Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > «Спочатку ми багатіємо у своїй підсвідомості, а потім це матеріалізується»: нотатки розмови сковородинівців із засновником «Школи фінансової грамотності для дорослих і дітей» Андрієм Блануца

6 березня 2024 року, за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених університету, Відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю та Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» в альма-матер відбулась зустріч із засновником «Школи фінансової грамотності для дорослих і дітей», кандидатом історичних наук, Президентом ГО Спортивний клубу «Науковець» Андрієм Блануца. Говорили про пенсійну реформу в Україні та те, як створити власний капітал.

Протягом понад години спікеру вдалося розкрити тонкощі фінансової грамотності для дорослих і дітей, розкрити стратегію фінансової незалежності.

«Спочатку ми багатіємо у своїй підсвідомості, а потім це вже матеріалізується», – зазначив Андрій Блануца.

Спікер підкреслив необхідність усвідомлення трьох рівнів пенсійного забезпечення в Україні, висвітливши труднощі солідарної системи та переваги накопичувальної та добровільної пенсійних програм.

Порівнявши поліс і депозит, він розкрив ряд критеріїв, зокрема річні відсотки, оподаткування, державну ліцензію, гарантії та арешт коштів. Відзначивши переваги поліса у багатьох аспектах, Блануца звернув увагу на складний відсоток та велику гарантовану суму виплати після завершення строку полісу.

Завершуючи зустріч пан Андрій підкреслив необхідність поширення фінансової грамотності серед усіх верств населення, особливо серед молоді Принагідно визнав важливість розуміння фінансових інструментів та прийняття обдуманих рішень для забезпечення стабільності та добробуту в майбутньому.

Наостанок учасники зустрічі висловили свою вдячність за цінні інсайди та приладні поради, які надихнули їх розвивати фінансову свідомість.

Нагадаємо, у вівторок Олексій Ковжун стане першим гостем весняного сезону «Відкритого університету»: говоритимуть про плани на майбутнє в часи невизначеності.

АВТОР: СВІТЛАНА ГРЕСЬКО

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю