Савчин Олександр Михайлович

Савчин О.М.

Савчин
Олександр Михайлович 

старший викладач, заступник завідувача кафедри психології та педагогіки дошкільної освіти з організаційної роботи

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

(в будь-який зручний для студентів час робочого дня, за умов попередньої домовленості)
кабінет № 210 
(корпус № 1, поверх № 2)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

Тел.: + 38 (096) 678 06 26;  + 38 (093) 603 01 01
E‒mail: sam111@ukr.net

Біографічні відомості. Народився 26 липня 1963 року в місті Київ, Україна.

Навчання. Від 1970 р. до 1980 р. отримав середню освіту у середній школі за № 152 Дніпровського району міста Києва.

Від 1983 р. до 1988 р. – навчання у «Київському державному педагогічному інституті імені О.М. Горького» за спеціальністю «Педагогіка та психологія (дошкільна). Отримав диплом викладача педагогіки та психології (дошкільної), методиста з дошкільного виховання.

Від 1992 р. до 1994 р. – навчання у «Київському інституті удосконалення кваліфікації вчителів імені Бориса Грінченка» за спеціальністю «Педагогіка та методика початкового навчання». Отримав диплом вчителя початкових класів.

Від 2005 р. до 2007 р. – навчання у «Київському інституті підготовки кадрів промисловості» за спеціальністю «Фінанси». Отримав диплом спеціаліста з фінансів.

Від 2014 р. до 2018 р. – навчання в аспірантурі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», місто Переяслав-Хмельницький, Київської області (денна форма навчання), за спеціальністю 13.00.02 – «Теорія та методика навчання (українська мова)». За відмінне навчання був двічі премійований адміністрацією університету грошовою винагородою.

Від квітня до листопада 2018 року на базі центрального інституту післядипломної освіти  ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук  пройшов навчання та підвищив кваліфікацію за категорією: «Викладачі університетів, академій, інститутів, які викладають психолого-педагогічні дисципліни» (Свідоцтво про підвищення кваліфікації  СП 35830447/2707-18). Випускну роботу виконав на тему: «Психолого-педагогічні умови розвитку умінь дітей дошкільного віку продукувати розповіді».

З 2016 року до теперішнього часу, під науковим керівництвом доктора психологічних наук, професора Калмикова Г.В., Савчин О.М. працює над дисертаційним дослідженням на тему: «Формування умінь будувати різного типу розповіді у дітей старшого дошкільного віку» за спеціальністю 13.00.08 – «Дошкільна педагогіка» (витяг з протоколу № 10 засідання вченої ради Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди від 29 червня 2016 року).

Професійна діяльність.

У 1984 році, ще під час навчання на другому курсі денної форми навчання у  «Київському державному педагогічному інституті імені О.М. Горького» був запрошений керівництвом заводу «Арсенал» і відділом освіти Печерського району міста Києва на посаду методиста дошкільного навчального  закладу за № 732 заводу «Арсенал» Печерського району міста Києва.

У 1986 році перейшов на заочну форму навчання «КДПІ імені О.М. Горького», через пропозицію відділу освіти Київської міського виконавчого комітету очолити дошкільний навчальний заклад за № 542 Радянського району міста Києва, де одночасно виконував обов’язки як завідуючого так і методиста закладу. За три роки роботи вивів колектив дитячого садка на передові позиції по всім показникам і закріпив статус успішного закладу дошкільної освіти.

Від 1989 до 1991 року, працюючи в керівних органах влади, очолював ідеологічну роботу освітньої групи Радянського району міста Києва, до якої входили два заклади вищої освіти (Київський державний педагогічний інститут, до складу якого входила філія у місті Переяслав-Хмельницький, а також Київський інститут народного господарства), два технікуми (Київський індустріально – педагогічний технікум і Київський топографічний технікум), три професійно-технічних училища (включно з педагогічним училищем за №1), сімнадцять середньо освітніх шкіл і тридцять два дошкільних заклади району.

Від 1992 до 1994 року працював районним методистом з дошкільного виховання у тридцяти двох дошкільних закладах всіх форм власності відділу освіти Радянського району міста Києва. З 1993 року, у зв’язку із реорганізацією відділу освіти в  районне управління, разом з роботою районного методиста, виконував обов’язки щодо інспектування навчально-виховного процесу в зазначених вище закладах дошкільної освіти району.

Від 1994 до 1996 року керував роботою дошкільного закладу за № 731 Печерського району міста Києва. Домігся залучення та, на чолі колективу, взяв участь в експерименті Програми «Перші кроки» Міжнародного Фонду «Відродження» в Україні по  впровадженню програми всебічного розвитку дитини, кінцевою метою якої було створення дошкільного закладу – школи на базі зазначеного дитсадка.

Від 1996 до 2014 року, працюючи на керівних посадах у бізнес – структурах, при патронаті Київського центру захисту інвалідів, організував «з нуля» роботу навчально – виробничого комбінату для киян з обмеженими можливостями (придбання будівлі, реконструкція та ремонт, пошук і навчання викладацького складу) щодо набуття інвалідами спеціальностей на потребу сучасного ринку праці, з подальшим працевлаштуванням та навчанням у закладі вищої освіти «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

Суспільно‒громадська діяльність.

Савчин О.М. входить до складу громадської наукової організації «Всеукраїнська асоціація психолінгвістів» (посвідчення за 44 від 18.04.2019 р.), а також є членом  чисельних оргкомітетів щорічних конференцій державного та міжнародного рівнів.

З огляду на свій набутий багаторічний успішний практичний досвід, Савчину Олександру Михайловичу вдається цікаво, з практичним наповненням, викладати для майбутніх фахівців з дошкільної освіти наступні дисципліни:

  • «Педагогічна психологія»;
  • «Основи психологопедагогічних досліджень»;
  • «Історія педагогіки»;
  • «Вступ до спеціальності «Дошкільна педагогіка»;
  • «Дошкільна педагогіка»;
  • «Технології проектування в дошкільній освіті»;
  • «Організація дошкільної освіти»;
  • «Організація та керівництво дошкільним закладом будьякої форми власності»;
  • «Менеджмент дошкільної освіти»;
  • «Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти»;
  • «Інноваційні технології в дошкільній освіті»;
  • «Дошкільна освіта за кордоном»;
  • «Сучасні системи дошкільної освіти за кордоном»;
  • «Сучасні концепції зарубіжного дошкільного виховання»;
  • «Основи педагогічної майстерності вихователя закладу дошкільної освіти»;
  • «Професійномовленнєва комунікація в системі дошкільної освіти»;
  • «Культура мовлення вихователя та практикум з виразного читання»;
  • «Теорія та методики розвитку мови та мовлення дітей дошкільного віку»;
  • «Теорія та методики ознайомлення дітей дошкільного віку з суспільним довкіллям, народознавством і природознавством»;
  • «Теорія та методики фізичного виховання дітей дошкільного віку»;
  • «Теорія та технології валеологічної освіти дітей дошкільного віку».

Савчин О.М. є керівником низки наукових  курсових  проектів студенток і студентів денної та заочної форм навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі, головною оцінкою успішності яких є науково – практичне застосування їх досягнень у навчальновиховному процесі закладів дошкільної освіти міста, області, країни, Європи та Світу.

Під  науково-організаційним керівництвом Олександра Михайловича працює постійно діючий студентський науковий гурток / проблемна група педагогічного спрямування «Статеве виховання дітей дошкільного віку», (активне посилання: https://savchsnaleksandrm.blogspot.com/), головною метою якого є подолання недоречної сором’язливості та надання майбутнім фахівцям в галузі виховання гармонійної особистості ХХІ сторіччя істинних наукових знань щодо сексуальної культури людства взагалі, та правильного статевого виховання дітей дошкільного віку, зокрема для комунікування з особистостями протилежної статі, враховуючи вікові особливості сприйняття даної проблематики вихованцями ЗДО.

Фаховий психологічний блог, під керівництвом Олександра Михайловича: «Я, ТИ, ВІН, ВОНА, РАЗОМ МИ – КРАЇНА!» (активне посилання: https://oleksandrsavchin.blogspot.com/) має на меті обговорення соціально важливих тем сьогодення й психологічне консультування я з будьяких питань, що турбують підписників.

Власний тематичний блог виховного, профорієнтаційного спрямування «Дошкільна освіта ХХІ сторіччя, реалії та перспективи», (активне посилання: https://alexsavchin.blogspot.com/2020/12/) прагне обговорювати проблеми і виклики в галузі дошкілля й колективно напрацювати дієві варіанти рішення та перспективи розвитку дошкільної освіти ХХІ сторіччя.

Від 2016 року до теперішнього часу, Олександр Михайлович, враховуючи великий  практичний досвід  організаторсько-керівної та методичної роботи, є науково-практичним консультантом щодо організації й супроводу навчально-виховного процесу в ЗДО за № 9 «Сонечко» міста Переяслав Київської області.

Коло наукових інтересів.

Коло наукових інтересів Олександра Михайловича Савчина розповсюджується від історії вітчизняної  дошкільної педагогіки до новітніх технологій в галузі  організації, супроводу та контролю діяльності сучасних закладів дошкільної освіти ХХІ сторіччя будь-якої форми власності, від вивчення та врахування вікових фізично-фізіологічних особливостей дошкільників до психологічних, психолінгвістичних  норм й індивідуальних особливостей, аж до психічних відхилень і розладів, в процесі комплексного гармонійного розвитку особистостей, в процесі їх зростання, навчання та виховання.

Значну увагу наукової діяльності Савчина О.М. привертає пошук дієвих технологій, методик щодо інтенсифікації розвитку мовлення дошкільників під час опанування ними, за допомогою дорослих, державної та рідної мов.

          Олександр Михайлович в постійному пошуку новітніх методів і прийомів в процесі підготовки майбутніх спеціалістів в галузі дошкільного виховання України. Не може не викликати тривоги викривленість і вкрай низький рівень знань студентської молоді щодо сексуальної культури людства, тому в жалюгідному стані знаходиться статеве виховання дітей дошкільного віку, з урахуванням гендерного та вікового сприйняття даної проблематики вихованцями ЗДО. Ліквідація ханжеської сором’язливості, істинні / наукові знання, усвідомлення сексуальної культури, як важливої частини гармонійного розвитку особистості при комунікуванні з особистостями протилежної статі є предметом майбутніх наукових досліджень О.М. Савчина.

          Ще одним важливим напрямом наукового дослідження Савчина О.М. є   напрацювання дієвої технології соціально-психологічної адаптації особистостей обох статей дошкільного віку під час переходу до початкової школи.

Володіння іноземними мовами: англійська, польська, російська.

Подяки:

1989 р. – Грамота міського відділу освіти Київської міського виконавчого комітету «За  успішні результати щодо організації та контролю діяльності Дошкільного закладу за № 542 Радянського району міста Києва».

1996 р. – Подяка директора Програми «Перші кроки» Міжнародного Фонду «Відродження» в Україні «За успішні результати в експерименті щодо впровадження програми всебічного розвитку дитини «Перші кроки» на базі  дошкільного закладу за № 731 Печерського району міста Києва.

2009 р. – Подяка Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради «За активне сприяння щодо організації реабілітації й фізичної культури для людей з ураженням опорнорухового апарату та з вадами слуху».

Науково-дослідна робота за останні 3 роки:

 В складі кафедри, Савчин О.М.  працював над тематикою «Трансформаційні процеси в дошкільній освіті першої половини ХХІ століття», результатом  чого стало видання у 2022 році колективної монографії з однойменною назвою, де надруковано розділ за авторства Олександра Михайловича під назвою «Різнотипові розповіді: передумови і умови створення та використання їх в практиці мовлення дітей старшого дошкільного віку».

Станом на зараз,  старший викладач Савчин вносить посильний внесок у науково-дослідницьку роботу кафедри за темою «Дошкільна освіта ХХІ сторіччя, реалії та перспективи».

Основні наукові праці.

Наукометричні бази, рекомендовані МОН, зокрема Web of Science Core Collection; Scopus; Іndex Copernicus; РІНЦ; Google Scholar; InfoBase Index:

 

  1. Alexander M. Savchin.The problem of internal speech in B.F. Baev’s psycholinguistic heritage.Psycholinguistics, «Web of Science», 2018. 17.
  2. Савчин, О.М. Сучасні педагогічні підходи щодо формування умінь будувати різного типу розповіді в дітей старшого дошкільного віку. Наук. вісник МНУ ім. В.О. Сухомлинського, 3(62), 2018. – с. 292 – 298.
  3. Савчин, О.М. Формування у дітей старшого дошкільного віку умінь будувати розповіді різних типів. Педагогічний процес: теорія і практика, 4(63), 2018. – с. 111 – 119.
  4. Savchyn А. Формування у дітей п’ятирічного віку умінь будувати розповіді всіх типів. HUMANITARIUM, 42(2), 2018. – с. 122-130. Retrieved ізhttps://humanitarium.com.ua/index.php/hum/article/view/490
  5. Савчин, О.М. Формування у дітей старшого дошкільного віку стійких умінь створювати розповіді всіх типів за допомогою іграшки та гри. Гуманізація навчально-виховного процесу, 1 (93), 2019. – с. 322 – 340.
  6. Савчин О.М. Авторська технологія наступності дошкільного виховання та початкової освіти. Наука і техніка сьогодні, 6 (6), 2022. – с. 287 – 297.

Монографії:

Савчин О.М. «Різнотипові розповіді: передумови і умови створення та використання їх в практиці мовлення дітей старшого дошкільного віку». «Трансформаційні процеси в дошкільній освіті першої половини ХХІ століття: колективна монографія / Науковий редактор Л. О. Калмикова. Переяслав (Київська обл..): Домбровська Я.М., 2020. Розділ 21,  – с.613 – 637. Т 65, 706 с.

Наукові статті:

  1. Савчин О. М. Проблема внутрішнього мовлення в психолінгвістичній спадщині Б.Ф. Баєва». Психолінгвістика. Психолингвистика, 17. 2015. – с. 127 – 134.
  2. Савчин О. М. Роль внутрішнього мовлення у комунікативно-мовленнєвому розвитку дітей дошкільного віку.Науковий вісник МНУ ім. В.О. Сухомлинського. Педагогічні науки, 2(49),  – с. 157–162.
  3. Савчин О. М. Внутрішнє мовлення у розвитку комунікативного мовлення дітей дошкільного віку. Вісник інституту розвитку дитини: матеріали ІV Міжнародної  науково-практичної конференції студентів і молодих вчених «Дитинство. Освіта. Соціум»: Київ, 2015. – с. 376 – 379.
  4. Савчин О. М. Психологічні та педагогічні особливості формування умінь у дітей старшого дошкільного віку продукувати розповіді різного типу.Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький Державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», 38,  116–125.
  5. Савчин О. М. Формування у дітей п’ятирічного віку умінь будувати розповіді всіх типів.Humanitarium, 2(2), – с. 122 – 130.
  6. Савчин О. М. Формування у дітей п’ятирічного віку умінь будувати розповіді всіх типів. Збірник наукових праць, голов. ред. В. П. Коцур, «HUMANITARIUM». Педагогіка, [випуск 2 Т.2.]. Вид. ПП Лисенко М.М., Переяслав – Хмельницький. 2018. – с. 122 – 130.
  7. Савчин О. М. Сучасні педагогічні підходи щодо формування умінь будувати різного типу розповіді в дітей старшого дошкільного віку. Збірник наукових праць За ред. Т. Степанової, Наук. вісник МНУ ім. В. О. Сухомлинського. Педагогічні науки, [№3 (62) Т.2.]. –  : вид-во МНУ імені В. О. Сухомлинського, Миколаїв. 2018. – с. 292 – 298.
  8. Савчин О. М. Формування у дітей старшого дошкільного віку умінь будувати розповіді різних типів. Наук. фах. вид.-я / Голов. ред. С. Сисоєва, Педагогічний процес: теорія і практика. Педагогіка, [випуск 4 (63)]. К.:  ТОВ Вид-че підприємство «Едельвейс», К. 2018. – с.111 – 119.
  9. Савчин О.М. Формування у дітей старшого дошкільного віку стійких умінь створювати розповіді всіх типів за допомогою іграшки та гри. Науково-метричний збірник наукових праць Міністерства освіти та науки України, Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет» «Гуманізація навчально-виховного процесу», м. Харків, ТОВ “Видавництво НТМТ”, №1 (93), – с. 322 – 340.
  10. Савчин О.М. Інноваційні технології щодо формування у дітей старшого дошкільного віку стійких умінь створювати розповіді всіх типів. Наукове видання «Інноваційні технології в дошкільній освіті» збірник наукових статей. Переяслав-Хмельницький, 2019. – с. 139 – 141.
  11. Савчин О.М. Авторська мотиваційна лінгво-педагогічна технологія формування стійких умінь створення розповідей різних типів дітьми старшого дошкільного віку. ПереяславХмельницький, 2020, с.138 -142, doi 10.5281 / zenodo.385474

Тези конференцій:

 Савчин Олександр Михайлович постійно, на регулярній основі, бере активну участь у різноманітних науково-теоретичних, науковопрактичних заходах у вигляді конференцій, семінарів, вебінарів, як міського, обласного так і всеукраїнського та міжнародного рівнів, результатом чого є наявність науково-популярних, консультаційних / дорадчих та/або дискусійних доповідей і публікацій з наукової та професійної тематики: (Електронна книга).

  1. Савчин О. М. Роль внутрішнього мовлення у комунікативно – мовленнєвому розвитку дітей дошкільного віку. Вісник інституту розвитку дитини: матеріали ІV Міжнародної  науково-практичної конференції студентів і молодих вчених «Дитинство.  Освіта. Соціум». Київ. – 2015. – с. 376 – 379.
  2. Савчин А. М. Внутренняя речь в исследованиях Б.Ф. Баева. Международная научно – практическая конференция (м. Київ, Україна), 2015. (Електронна книга).
  3. Савчин О. М. Навчання дітей дошкільного віку розповіданню в процесі різновікової взаємодії. Збірник  Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційна діяльність педагога в сучасному освітньому просторі різновікового об’єднання дошкільників», Умань, Україна, 2015.
  4. Савчин О. М. «Особливості різного типу розповідей дітей старшого дошкільного віку.  Х Міжнародна науково-практична конференція «Психолінгвістика в сучасному світі – 2015». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2015. (Електронна книга).
  5. Савчин О. М. Виховання безпеки життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку через використання ними розповідей різного типу. VI Міжнародна наук науково-практична Інтернет-конференція «Безпека життєдіяльності, екологія й охорона здоров’я дітей і молоді ХХІ сторіччя: сучасний стан, проблеми та перспективи». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2016. (Електронна книга).
  6. Савчин О. М. Навчання різним типам розповідей дітей старшого дошкільного віку як лінгводидактична проблема. Збірник міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 55-річчю Інституту дошкільного виховання та 110-річчю із дня народження  О. В. Запорожця,3, – с. 159 – 161. Київ, Україна, 2016. (Електронна книга).
  7. Савчин О. М. Психолінгвістична проблема навчання різним типам розповідей дітей старшого дошкільного віку. Збірник Міжнародної науково-практичної конференції «Модернізація педагогічної освіти: виклики ХХІ століття», Переяслав-Хмельницький, Україна, 2016. (Електронна книга).
  8. Савчин О. М. Формування у дітей старшого дошкільного віку стійких навичок безпечної поведінки у побуті, на вулиці, серед однолітків за допомогою використання всіх  типів розповідей. Всеукраїнський  науково – практичний семінар «Виховання духовної культури особистості в дошкільному закладі». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2016. (Електронна книга).
  9. Савчин О. М. Виховання духовної культури  старших дошкільників шляхом вживання ними всіх типів розповідей. Науково-практичний семінар для завідуючих дошкільними закладами міста Переяслав-Хмельницький і району «Організація безпеки життєдіяльності в дошкіллі»,(м. Переяслав-Хмельницький, Україна, 2016. (Електронна книга).
  10. Савчин О. М. Моральне виховання дітей старшого дошкільного віку через використання всіх типів розповідей. Всеукраїнський методичний семінар-практикум «Інновації в моральному вихованні дошкільників: обґрунтування специфіки та досвід впровадження». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2016.
  11. Савчин О. М. Розвиток контекстного мовлення дітей дошкільного віку в процесі продукування різного типу розповідей.Збірник Науково-практичної конференції «Психолінгвістика в сучасному світі –  2016», Переяслав-Хмельницький, Україна, 2016. (Електронна книга).
  12. Савчин А. М. Формирование у детей старшего дошкольного умений создавать рассказы разного типа на родном языке. Сборник VIIІ Международного научно-практического семинара «Дошкольное образование: опыт, проблемы, перспективы». Барановичи, Беларусь, 2017.
  13. Савчин А. М. Психологическое сопровождение занятий по формированию стойких умений у детей старшего дошкольного возраста. Сборник VIIІ Международного научно-практического семинара «Дошкольное образование: опыт, проблемы, перспективы». Барановичи, Беларусь, 2017. (Електронна книга).
  14. Савчин О. М. Психологічні та педагогічні особливості дітей старшого дошкільного віку при продукуванні розповідей на морально – виховну тематику. Всеукраїнський науково-методичний семінар-практикум «Реалізація завдань морального виховання дітей дошкільного віку: калейдоскоп психолого-педагогічного супроводу». Черкаси, Україна, 2017. (Електронна книга).
  15. Савчин О. М. Психолінгвістичні особливості продукування розповідей всіх типів дітьми старшого дошкільного віку. Збірник Міжнародної науково-практичної конференції «Психолінгвістика в сучасному світі –  2017». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2017. (Електронна книга).
  16. Савчин О. М. Розповіді різної типізації дітей старшого дошкільного віку як інструмент розвитку мовної свідомості маленької особистості. ІІ Міжнародна  науково-практична конференція «Психологія свідомості: теорія і практика наукових досліджень». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2018. (Електронна книга).
  17. Савчин А. М. К проблеме формирования у детей старшего дошкольного возраста стойких речевых умений: психолингвистический аспект. Сборник материалов ІХ Международного научно-практического семинара «Дошкольное образование: опыт, проблемы, перспективы». Барановичи, Беларусь, 2018.
  18. Савчин О. М. Ефективне поєднання психолого-педагогічних мотиваторів розвитку професіоналізму педагогічних працівників дошкільної освіти України. Всеукраїнський науково-методичний семінар за участі Національної академії педагогічних наук України, ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненського обласного інституту післядипломної освіти, Консорціуму закладів післядипломної освіти, Українського відкритого університету післядипломної освіти. Переяслав-Хмельницький, Україна, 2018. (Електронна книга).
  19. Савчин А. М. Инновационные подходы в процессе обучения детей старшего дошкольного возраста продуцированию рассказов всех типов. Конференция-вебинар при участии УО «Могилёвский государственный университет имени А.А. Кулешова» и кафедра психологии и педагогики дошкольного образования  ГВУЗ «Переяслав-Хмельницький государственный педагогический университет имени Григория Сковороды». Барановичи, Беларусь, Переяслав-Хмельницький, Україна, 2018. (Електронна книга).
  20. Савчин О. М. Формування моральної особистості старшого дошкілля на заняттях з розвитку мовлення під час продукування розповідей всіх типів. Всеукраїнський науково-методичний семінар-практикум «Формування моральної Я-концепції особистості дошкільника: діагностично-розвивальний контент», Міністерство освіти та науки України, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Рівненський обласний інститут післядипломної освіти, Український відкритий університет післядипломної освіти (г. Переяслав-Хмельницький, Україна, 2018. (Електронна книга).
  21. Савчин О. М. Психолінгвістичні особливості мовлення дітей п`ятирічного віку. Міжнародна науково-практична конференція «Психолінгвістика в сучасному світі –  2018» Міністерство освіти та науки України, Громадська організація «Всеукраїнська асоціація психолінгвістів». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2018. (Електронна книга).
  22. Савчин О. М. Психолого-педагогічні умови розвитку умінь дітей старшого дошкільного віку продукувати розповіді. Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Національної академії наук України. Київ, Україна, 2018. (Електронна книга).
  23. Савчин О. М. Різнотипні розповіді дітей старшого дошкільного віку як інструмент комунікування між однолітками та дорослими під час освітнього процесу та у повсякденному житті.Тематичний напрям круглого столу «Конструктивні форми роботи особистісної взаємодії в освітньому просторі в межах круглого столу «Освітній простір в контексті гуманістичної парадигми: психологічні пріоритети сучасності»», присвячений творчості спадщини І.О. Синиці в Інституті психології імені Г.С. Костюка НАПН України. Київ, Україна, 2018. (Електронна книга).
  24. Савчин О. М. Ефективне поєднання психолого-педагогічних мотиваторів розвитку професіоналізму педагогічних працівників дошкільної освіти України. Матеріали   засідання круглого столу Національної академії педагогічних наук України, ДВНЗ “Університет менеджменту освіти”, Рівненської обласної державної адміністрації, рівненського обласного інститут післядипломної освіти, Консорціуму закладів післядипломної освіти, Українського відкритого університету післядипломної освіти, Київ. 2018. (Електронна книга).
  25. Савчин О. М. Доброта: від спонтанності, через системність до внутрішньої потреби – провідна лінія занять з розвитку мови та мовлення у старших дошкільнят. Матеріали круглого столу в межах Всеукраїнського проекту «Діти за примноження добра в усьому світі», Черкаси, 2019.  (Електронна книга).
  26. Савчин А. М. «Инновационные подходы в процессе обучения детей старшего дошкольного возраста продуцированию рассказов всех типов. Международный вебинар «Актуальные проблемы современного образования» при участии кафедры психологии и педагогики дошкольного ГВНЗ «Переяслав-Хмельницький государственный педагогический университет имени Григория Сковороды» Переяслав-Хмельницький, Украина,  и кафедры педагогики детства и семьи УО «Могилёвский государственный университет имени  А.А. Кулишова» Могилёв, Беларусь, 2019.
  27. Савчин О. М. Норми та зразки моральності у всебічних розповідях старших дошкільнят. Всеукраїнський, з Міжнародною участю, науково-методичний семінар-практикум «Моральний патерн вихователя – базис моральної вихованості дошкільників», за участю Міністерства освіти та науки України, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) спеціального типу за № 29 «Ластівка» міста Черкаси. Черкаси, Україна, 2019. (Електронна книга).
  28. Савчин О. М. Формування у дітей старшого дошкільного віку стійких умінь створювати розповіді всіх типів за допомогою іграшки та гри. Всеукраїнська науково-практична конференція за участі Міністерства освіти та науки України, Національної академії педагогічних наук України,   Інституту проблем виховання НАПН України, Державного музею іграшки. Київ, Україна, 2019. (Електронна книга).
  29. Савчин О. М. Вихователь ЗДО як ключова фігура економічного зростання  України. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Умови економічного зростання в країнах з ринковою економікою». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2019. (Електронна книга).
  30. Савчин О. М. Інноваційні технології  щодо формування у дітей старшого дошкільного віку стійких умінь створювати  всі типи розповідей. Збірник наукових статейІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Інноваційні технології в дошкільній освіті», – с. 139 – 141. Переяслав-Хмельницький, Україна, 2019. (Електронна книга).
  31. Савчин О. М. Науково-практичний підхід під час формування у дітей старшого дошкільного віку стійких навичок щодо створення розповідей всіх типів. Регіональний науково-практичний семінар дошкільних працівників Київської області «Проблеми та перспективи розвитку дошкільної освіти сьогодення: науково – практичний контент». Переяслав-Хмельницький, Україна, 2019. (Електронна книга).
  32. Савчин О. М. Формування стійких умінь у старших дошкільнят  щодо створення ними різнотипових розповідей в рамках реалізації програми та методичного комплекта «Впевнений старт». Всеукраїнський науково-практичний вебінар «Організація освітньої роботи в ЗДО за програмою та навчально-методичним комплектом «Впевнений старт». Переяслав, Україна, 2019. (Електронна книга).
  33. Савчин О. М. Тема доброти в розповідях всебічної типізації дітей старшого дошкільного віку. Міжнародний круглий стіл до Всеукраїнського дня добрих справ «Щедрий вівторок» за участю Міністерства освіти та науки України, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імен Григорія Сковороди», Переяслав, Україна, 2019. (Електронна книга).
  34. Савчин О. М. Авторська мотиваційна лінгво-педагогічна технологія формування стійких умінь створення розповідей в типів дітьми старшого дошкільного віку. Міжнародна молодіжна науково – практична конференція «Вектори психології – 2020». Організатори: Харківський національний університет, Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету, секція «Педагогіка». Харків, Україна, 2020. (Електронна книга).
  35. Савчин О. М. Авторська мотиваційна лінгво-педагогічна технологія формування стійких умінь створення розповідей різних типів дітьми старшого дошкільного віку: психологічні, педагогічні та організаційні проблеми. Міжнародна науково-практична інтернет- конференція «Актуальні проблеми психології розвитку особистості». Напрям – «Особистість в сучасному вимірі – теорія та практика». Організатори: Міністерство освіти і науки України, Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, факультет педагогіки і психології, Українська асоціація педагогів і психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти (Україна), інститут психології Люблінського католицького університету Іоана Павла ІІ (Польща), Інститут культурології та виховання (Дебрецен, Угорщина), Міжнародний дослідницький інститут (Словаччина), Науково-дослідницький інститут угорських громад з кордоном (Будапешт, Угорщина), Сучасний університет Штеаначел Маре (Румунія), Академія освіти (Грузія), Білоруський державний університет, (Мінськ, Білорусь), 2020. (Електронна книга).
  36. Савчин О. М. Проблеми формування умінь створення розповідей у дітей з аутичними особливостями розвитку. Міжнародна інтернет-конференція «Інноваційні терапевтичні технології». Організатори: ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія сковороди». Переяслав, Україна, 2020. (Електронна книга).
  37. Савчин О. М. Инновационные методы и приёмы формирования у детей старшего дошкольного возраста умений создавать рассказы разной типизации. Міжнародна науково – практичний вебінарі: «Инновацыонные технологи в дошкольном образовании». Організатори: кафедра педагогіки дитинства та сім’ї УО «Могилёвский государственный університет имени А. А. Кулишова (республика Беларусь), кафедра психології та педагогіки дошкільної освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Могилёв, Беларусь, Переяслав, Україна, 2020. (Електронна книга).
  38. Савчин О. М. Формування у дітей старшого дошкільного віку стійких умінь створення розповідей всіх типів. ХV міжнародна конференція з психолінгвістики. Організатори: Міністерство освіти та науки України, ДВНЗ «Державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (м. Переяслав, Україна, 2020. (Електронна книга).
  39. Савчин А. М. Авторская технология формирования стойких умений создания рассказов у детей старшего дошкольного возраста: субъект – субъектный процесс. Международная интернет-конференция в онлайн-формате, организаторы: Могилёвский государственный педагогический университет (Могилёв, Беларусь), Університет Григорія Сковороди в Переяславі (Переяслав, Україна), (Електронна книга).
  40. Савчин О. М. Переваги авторської технології розвитку у дітей старшого дошкільного віку створення та застосування різнотипового розповідного мовлення. Всеукраїнська Международна інтернет-конференція в онлайн-форматі, організатор: Східноєвропейський національний  університет імені Лесі Українки. Луцьк, Україна, 2021. (Електронна книга).
  41. Савчин О. М. Різнотипове розповідне мовлення особистості дошкільного віку як інструмент соціалізації. Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Соціалізація особистості у викликах сьогодення: реалії та перспективи». Миколаїв, Україна, 2021. (Електронна книга).
  42. Савчин О. М. Створення навчально-виховного комплексу “Заклад дошкільної шкільної освіти.” Матеріали наукового збірника “Дошкільна освіта в сучасному соціокультурному просторі.” Матеріали Всеукраїнській інтернет- конференції “Освітній процес в закладах дошкільної освіти в умовах військового стану: теорія, практика, інновації.” Університет Григорі Сковороди в Переяславі, 2022. (Електронна книга).
  43. Савчин О. М. Психофізіологічна адаптація дітей дошкільного віку до умов шкільної освіти. Матеріали збірника Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Дошкільна освіта у сучасному соціокультурному просторі». Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, 2022. (Електронна книга).
  44. Савчин О. М. Духовно-моральне виховання в навчально-виховному комплексі”Дитячий садок – початкова школа. Матеріали збірника Всеукраїнської науково-практичної конференції “Духовно-моральне виховання дітей і молоді в сучасному освітньому просторі: теорія, практика.”. Університет Григорі Сковороди в Переяславі, 2022. (Електронна книга).
  45. Савчин О. М. Авторська мотиваційна лінгво-педагогічна технологія формування стійких умінь створення розповідей різних типів дітьми старшого дошкільного віку, с.138 -142, doi 10.5281 / zenodo.385474. Переяслав – Хмельницький, 2022.  (Електронна книга).
  46. Савчин О. М. Інноваційні методи та прийоми формування у дітей старшого дошкільного віку умінь створювати розповіді різної типізації. Матеріали Міжнародного науково-практичного вебінару: “Інноваційні технології в дошкільній освіті”. Університет Григорія Сковороди в Переяславі, 2022. (Електронна книга).

Відзнаки виконавчих органів місцевого самоврядування:

1989 р. – Грамота міського відділу освіти Київської міського виконавчого комітету «За  успішні результати щодо організації та контролю діяльності Дошкільного закладу за № 542 Радянського району міста Києва»;

2009 р. – Подяка Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради «За активне сприяння щодо організації реабілітації й фізичної культури для людей з ураженням опорнорухового апарату та з вадами слуху».

Відзнаки громадських організацій та неурядових організацій:

1996 р. – Подяка директора Програми «Перші кроки» Міжнародного Фонду «Відродження» в Україні «За успішні результати в експерименті щодо впровадження програми всебічного розвитку дитини «Перші кроки» на базі  дошкільного закладу за № 731 Печерського району міста Києва.

Перейти до вмісту