Факультет технологічної і математичної освіти

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Університет > Структура > Факультети > Факультет технологічної і математичної освіти

Факультет технологічної і математичної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі був створений 1 вересня 2020 року шляхом реорганізації природничо-технологічного факультету.

Контингент студентів складає 559 осіб (із них 337 – на денній формі навчання, 222 – на заочній).

На факультеті підготовка фахівців ведеться за двома освітніми рівнями: І бакалаврським та ІІ магістерським.

Факультет технологічної і математичної освіти готує фахівців за такими спеціальностями:

• 014 Середня освіта (Математика);
  • 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології);
  • 015 Професійна освіта (Охорона праці).

Навчальний процес забезпечують 18 кафедр університету. У їх складі 80% викладачів з вченими ступенями та званнями. На факультеті створені необхідні мультимедійні та інтерактивні аудиторії, кабінети та лабораторії, впроваджене сучасне інформаційне забезпечення навчального процесу.

На основі укладених договорів про створення навчально-наукових комплексів факультет співпрацює з Володимир-Волинським педагогічним коледжем імені А. Кримського (Волинська область), Коростишівським педагогічним коледжем імені А. Франка (Житомирська область), Прилуцьким педагогічним коледжем імені А. Макаренка, Ржищівським фаховим коледжом будівництва та економіки, Комунальним закладом Київської обласної ради «Ржищівський гуманітарний фаховий коледж», ДПТНЗ «Володарський ПАЛ» Київської області, (Київська область), Бориспільським професійним ліцеєм, Державним професійно-технічним навчальним закладом «Переяслав-Хмельницький центр професійно-технічної освіти», Сквирським ВПУ, Канівським ВПУ, Державним професійно-технічним навчальним закладом «Яготинський центр професійно-технічної освіти». Згідно угоди, випускники цих закладів освіти зараховуються на скорочений термін навчання.

Викладачі та студенти  факультету беруть активну участь у науково-дослідній роботі у проблемних групах та наукових гуртках, приймають участь у студентських науково-практичних конференціях, круглих столах.

На факультеті діє чітка система навчально-виховної роботи, яка передбачає організацію змістовного дозвілля студентів: спортивні секції, студентський хор, інструментальні ансамблі, волонтерський рух. Базовою ланкою виховної роботи на факультеті є діяльність кураторів. На факультеті технологічної і математичної освіти безпосереднє керівництво виховною роботою в групах здійснюють 12 кураторів, які призначаються із числа досвідчених викладачів. Роботою кураторів на факультеті керує заступник декана з виховної роботи.

Важливим у розвитку факультету є розширення студентського самоврядування. Створено студентську раду та студентський деканат.

Наукова робота студентів плідно представлена Науковим товариством факультету, а також залученістю молодих науковців у діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету, у всеукраїнських та міжнародних конференціях.

Підготовка студентів неможлива без отримання практичних навичок роботи, вміння самостійно планувати та виконувати наукову діяльність, вирішувати поставленні завдання. Тому на факультеті навчальними планами передбачено проведення наступних практик:

спеціальність 015 Професійна освіта (Охорона праці):

2 курс ОР «бакалавр» – навчально-ознайомча практика

1 курс ОР «бакалавр» зі скороченим терміном навчання – навчально-виробнича практика – технологічна практика

3 курс ОР «бакалавр» – технологічна практика

4 курс ОР «бакалавр» – педагогічна практика

2 курс ОР «бакалавр» зі скороченим терміном навчання – педагогічна практика

1 курс ОР «магістр» – виробнича науково-дослідна практика

1 курс ОР «магістр» – педагогічна практика

спеціальність 014 Середня освіта (Математика):

1 курс ОР «бакалавр» – психолого-педагогічна практика

2 курс ОР «бакалавр» – навчальна практика

1 курс ОР «бакалавр» зі скороченим терміном навчання – навчально-виховна практика

3 курс ОР «бакалавр» – навчально-виховна практика

4 курс ОР «бакалавр» – переддипломна педагогічна практика

2 курс ОР «бакалавр» зі скороченим терміном навчання – педагогічна практика бакалаврів

1 курс ОР «магістр» – асистентська практика

1 курс ОР «магістр» – навчальна-дослідна практика

2 курс ОР «магістр» – педагогічна практика

спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології):

1 курс ОР «бакалавр» – навчальна практика

2 курс ОР «бакалавр» – навчально-технологічна практика

3 курс ОР «бакалавр» – безперервна методична практика

4 курс ОР «бакалавр» – педагогічна практика бакалаврів

2 курс ОР «бакалавр» зі скороченим терміном навчання – переддипломна педагогічна практика

1 курс ОР «магістр» – навчальна педагогічна практика

1 курс ОР «магістр» – стажистська педагогічна практика

2 курс ОР «магістр» – педагогічна практика з факультативної і позакласної роботи

Студенти факультету постійно беруть участь в олімпіадах з математики, інформатики, програмування, трудового навчання та технологій, конкурсах наукових робіт. Зокрема, чотири рази були переможцями Всеукраїнських студентських олімпіадах та шість разів були переможцями наукових студентських робіт, приймають активну участь у написанні наукових статей у співавторстві з науковими керівниками.