Коцур Віталій Вікторович

Коцур В.В.

Коцур
Віталій Вікторович 

доктор історичних наук, кандидат політичних наук, професор

Ректор

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

понеділок: 1600-1800

кабінет № 219
(корпус № 1, поверх № 2)

ID НАУКОВЦЯ:

ORCID ID
Google Scholar

ResearcherID: AAJ-8183-2020

Academia.edu

Профіль на порталі НБУВ ID0043557

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (044) 293-11-11
uhsp.edu@gmail.com

Біографічні відомості. Народився 4 жовтня 1986 р. м. Ромни, Сумської області (Україна) у родині освітян Віктора Петровича Коцура та Надії Іванівни Коцур.

Навчання. У 1992 році розпочав навчатися в загальноосвітній середній школі №1 міста Переяслав-Хмельницького. Брав активну участь в загальноосвітніх та спортивних заходах, як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях. Переможець конкурсів художньої та літературної творчості, всеукраїнських шкільних олімпіад  та конкурсів-захистів науково-дослідних робіт учнів членів Малої академії наук з історії (2000-2003 рр.).

У 1999 році з відзнакою закінчив дитячу художню школу. У 2002 році закінчив курси оператора комп’ютерного набору при Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. У 2003 році із золотою медаллю закінчив середню школу №1 міста Переяслав-Хмельницького, Київської Області. У 2003 році вступив на історичний факультет ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», який екстерном, з відзнакою закінчив у 2006 році, здобув спеціальність викладача історії та правознавства.

Протягом 2003–2007 рр. навчався в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародна інформація. У 2006 році проходив стажування в м. Бремен в Deutsche Angestellten-Akademie, а також в CASA Internationale Sprachschule Bremen. У 2009 році закінчив Хмельницький національний університет, спеціальність «Міжнародна інформація» – інформаційний аналітик-міжнародник, перекладач.

У 2010 році закінчив Хмельницький національний університет, спеціальність «Фінанси». З 2007 по 2010  рр. навчався в аспірантурі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. 7 червня 2011 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України захистив кандидатську дисертацію на тему: «Етнополітичний конфлікт у Придністров’ї в контексті українсько-молдовських міждержавних відносин» та здобув науковий ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство.

У 2018 р. закінчив магістратуру ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (магістр, політолог, викладач суспільно-політичних дисциплін).

У 2022 р. закінчив магістратуру за спеціальністю право в Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Робота. У 2003 році працював провідним фахівцем Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, м. Переяслав-Хмельницький. У 2010 році, у зв’язку зі створенням у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди випускової кафедри політології розпочав свою науково-педагогічну діяльність у даному структурному підрозділі університету. У 2011 році, після захисту кандидатської роботи, розпочав працювати у відділі національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України.

Після Революції Гідності, у 2014–2015 рр. працював головним консультантом Управління забезпечення зв’язків Президента України з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади Адміністрації Президента України, м. Київ.

З 2015 на посаді старшого наукового співробітника відділу національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України. З 2015-2019 рр. – помічник-консультант Народного депутата України. З 2011 року працює викладачем, старшим викладачем, доцентом та професором кафедри політології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. м. Переяслав. 3 2018 р. – заступник декана соціоісторичного факультету по міжнародних відносинах ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З вересня 2020 року працює професором кафедри публічного управління та адміністрування ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З 2020 року декан факультету гуманітарно-природничої освіти  і соціальних технологій ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З 2021 р. – по даний час ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Громадська діяльність. Активний учасник Революції Гідності (2013–2014 рр.). Один з організаторів переяславської сотні самооборони імені Тараса Трясила, яка активно долучилася до протестних рухів під час Євромайдану, а згодом була реорганізована в громадське формування з охорони правопорядку «Самооборона Переяславщини», очолюване відомим громадським діячем, доктором історичних наук, професором Ярославом Потапенко.

Членство в організаціях. Член колегії Державної служби якості освіти України, член ради ректорів Київського вузівського центру, член ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України», голова громадської ради при виконавчому комітеті Переяслав-Хмельницької міської ради 2016-2019 рр., секретар громадського формування з охорони правопорядку «Самооборона Переяславщини», член громадської організації «Майдан Переяславщини» та «Переяславський Скарб», член Національної спілки краєзнавців України, член громадської організації «Ресурсний центр сталого розвитку» (Код ЄДРПОУ: 40522935), співвласник громадської організації «ФК Матадор».

Коло наукових інтересів: національні меншини України, етнонаціональна політика, громадсько-політична діяльність національних меншин; національна та громадянська ідентичність; міжнародна безпека, національна безпека; політичні ідеології; дослідження проблем сучасної української молоді та освіти; освітній менеджмент; інфомедійна грамотність.

Наукове керівництво. Керує аспірантами,  студентською науково-дослідною роботою. Бере участь у організації та проведенні студентських виховних заходів. Керує студентським науково-дискусійним гуртком «Політичні студії».

Основні наукові праці. Публiкацiї Коцура В.В.

Автор близько 200 публікацій з етнічної історії, етнополітології, державної політики щодо національних меншин в Україні, національної та міжнародної безпеки, конфліктології, публічного управління та адміністрування, української національної та громадянської ідентичності. Автор монографій «Етнополітичний конфлікт у Придністров’ї у контексті українсько-молдовських міждержавних відносин» (2013), «Національні меншини України в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.» (2019), Україна і НАТО в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст. (2022). Член авторського колективу монографій «Донбас в етнополітичному вимірі» (2014), «Галичина в етнополітичному вимірі» (2017), «Національні меншини України в політичних процесах ХХ – ХХІ століття: стан і проблеми дослідження» (2020), «Політичний процес у незалежній Україні: підсумки і проблеми» (2021), Трансформаційні процеси у пострадянських країнах: 30 років поступу до демократії (2021).

Книги:

Україна і НАТО в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст.: монографія / [авт. колектив: Магомедов А.О., Коцур В.В., Коцур Л.М.]. Переяслав (Київська обл.): Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Домбровська Я.М., 2022. 334 с.

Національні меншини України в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.: Монографія. Переяслав-Хмельницький. ФОП Домбровська Я.М., 2019. 594 с.

Етнополітичний конфлікт у Придністров’ї у контексті українсько-молдовських міждержавних відносин. К. : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса НАН Украни, 2013. 272 с.

Букет Є.В., Коцур В.В., Коцур Л.М. Вільне (Вульшка): краєзнавчий вимір крізь віки. – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М. 2018. – 179 с. іл. (Історія укр. села).

Навчальні посібники:

Україна в системі міжнародної безпеки і євроатлантичного співробітництва: навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни / Уклад. В. В. Коцур. Переяслав-Хмельницький: ФОП Я. М. Домбровська.  2017. 180 с. (Облік видав. арк. 7,8. Наклад 100 прим. Зам №216. Виготівник ФОП Я. М. Домбровська)

Науково-довідкові видання (енциклопедії, довідники, наукові каталоги, огляди), що мають наукову новизну:

Новітня політична лексика: неологізми, оказіоналізми та інші новотвори (енциклопедичний словник-довідник). [І.Я. Вдовичи, Л.Я Угрин, Г.В. Шипунов та ін.]; за заг. ред. Н.М.Хоми. Львів : «Новий Світ-2000», 2015. С. 37, 236-237, 307, 346, 402

Американський президенціалізм: інститут глави держави в США у персоналіях від зародження до сьогодення. Біографічна енциклопедія / О. В. Бабкіна, С. М. Дерев’янко, М. П. Требін та ін.; за наук. ред. Н. М. Хоми. Львів: Новий Світ-2000, 2018. С. 69-74

Брошури: Україна в системі міжнародної безпеки і євроатлантичного співробітництва: модульно-контролюючі завдання для самостійного вивчення дисципліни / Уклад. В. В. Коцур. Переяслав-Хмельницький: ФОП Я. М. Домбровська. 2017. 60 с. (Облік видав. арк. 2,7. Наклад 100 прим. Виготівник ФОП Я. М. Домбровська)

Член редакційної колегії збірників наукових праць: «Scientiaetsocietus», «Society. Document. Communication. Соціум. Документ. Комунікація».

Упорядник наукового збірника статей: Наукові записки з укр. іст.: Зб. наук. статей. – Переяслав-Хм. (Київ. обл.) : Домбровська Я.М., 2017. – Спец. вип. 42.

Стипендії:

  • Кабінету міністрів України для молодих вчених, згідно постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 4 жовтня 2013 року. (2012-2014 рр.).
  • Стипендія НАН України для молодих вчених (Постанова Президії НАН України від 08.10.2014 р. № 215) (2014-2016 рр.).
  • Кабінету міністрів України для молодих вчених, згідно постанови президії Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки від 5 листопада 2018 року № 7 (2018-2020 рр.).

Навчальні дисципліни:«Конфліктологія», «Політичне прогнозування», «Теорія міжнародних відносин», «Міжнародне право», «Електронне врядування», «Україна в системі міжнародної безпеки та євроатлантичного співробітництва», «Політичні відносини і політичні процеси сучасності», «Радикалізм і екстримізм у політичному житті», «Теорія і практика гібридних воєн у сучасному світі», «Конфліктологія у системі публічного управління», «Парламентаризм та парламентська діяльність», «Вибори і виборчі системи».

Міжнародна співпраця у сфері науки і освіти.  З 2010 року член Європейської Асоціації наук з безпеки (European Association for Security). Стамбульський фонд науки та культури.

Участь у міжнародних проєктах:

  • Міжнародний проєкт «Зміцнення міжкультурних зв’язків, подолання стереотипів» (EU Project 2017. “Strengthen Cross-Cultural Connections, Embrace the Differences”) за сприяння Стамбульського фонду науки та культури у межах програми освітніх обмінів Еразмус (з 05.05.2017р. по 04.11.2017 р.);
  • Danish Helsinki Committee for Human Rights – дансько-український проєкт «Права людини, демократія, різноманіття та інтернаціоналізація українського суспільства» (Human Rights, Democracy, diversity and internationalization of Ukrainian society) (з 01.02.2017р. по 01.09.2017р.);
  • Україно-турецький проєкт «Посилення крос-культурних зв’язків, охоплення відмінностей» (2017);
  • Україно-данська студентська літня школа (2017);
  • Програма ЄС Erasmus+ KA2. №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних навчальних матеріалів – MoPED» (з 15 жовтня 2017 р. по 14 жовтня 2020 р.);
  • Міжнародний проєкт Еразмус+ «Tracing Cultural Heritage», що передбачав обмін культурною спадщиною між різними націями, формування у сучасної молоді полікультурної компетентності, поваги до історії як власного народу, так і сусідніх держав (лютий, 2019 р., Стамбул (Турція));
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ Youth №2018-2-TR01-KA105-060932 «Обмін культурною спадщиною» (2019);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ Youth № 2019-1-TR01-KA205-073529 «Посібник з адаптації до освітньої системи та соціального життя для іноземних студентів» (SOS) (2019-2022 рр..);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ КА2. №619227-EPP-1-2020-UA-EPPKA2-CBHE-JP «UTTERLY: Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» (2020);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ Youth № 2019-1-TR01-KA105-070217 «Єдність це сила» (2020);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне № 101084787 «Система безпеки і оборони ЄС: перспективи для України» (EUsds:pUA) (2022-2025).

2012 — Nagroda European Association for Security Vitalii Kotsur za rozwoj nauk o bezpieczenstwie rozprawa doktorska pt. Konflikt w Nadniestrzu w kontekscie stosunkow ukrainsko-moldawskich. European Union. Krakow 12.05.2012
2014 — грамота учасника Майдану до Дня Гідності і Свободи;
2016 — грамота Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України;
2016 — подяка Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони;
2017 — орден Святого Архістратига Михаїла Помісної Української Православної Церкви;
2017 — почесна грамота Переяслав-Хмельницької міської ради з нагоди відзначення Дня міста;
2018 — подяка Національної спілки краєзнавців України;
2019 — подяка Вільнянської сільської громади;
2020 — почесна грамота Київської обласної ради;
2022 — 
Подяка МОН України;
2022 —
Пам’ятний знак «За сприяння державній охороні України»
2022 — 
Медаль «За сприяння в обороні Бориспільщини»
2022 — 
Подяка Прем’єр-міністра України
2022 — 
Подяка Міністерства молоді та спорту України
2023 — 
Епархальна відзнака Митрополита Переяславського і Вишневського
2023 — 
Орден Святого великомученика Юрія Переможця
2023 — 
Орден Святого Миколая Чудотворця
2023 — 
Грамота Верховної ради України
2023 — 
Грамота МОН України

Перейти до вмісту