Факультет фінансово-економічної та професійної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі створено в 1998 році. Нині на факультеті навчається 737 здобувачів освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти, з них 373 денної форми навчання і 296 заочної форми навчання та 66 здобувачі вищої освіти ступеня доктора філософії. Підготовка фахівців здійснюється за освітніми рівнями бакалавр та магістр за спеціальностями:
- економіка;
- облік і оподаткування;
- професійна освіта (товарознавство);
- професійна освіта (сфера обслуговування);
- туризм і рекреація;
- фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок.
На факультеті щорічно проводяться Міжнародні науково-практичні конференції з актуальних проблем «Умови економічного росту в країнах із ринковою економікою», «Боголібські читання», які постійно мають широку аудиторію з провідних науковців України та країн Європи.
Видаються фахові збірники наукових праць учених та аспірантів: «Економічний вісник університету», категорія Б (ISSN 2306-546X), який включено до міжнародних інформаційних, наукометричних баз DOAJ (Directory of Open Accessed Journals), ERIH PLUS, Ulrich’s Periodicals Directory (США), Index Copernicus International, IDEAS/RePEc, CEEOL (Central and Eastern European Online Library), Google Scholar, Research Bible, переліку наукових фахових видань України для висвітлення результатів наукових досліджень у галузі економічних наук; сайт збірника: https://economic-bulletin.com; «Професійна освіта: методологія, теорія та технології», категорія Б (ISSN 2415-3729), який включено до міжнародних інформаційних, наукометричних баз Index Copernicus International, CiteFactor, переліку наукових фахових видань України для висвітлення результатів наукових досліджень у галузі педагогічних наук; сайт збірника: https://education-journal.org/. Видаються збірники наукових праць студентів і магістрів.
Факультет фінансово-економічної і професійної освіти має договори про наукову і академічну співпрацю з наступними установами: Університет Миколи Коперніка в Торуні (Польща, м. Торунь), Даугавпілський університет (Латвія, м. Даугавпілс), Економічний університет у Вроцлаві (Польща, м. Вроцлав), Сухумський державний університет (Грузія, м. Сухумі), Університет національного та світового господарства (Болгарія, м. Софія), Академія освіти Університету ім. Вітаутаса Великого (Литва, м. Вільнюс), Комратський державний університет, (Молдова, м. Комрат), Клайпедський університет (Литва, Клайпеда).
На факультеті працюють проблемні групи, наукові семінари. Важлива роль приділяється інтеграції вищої освіти і науки. Щорічно проводяться всеукраїнські науково-практичні конференції, круглі столи, тренінги, семінари, вебінари присвячені актуальним питанням модернізації вищої освіти та актуальним питанням соціально-економічного розвитку України. Факультет тісно співпрацює з Інститутом економіки і прогнозування Національної академії наук України в плані забезпечення якісної підготовки науково-педагогічних кадрів, залучення наукового потенціалу галузевих академій до проведення навчального процесу, виконання спільних наукових проєктів.
Діє студентське самоврядування, команда КВК неодноразовий переможець чемпіонату команд КВК університету. У вільний від навчання час студенти займаються у спортивних секціях з футболу, баскетболу, туризму. Всі студенти забезпечені гуртожитком готельного типу.