Пангелова Марія Борисівна

Пангелова М.Б.

Пангелова
Марія Борисівна 

заступник завідувача кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат філологічних наук, доцент

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

середа: 830-1200

кабінет № 308
(
ЗОШ №7, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (093) 631-39-20
 pangelova1985@gmail.com

Біографічні відомості. Народилася 21 жовтня 1985 р. в м. Київ у родині науковців.

Навчання. У 2007 році закінчила Київський національний лінгвістичний університет за спеціальністю «Мова та література (англійська). Українська мова та література» та здобула кваліфікацію філолога, викладача англійської мови і зарубіжної літератури та української мови і літератури.

З 2009-2012 рр. навчалася в аспірантурі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» при кафедрі української і зарубіжної літератури та методики навчання. У 2012 році в Київському університеті імені Бориса Грінченка захистила дисертацію на отримання наукового ступеня кандидата філологічних наук із спеціальності 10.01.01 – українська література. Тема дисертації: «Епістолярій Уласа Самчука: відображення літературного життя та творчої індивідуальності письменника» (керівник – д. філол. н., проф. Мазоха Г.С.).

5 березня 2019 року на підставі рішення атестаційної колегії присвоєно вчене звання доцента кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Робота. З 2007 по 2009 рр. працювала вчителем англійської мови і зарубіжної літератури та української мови в ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Ревне Бориспільського р-ну.

З 2009 року і до сьогоднішнього дня працює в стінах нашого ВУЗу.

Суспільно-громадська діяльність. Член Міжнародної асоціації україністів.

Коло наукових інтересів. Історія зарубіжної літератури ХХ ст., теорія літератури, література української діаспори.

Наукове керівництво.

Основні наукові праці. Автор понад 40 наукових праць. Основні з яких: «Епістолярій Уласа Самчука в інтер’єрі доби» (науково-документальне видання) (Бориспіль, 2010); «Вступ до літературознавства. Навчально-методичний посібник для студентів філологічного факультету за напрямом 6.020303 – «Філологія. Мова і література» (Переяслав-Хмельницький, 2017); статті: Змішування та перемикання мовленнєвих кодів української еміграції (на прикладі мемуарних та епістолярних творів Уласа Самчука) / М.Б. Пангелова // Психолінгвістика: [зб. наук. праць ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»]. – Переяслав-Хмельницький : ФОП Домбровська Я. М., 2018. – Вип. 24 (2). – С. 254–276. (Видання, що включене до наукометричної бази Web of Science); «З епістолярного доробку Уласа Самчука» (2008); «Роль Уласа Самчука як очільника МУРу у становленні української культури у міжнародній спільноті (на матеріалах приватного листування)» (2010); «Літературно-критична діяльність Уласа Самчука 60-70-х років ХХ століття крізь призму його епістолярію» (2011); «Роль об’єднання українських письменників «Слово» у становленні української культури в міжнародній спільноті (на матеріалі приватного листування)» (2014); «Приватне листування Уласа Самчука 50-70-х років ХХ століття як індикатор літературної доби» (2014); «Епістолярій Уласа Самчука як індикатор літературного побуту його часу» (2016); «Епістолярні традиції Григорія Сковороди в кореспонденціях Уласа Самчука» (2017) та ін.

Інформаційна діяльність про науково-педагогічного працівника Пангелової М.Б.

Навчальні дисципліни: Історія зарубіжної літератури (Відродження); Історія зарубіжної літератури другої половини ХХ с.; Вступ до літературознавства; Література країни, мова якої вивчається.

У 2018 р. у рамках проекту «DAAD. Medien und Demokratie» М. Б. Пангелова прочитала лекції з актуальних проблем сучасних медійних продуктів та їх вплив на свідомість юного глядача для студентів і викладачів Вищої школи Магдебург-Стендаль (м. Магдебург, Німеччина).

Університетські відзнаки з нагоди дня працівника освіти, з нагоди 30-річчя філологічного факультету, за фахово-педагогічну майстерність у підготовці студентів-конкурсантів.

Перейти до вмісту