Волонтерський корпус Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Університет Григорія Сковороди в Переяславі має давні традиції волонтерства. Ще з початку 2000-х років студенти та викладачі працювали волонтерами у дитячих будинках, геріатричних центрах, будинках для людей з інвалідністю. З 2003 рокі діяльність волонтерів-психологів переросла у створення в ЗВО психологічної служби університету. Нині – це частина волонтерської родини університету яка опікується питаннями психологічного клімату в колективі здобувачів та викладачів, надає психологічну та консультативну підтримку ВПО, бере участь у діяльності численних гуманітарних проєктів, долучається до співпраці з військовими формуваннями та допомоги військовослужбовцям, ветеранам.

Волонтерський рух в університеті ще більш зміцнився під час Революції гідності. Наші волонтери працювали у наметовому містечку, збирали та надавали допомогу, надавали психологічну підтримку. З 2014 року всі напрямки волонтерства об’єдналися під егідою структурного підрозділу, створеного у ЗВО – Волонтерський корпус Університету став осердям волонтерського руху. Від початку російської агресії 2014 року важливим елементом діяльності стала допомога постраждалим у наслідок бойових дій населеним пунктам, всебічна підтримка підрозділів Збройних Сил України та ДСНС. Для військовослужбовців у місцях їхньої постійної дислокації проводяться вечори відпочинку, психологічне консультування, навчання з саморегуляції.

З 24 лютого волонтерська ініціатива здійснювала діяльність з підтримки підрозділів Збройних Сил України, Національної Гвардії України, прикондонних військ, територіальної оборони, національної поліції та ДСНС. Провадився збір продуктів харчування, теплого одягу, гігієнічних засобів, постільної білизни, матраців та інших речей, щоб покращити побут військовослужбовців. Готувалися комплекти підтримки для підрозділів, які відправлялися у зону виконання бойових завдань. Для забезпечення потреб підрозділів сил оборони проводилися збори коштів для придбання військової амуніції (тактичні ремені, плитоноски, розвантажувальні жилети, тактичні рюкзаки РПС тощо ), одягу та необхідних речей ( термобілізна, одяг, взуття, каримати, спальні мішки), технічних засобів (планшети, смартфони, павербанки, генератори, ліхтарики, запасні частини для техніки, бензопили, електроінструмент, камери нічного бачення та ін), медикаментів та медичних засобів. Здійснювалася активна підтримка 43 артилерійської бригади та 137 батальйону територіальної оборони. Надаємо посильну допомогу всім, хто її потребує. До Дня захисників та захисниць України волонтерами молодіжного центру Зустріч спільно з Центром коплектування та надання соціальної підтримки було ініційовано збір солодощів та теплих речей для наших військовослужбовців. До реалізації долучилося переяславське відділення «Нової пошти», яке опікувалося доставкою гуманітарні вантажі у для наших захисників.

Здійснювався також збір та транспортування допомоги для постраждалих у ході бойових дій населених пунктів. Наші екіпажі доставляли допомогу в Ірпінь, Бучу, Іванків, Бородянку, Поліське, Харків, на Херсонщину, Донечину та ін. Волонтери брали участь у розчищені пошкоджених місць у складі ініціативи компанії Керхер Україна. Спільно з партнерами компанією «Костал Україна» займалися доставкою, сортуванням, та розпреділенням гуманітарних вантажів із за кордону для ВПО та військовослужбовців (продукти харчування, одяг, теплі речі, медичні та технічні засоби та ін).  Разом з Бориспільською районною військовою адміністрацією формували продуктові набори для внутрішньо переміщених осіб.

В рамках волонтерської ініціативи  реалізовувалась програма психологічної підтримки «Діти і війна», надавалися індивідуальні психологічні консультації, проводилися психологічні тренінги. З метою полегшення процесу інтеграції ВПО в життя Переяславської громади для внутрішньо переміщених осіб проводилися безкоштовні піші та велосипедні екскурсії.

Нині у гуртожитках університету проживає близько 40 осіб, що виїхали з місць свого постійного проживання через бойові дії та ще близько 20 студентів, чиї домівки нині перебувають на тимчасово окупованих територіях або у зруйнованих містах. Для цих осіб передбачено постійну підтримку продуктами харчування та допомога у облаштуванні побуту.

У волонтерських цілях ми реалізовували спільні з Global Empowerment Mission та House Of Europe грантові проєкти.

Перейти до вмісту