєкту «Університетські зустрічі», відбулась зустріч із письменницею, володаркою титулу «Золотий письменник України» Ірен Роздобудько та її чоловіком, поетом і бардом Ігорем Жуком

У рамках проєкту «Клуб випускників університету» відбулася презентація книги «Код нації» випускниці нашого закладу, української письменниці, журналістки та блогерки Ірини Говорухи (15 жовтня), а також зустріч із українською реп-дівою, представницею України на «Євробаченні-2024», а найголовніше – випускницею факультету педагогіки і психології, а нині соціально-психологічного факультету альма-матер Альоною Савраненко, яка здобула неймовірну популярність під псевдонімом alyona alyona (11 листопада).

Міжнародна діяльність

2024 рік відзначився налагодженням співпраці з університетом Liverpool Hope, започаткованої в 2023 році в межах ініціативи Twinning. Завдяки колаборації університету з BRDGES Academy (США) група студентів і викладачів пройшли навчання за програмою Українських дипломатів, яка тривала з квітня по липень 2024 року. Розвивається глибше співпраця з інституціями Туреччини, Чеської Республіки й Польщі. У 2024 р. опубліковано 59 статей, з них 5 статей індексуються одночасно в Scopus та Web of Science.

Наукові здобутки та публікаційна діяльність

Простежуємо позитивну динаміку зростання надходжень до спецфонду університету за рахунок наукових, науково-тенічних робіт та інших послуг пов’язаних з науковою діяльністю, так, у 2024 році сума надходжень становила 750,6 тис.грн. Також відзначимо стабільне зростання кількості праць, які опубліковані науково-педагогічними працівниками в журналах, що індексуються в наукометричних базах даних Scopus та Web of Science. У 2024 р. опубліковано 59 статей, з них 5 статей індексуються одночасно в Scopus та Web of Science. На кінець 2024 року в університеті видається 11 збірників, які включені до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора наук, кандидата наук та ступеня доктора філософії. У 2024 році на базі університету проведено 33 конференції, з них міжнародного рівня – 21, всеукраїнського рівня – 12.

Що по інфраструктурі?

УГСП поліпшує свою навчальну базу: у 2024 році на території альма-матер з’явився  новий сучасний баскетбольний майданчик – це частина великого спортивного комплексу який, з часом, має постати у закладі. Наразі це єдине поле такого рівня на теренах міста. Радіємо й відновленому фонтану, який став улюбленим місцем відпочинку не лише сковородинівців, а й містян та гостей закладу. Розбудовуються укриття для забезпечення безперебійного навчального процесу в умовах війни, нові аудиторії для покращення умов для освітнього та наукового зростання наших здобувачів.

Утвердження національної ідентичності та ветеранський розвиток

У листопаді та грудні на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувалися Всеукраїнські та регіональні семінари-тренінги «Фахівець у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», спрямовані на підвищення кваліфікації фахівців і фахівчинь, які працюють у цій сфері. Нова програма, розроблена Університетом Григорія Сковороди в Переяславі, охоплює базові знання та практичні інструменти, необхідні для реалізації політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Також на базі УГСП продовжує діяти Центр ветеранського розвитку. Однією з його місій є надання психологічних індивідуальних консультацій військовослужбовцям, ветеранам і ветеранкам війни та членам їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) ветеранів і ветеранок війни. У 2024 році фахівці центру координували програми, спрямовані на соціальну адаптацію та сприяння працевлаштуванню військовослужбовців, ветеранів і ветеранок війни та членів їх сімей і сімей загиблих ветеранів та ветеранок війни, проводили постійні заходи з соціально-психологічної адаптації для зазначених категорій осіб. Усі здобутки за цей рік можна пригадати тут.

Що по акредитаціям?

Упродовж 2024 року науково-педагогічним колективом університету успішно проведено первинну акредитацію освітніх програм першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: однієї освітньо-професійної програми, однієї освітньо-професійної програми (за спрощеною процедурою), однієї освітньо-професійної програми (умовна акредитація); однієї програми за другим (магістерським) рівнем вищої освіти та однієї програми за третім (освітньо-науковим) рівнем (умовна акредитація).

Особисті досягнення сковородинівців:

У 2024 році сковородинівці здивували світ видатними досягненнями як у спортивній, так і в науковій сферах. Це підтверджують кілька, згаданих нами, історій тріумфу, які прославили їхню альма-матер як в Україні, так і за її межами:

  • Випускниця університету alyona alyona та її творча тіммейт Jerry Heil посіли 3 місце у фіналі «Євробачення-2024», набравши 453 бали від глядачів та журі
  • Вікторія Царук отримала звання Заслуженого майстра спорту України з сумо;
  • викладач кафедри спортивних дисциплін і туризму Віктор Самолюк здобув золото на Всеукраїнські змагання з легкої атлетики у приміщенні «Різдвяні старти»;
  • університетський ФК «Матадор» здобув бронзу Чемпіонату Лівобережжя 2024;
  • сковородинівець Ростислав Пронін здобув перемогу у ІІ Міжнародному конкурсі творчого письма за фільмом «Переглядай рефлексивно, досліджуй доброчесно, мисли критично, пиши креативно»;
  • Сковородинівець Дмитро Ловчинський: третій завоювач ліцензії на Олімпійські Ігри-2024;
  • Сковородинівці Юліан Дем’янов та Віта Олексюк тріумфували на чемпіонаті України з триатлону за програмою акватлон;
  • Сковородинівець Владислав Бухов виборов золото на чемпіонаті світу з плавання: це перша медаль в історії українського спорту на цій дистанції;
  • Колективна монографія сковородинівців «European Higher Education in the Realities of the Dimension of Changes and Achievements» отримала золоту медаль на форумі International Salon of Invention and Innovative Entrepreneurship у Молдові;
  • УГСП отримав Гран-прі та золоту медаль на XV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2024»: за них змагалося півтисячі інших освітніх закладів;
  • Здобувачка Юлія Сентіщева стала срібною призеркою фіналу Всеукраїнського біологічного форуму «Дотик природи 2024».

Скільки, лише ключовими акціями, зібрали захисникам?

  • У січні сковородинівці активно збирали на бойовий пікап для одного з підрозділів 60-ї окремої механізованої Інгулецької бригади, де служить наш співробітник. Автівка потрібна для підвозу б/к і евакуації поранених. Разом зібрали 120 000 гривень.
  • 3 лютого 2024 року, з благодійним концертом до Переяслава завітала популярна українська виконавиця Енджі Крейда. У ході виступу, що відбувався за підтримки Університету Григорія Сковороди в Переяславі, зібрали та спрямували на підтримку Збройних Сил України понад 40 000 гривень;
  • 13 квітня формат «Імпровізації» гумористичного колективу «Ветерани космічних військ» та коміка й шоумена Ігор Ласточкін, організаційно підтриманий університетом, зібрав понад 200 000 гривень на дрони-камікадзе для підрозділів ГУР;
  • 22 травня на стадіоні УГСП відбувся благодійний футбольний матч, який об’єднав зірок українського гумору – «Збірну коміків» до складу якої увійшли учасники відомого шоу «Ліга сміху» та талановитих футболістів університету – «ФК «Матадор-Університет». Попри рахунок на полі, як і було обіцяно, перемогла 110-та ОМБР імені генерал-хорунжого Марка Безручка ЗСУ – завдяки матчу благодійний збір на потреби цього підрозділу зріс на понад 20 тисяч гривень.;
  • В УГСП відбулася традиційна виставка-ярмарок та чемпіонат зі швидкісного поїдання вареників: зібрали 55 768 гривень для 110-ї ОМБ імені генерал-хорунжого Марка Безручка;
  • У ході благодійної акції «Одягни вишиванку – підтримай захисника» за підтримки ректора Віталія Коцура та організації кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності, сковородинівці проводили благодійний ярмарок-продаж смаколиків, handmade, вишиваних виробів та інших цікавинок. На кожному столі була благодійна банка, а усі зібрані кошти спрямували на підтримку Збройних Сил України – зібрали 47 000 гривень;
  • Сковородинівці в рамках акції «Вільні читають українською» передали сотню книжок для деокупованих бібліотек Херсонщини. Загалом, мова про понад 850 україномовних книг, які зможуть читати нескорені жителі деокупованих територій. Сотня з них – книжки акумульовані сковородинівською родиною!
  • УГСП та Молодіжний центр «Зустріч» акумулювали майже півтори тони російськомовної літератури в підтримку збору на мобільну станцію ППО на загальну суму у 10 000 гривень;
  • Університет Григорія Сковороди в Переяславі став одним із небагатьох осередків благодійного показу прем’єри фільму «Феномен Курбаса» від «Загону Кіноманів». Збір поповнило 2000 гривень від сковородинівців.
  • «Вечори на хуторі біля Диканьки»: театральна студія «Studway» творила дива на сцені та акумулювала 23 500 гривень для медичної роти 77 ОАеМБр, 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша; збору від Максима Левченка та Благодійного фонду «Тихо» під назвою «Доля розквітне».

2024 рік в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі запам’ятається як рік натхнення, плідної роботи та вагомих досягнень. Це був час яскравих подій, наукових проривів, міжнародного співробітництва та нових можливостей для студентів і викладачів. Разом ми долали виклики, досягали цілей та будували перспективи.

Попереду 2025 рік, який обіцяє нові горизонти, цікаві проєкти, ще більше співпраці та нових досягнень. Університет з оптимізмом дивиться в майбутнє, готуючись до нових перемог та звершень. Залишаємось на зв’язку і продовжимо після свят!

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту