Лохвицька Любов Василівна

Любов Лохвицька

Лохвицька
Любов Василівна 

кандидат педагогічних наук, доцент

Посада: професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, заступник завідувача кафедри з наукової роботи, заступник декана факультету історичної і соціально-психологічної освіти з наукової роботи

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

понеділок, вівторок: 1200-1400

кабінет № 210
(корпус № 1, поверх № 2)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (04567) 5-87-92
kafedra_phdpu@ukr.net
Liubov.Lokhvytska@uhsp.edu.ua

Біографічні відомості. Народилася 26 січня 1967 року на Полтавщині в м. Лубни.

Навчання. Після закінчення Лубенської школи № 7 (1974-1982 рр. навчання, з похвальною грамотою), навчалася у Переяслав-Хмельницькому педагогічному училищі за спеціальністю «Дошкільне виховання», яке закінчила у 1986 р. з відзнакою.

У 1992 р. завершила навчання в Київському державному педагогічному інституті ім. М.П.Драгоманова за спеціальністю «Педагогіка і психологія» (дошкільна) (диплом з відзнакою). З 1996 р. до 1999 р. навчалася в цільовій стаціонарній аспірантурі Українського державного університету ім. М.П.Драгоманова (нині Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова). У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію «Формування пізнавальних інтересів дітей старшого дошкільного віку в навчально-ігровому середовищі» (спеціальність 13.00.08 – дошкільна педагогіка). У 2002 році присвоєно вчене звання доцента кафедри дошкільної педагогіки і психології. З 2013 р. по 2016 р навчалася в стаціонарній (цільовій) докторантурі Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова за спеціальністю 19.00.07 «Педагогічна та вікова психологія». У 2017 р. закінчила магістратуру в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за спеціальністю «Психологія» (диплом з відзнакою).

Робота. Педагогічну діяльність розпочала в серпні 1986 р.: працювала на посадах вихователя і музичного керівника в дошкільних закладах № 3, 16 (м. Лубни Полтавської обл.). З вересня 1992 р. – викладач, згодом старший викладач Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту ім. Григорія Сковороди. За сумісництвом методист, психолог дошкільного закладу № 16 (м. Переяслав-Хмельницький). З 2000 р. до 2017 р. – доцент ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З вересня 2017 р. і дотепер – на посаді професора кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти.

Підвищення кваліфікації. У 2015 р. проходила стажування для викладачів ВНЗ «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи відповідно до положень європейських кваліфікаційних рамок» (Lifelong Learning Programme) в м. Лодзь (Польща). У 2017 р. – стажування «Проєктний підхід в організації навчального процесу в навчальних закладах Фінляндії» в м. Гуйттінен (Фінляндія), організоване ІМАНС. У 2020 р. – курси «Інструменти фасилітації для проведення ефективних навчальних заходів в онлайн-форматі», що зорганізовані Центрально-Європейською Академією навчань та сертифікації. У 2022 р. – стажування в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка.

Суспільно-громадська діяльність. Л.В. Лохвицька з 1999 р. на громадських засадах виконує обов’язки заступника декана з наукової роботи у межах якого була з 2009 по 2014 рр. відповідальним секретарем Всеукраїнських конкурсів наукових студентських робіт у галузі педагогічні науки та вікова й педагогічна психологія і з 2016 р. по 2019 р. – відповідальним секретарем Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Психологія».

У 2008 р. Л. В. Лохвицька – організатор акції «Від серця – до серця» зі студентами спеціальності «Дошкільне виховання» з метою надання допомоги дітям та педагогічним колективам західного регіону, які постраждали від повені.

З 2010 р. член EAS (Європейської Асоціації наук про Безпеки, Краків, Poland), секретар Наукової ради Правління EAS.

Член APNME – Aзійсько-Тихоокеанської мережі з моральної освіти (Китай).

Член Української спілки психотерапевтів.

Науковий керівник експериментальних майданчиків закладів дошкільної освіти в містах Києві («Маленька Європа»), Лубни (№ 3 «Смородинка»), Переяслав (№ 7 «Берізка», № 8 «Золотий ключик»), Черкаси (№ 29 «Ластівка», № 87 «Дельфін», № 33 «Супутник») з теми: «Психолого-педагогічний супровід морального виховання дошкільників».

З 2017 р. ініціатор проведення заходів у рамках реалізації Всеукраїнського проєкту «Діти за примноження добра в усьому світі».

З 2018 р. – член оргкомітету щорічної Міжнародної науково-практичної інтернет-конференцій «Інноваційні технології в дошкільній освіті» та інших наукових заходів.

З 2019 р. – член науково-методичної ради університету.

З 2021 р. – член експертної групи з дошкільної педагогіки та психології (Наказ МОН України №95 від 22.01.2021, Наказ МОН України №700 від 05.08.2022).

Володіння іноземними мовами: англійська (сертифікат В2), польська (початковий рівень).

Коло наукових інтересів: виховання дітей дошкільного віку: становлення моральної самосвідомості, формування пізнавальних інтересів, вплив середовища на особистість дошкільника, культивування у дітей навичок безпечного і здоров’язбережувального стилю поведінки; історія дошкільної педагогіки; підготовка кадрів для системи дошкільної освіти. За ініціативи Л.В. Лохвицької з 2016 р. започатковано проведення Всеукраїнських науково-методичних семінарів з питань морального виховання дітей дошкільного віку на базі ЗДО різних регіонів і з 2018 р. за цією тематикою зорганізовано Всеукраїнський проєкт «Діти за примноження добра у всьому світі».

Дисертація: Формування пізнавальних інтересів дітей старшого дошкільного віку в навчально-ігровому середовищі: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук, спец. 13.00.08 – дошкільна педагогіка. Київ, 2000. 20 с.

Психологічні закономірності морального виховання дошкільників (у процесі підготовки).

Наукове керівництво: забезпечує керівництво аспірантами, зокрема, підготувала 2 кандидатів педагогічних наук спеціальності 13.00.08 – дошкільна педагогіка: Андрющенко Тетяна Костянтинівна – тема «Формування ціннісного ставлення до власного здоров’я в дітей старшого дошкільного віку» (2007 р.), Семенова Наталія Іванівна – тема «Формування здорової особистості дитини 6-го року життя у процесі взаємодії дошкільного навчального закладу і сім’ї» (2012 р.).

Членство в редколегіях журналів:

Член редколегії Міжнародного наукового журналу «The Unity of Science» Європейської Асоціації психологів і педагогів.

Член редколегії Міжнародного наукового журналу «Psychology & Psychological Research International Journal» (PPRIJ).

З 2021 р. – член редакційної колегії наукового фахового видання «Scientia et societus» (категорія Б).

З 2022 р. – відповідальний секретар редакційної колегії міжнародного рецензованого журналу «Preschool Education: Global Trends» (категорія Б).

Науково-дослідна робота за останні роки:

Виконавець ініціативних тема кафедри: з 2016 р – 2021 р. – Трансформаційні процеси в дошкільній освіті ХХІ ст. (№0118U003904); з 2021 р. – Модернізація дошкільної освіти в 3-му десятилітті ХХІ ст. (№0121U109085)

Основні наукові праці: У науковому доробку Л.В. Лохвицької більше 350 наукових публікацій, опублікованих у вітчизняних та зарубіжних виданнях, з-поміж яких розділи монографій, посібники, програми з грифом МОН України, методичні розробки, статті, що входять до наукометричних баз, зокрема Web of Science, та видань, що включені до категорії «А» і «Б», фахові тощо. Основні з них:

Розділи в монографіях:

  • Лохвицька Л.В. Психологічне обґрунтування методу ігрового включення дошкільників у виховні моральні ситуації // Психологічна безпека особистості: міжнар. кол. монографія / Університет Григорія Сковороди в Переяславі; за заг. ред. І.В. Волженцевої. Переяслав (Київська обл.): Домбровська Я. М., 2021. С. 531-546.
  • Лохвицька Л.В. Особистість дошкільника у виховному просторі морального зростання // Трансформаційні процеси в дошкільній освіті першої половини ХХІ століття: кол. монографія / Наук. ред. Л.О. Калмикова. Переяслав (Київська обл.): Домбровська Я.М., 2020. С. 79-102. https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3725187
  • Лохвицька Л.В. Моральна атракція як психологічний механізм розвитку самосвідомості особистості дошкільника // Психологічна безпека особистості у змінному світі: міжнар. кол. монограф. / за заг. ред. І.В. Волженцевої. Переяслав-Хмельницький, 2019. С. 317-334.
  • Лохвицька Л.В. Психолого-педагогічні засади формування основ здоров’язбережувальної життєдіяльності у дітей дошкільного віку // Формування відповідального ставлення до здоров’я підростаючої особистості: кол. монографія / В.М. Оржеховська та ін.; кер. авт. кол. і наук. ред. В.М. Оржеховська. Київ: Міленіум, 2018. С. 151-192.
  • Lokhvytska L.V. Moral Self-consciousness as the Basis in Educating Children // Dobro i zło w wychowaniu dziecka. 1. Ku dobru / pod. red. M. Głażewskiego i B. Muchackiej. Kraków: Impuls, Kraków 2017. S. 73-88. (Польща)
  • Lokhvytska L.V. Psycho-pedagogical Support of Moral Education of Preschool Children: a New Perspective // Educația în societatea contemporanӑ. Aplicații: [colectia eduatie multi-dimensionalӑ] / coordonatori Otiltia Clipa, Gabriel Cramariuc. Editura Lumen (României), 2015. P. 87-98. (Румунія).
  • Лохвицька Л.В. Підготовка майбутніх вихователів до морального виховання дітей // Комплексний підхід до формування професійної компетентності майбутнього вихователя дошкільного навчального закладу: монограф. / під заг. ред. О. І. Курка. Глухів: РВВ Глухівського НПУ ім. О. Довженка, 2015. С. 147-161.
  • Lokhvytska L.V. Methods of psychology-pedagogical influence on moral education of preschoolers // Rynek pracy pedagogow. Bariety s perspectywy // Praca zbiorowa pod red. A. Watoły, K. Wójcik. Dąbrowa Górnicza, 2012. Wyd. 1. P.233-248. (Польща)

Програми і посібники:

  • Лохвицька Л.В. Програма з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі». 2-ге вид. зі змін. і доповн. Тернопіль: Мандрівець, 2020. 96 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти).
  • Моральна пектораль. Книжка для читання в закладі дошкільної освіти та родинному колі до парціальної програми з морального виховання дошкільного віку «Скарбниця моралі» / авт.-уклад. Л. В. Лохвицька. Тернопіль: Мандрівець, 2020. 196с. (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти»).
  • Лохвицька Л.В., Михайленко О.В. Калейдоскоп моральності для дошкільнят: розвивально-виховний контент: навчально-методичний посібник з морального виховання дітей дошкільного віку. Тернопіль: Мандрівець, 2020. 208 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти»).
  • Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Хочемо бути здоровими! Робочий зошит з основ здоров’я для дошкільнят (старший дошкільний вік). 3-тє вид., оновл. зі змін. і доповн. Тернопіль: Мандрівець, 2020. 40 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти»).
  • Лохвицька Л.В. Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати». 2-ге вид. зі змін. Тернопіль: Мандрівець, 2020. 120 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти»).
  • Лохвицька Л.В., Михайленко О.В. Добрі поради на щодень. Навчально-методичний комплект ілюстративно-розвивального матеріалу з морального виховання дітей старшого дошкільного віку: 8 сюжетних картин «Віночок чеснот для дитини» та методичні рекомендації. Київ: Генеза, 2019. 8 картин + метод. рек. (136 c.). (Серія «Помічник вихователя»). (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти»).
  • Лохвицька Л.В., Михайленко О.В. Крокуємо доріжками добра: Робочий зошит для старших дошкільнят до програми з морального виховання «Скарбниця моралі». Тернопіль: Мандрівець, 2018. 56 с.; іл. (гриф МОН «Схвалено для використання в закладах дошкільної освіти»).
  • Лохвицька Л.В. Моралинки для Миколки і Маринки: Збірник ігор до програми з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі»: метод. посіб. Тернопіль: Мандрівець, 2016. 200 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Lokhvytska L.V. Podstawy bezpieczeństwa życia i ochrony zdrowia dzieci w placówce wychowania przedszkolnego Ukrainy: podręcznik naukowo-metodyczny. Kraków: EAS, 2016. 256 р. У співавторстві з Н.І.Коцур (польською мовою).
  • Лохвицька Л.В. Особистість дошкільника: Дорога до Я-морального: навч. посіб. Тернопіль: Мандрівець, 2016. 408 с.
  • Барвисте життя: хрестоматія для читання дітям дошкільного віку / Уклад. Л. В. Лохвицька, Т.К.Андрющенко. Тернопіль: Мандрівець, 2014. 344 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Навчи мене дбати про себе! Робочий зошит з основ здоров’я для дошкільнят. вид. 2-ге зі зм. та доп. Тернопіль: Мандрівець, 2014. 64 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Лохвицька Л.В. Програма з морального виховання дітей дошкільного віку «Скарбниця моралі». Тернопіль: Мандрівець, 2014. 128 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Лохвицька Л.В. Програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку «Про себе треба знати, про себе треба дбати». Тернопіль: Мандрівець, 2014. 120 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Сім’я – берегиня здоров’я дитини: навч.-метод. посіб. 2-ге вид., доопрац., виправ. і доповн. Тернопіль: Мандрівець, 2014. 248 с. У співавторстві з Т.К. Андрющенко (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Богініч О.Л., Левінець Н.В., Лохвицька Л.В., Сварковська Л.А. Фізичне виховання, основи здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку: навч.-метод. посіб. Київ: Генеза, 2013. 128 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Лохвицька Л.В. Розвивальне предметне середовище в дошкільних навчальних закладах: навч.-метод. посіб. Київ: ТОВ ред. газет з дошк. і поч. осв., 2013. 80 с. (гриф МОН «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах»).
  • Лохвицька Л.В. Дошкільна освіта: історія і сьогодення: довідник. Тернопіль: Мандрівець, 2011. 208 с.

Статті у наукометричних базах:

  • Lokhvytska, L., Rozsokha А. and Azman С. (2022) Can Moral Values be Formed without Influencing the Development of an Individual’s Worldview? Philosophy and Cosmology, Vol. 28, 73-92. https://doi.org/10.29202/phil-cosm/28/7 (WoS)
  • Lokhvytska, L. V., Andriushchenko, T. K., Martovytska, N. V., & Joniliene, M. (2022). The importance of ICT in senior preschoolers’ moral education. Information Technologies and Learning Tools, 89(3), 1–15. https://doi.org/10.33407/itlt.v89i3.4715 (WoS)
  • Denysiuk, O., Lokhvytska, L., Martovytska, N., & Petrochko, Zh. (2021). Ethical Aspects of ICT Usage in Intercommunion with Parents of Preschoolers with Special Educational Needs. E-learning in the Time of Covid-19. 13 (pp. 210–224). STUDIO NOA. https://doi.org/10.34916/el.2021.13.18 (WoS)
  • Lokhvytska L., Rozsokha A., Azman C. (2021). Nature of moral philosophy in the human universe: retrospective analysis and modern paradigms. Philosophy and Cosmology. Vol. 26, 100-113. https://doi.org/10.29202/phil-cosm/26/8 (WoS)
  • Андрющенко Т.К., Лохвицька Л.В., Руденко Ю. А., Дудник Н. А. (2021). Використання ІКТ для формування здоров’язбережувальної компетентності старших дошкільників. Інформаційні технології і засоби навчання. Vol. 81(1). с. 15– https://doi.org/10.33407/itlt.v81i1.3795 (WoS)
  • Lokhvytska L., Martovytska N. Psychological factors of information and communication technology competence forming in part-time students of the specialty “Preschool education”. SHS Web of Conferences 104, 02003 (2021) (Procession Workshop Second International Conference on History, Theory and Methodology of Learning (ICHTML 2021). EDP Sciences. https://doi.org/10.1051/shsconf/202110402003 (WoS)
  • Lokhvytska, L., Martovytska, N., & Kolomiiets, O. (2021). Soft Skills Formation through the Prism of University Students’ View: Analysis of Survey Results. INTEGRATION. EDUCATION. Proceedings of the International Scientific Conference. Volume 1, May 28th-29th, 2021. 406–419. https://doi.org/10.17770/sie2021vol1.6173 (WoS)
  • Martovytska, N., & Lokhvytska, L. (2020). The Necessity of Bilingual Approach Implementation at Higher Educational Establishments. INTEGRATION. EDUCATION. Proceedings of the International Scientific Conference. Volume II, May 22th -23th, 2020. 52–68. http://dx.doi.org/10.17770/sie2020vol2.4812 (WoS)

Статті в наукових журналах і збірниках наукових праць категорії Б

  • Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Чи готові фахівці дошкільної освіти до морального виховання дітей: аналіз проблеми. Preschool Education: Global Trends. 2022. Вип. С. 148-169. https://doi.org/10.5281/zenodo.6954034
  • Андрющенко Т.К., Лохвицька Л.В. Методичні засади розвитку рефлексивної компетентності фахівців дошкільної освіти. Scientia et societus. Вип. 1. С. 20-30.
  • Лохвицька Л.В. Моральний інтелект у моральному розвитку особистості: теоретичне обґрунтування феномену. Габітус. Вип. 15. Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій, ВД «Гельветика», 2020. C. 163–167. DOI https://doi.org/10.32843/2663-5208.2020.15.27
  • Булах І., Волошина В., Лохвицька Л. Сучасні освітні психотехнології професійної підготовки майбутніх психологів / Психологія та психосоціальні інтервенції. Наук. ж-л Національного університету «Києво-Могилянська Академія». T. 2019. C. 20-29. DOI: https://doi.org/10.18523/2617-2348.2019.2.20-29
  • Лохвицька Л., Монкевічіене О., Йонілене M. Метод ігрового включення дошкільників у виховні моральні ситуації: психологічне обґрунтування. Гуманізація навчально-виховного процесу: зб. наук. праць ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» / заг. ред. С.А. Саяпіної. Харків: ТОВ «Видавництво НТМТ», 2019. № 1 (93). С. 45-68.
  • Лохвицька Л., Константінова К. Психолого-педагогічні засади морального виховання дошкільників у поглядах С. Русової // HUMANITARIUM. Переяслав-Хмельницький (Київ. обл.); Ніжин (Чернігів. обл.): Лисенко М. М., Том 42. Вип. 1. С. 102-110.
  • Лохвицька Л.В. Аргументація принципу ціннісно-регуляційної інтеракції у концептуальній моделі морального виховання дошкільників. Психологія і особистість: наук. журн. № 1 (13). Київ – Полтава, 2018. С. 128-138.
  • Лохвицька Л.В. Феномен морального виховання у вимірах морального розвитку особистості: історична канва засадничих основ. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Психологія»: зб. наук. праць. Острог: Вид-во НаУОА, квітень 2018. Вип. № 6. С. 32-38. DOI: 10.25264/2415-7384-2018-6-32-38
  • Лохвицька Л.В. Науково-методичне забезпечення системи дошкільної освіти: історична ретроспектива і напрями модернізації на сучасному етапі. Рідна школа. 2018. № 3-4 (березень-квітень). С. 55-59.
  • Лохвицька Л. В. Принцип когнітивно-почуттєвої підтримки у концептуальній парадигмі морального виховання дошкільників: сутність і реалізація. Проблеми сучасної психології: зб. наук. праць ДВНЗ «Запорізький національний університет» та Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України / За ред. С.Д.Максименка, Н.Ф.Шевченко, М.Г.Ткалич. Запоріжжя: ЗНУ, 2017. №2 (12). С. 103-109.
  • Лохвицька Л. В. Особистісно-деонтологічний підхід у моральному вихованні дошкільників: сучасні виміри психологічної науки. Психологія: реальність і перспективи: зб. наук. праць Рівненського державного гуманітарного університету / упоряд.: Р. В. Павелків, Н. В. Корчакова; редкол.: Р. В. Павелків, В. І. Безлюдна, Н. В. Корчакова. Рівне : РДГУ, 2017. Вип. 9. С. 90-97.
  • Лохвицька Л. В. Психологічна парадигма етапів морального виховання дошкільників. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Психологічні науки: зб. наук. праць / за ред. І. Савенкової. № 2 (18), листопад 2017. С. 134-141.
  • Лохвицька Л. В. Обґрунтування принципу білатерально-емотивної довіри у моральному вихованні дошкільників. Психологія особистості: наук. журнал. Івано-Франківськ: ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», 2017. №1 (8). С. 214-221. http://doi. 10.15330/ps.8.1.215-222
  • Лохвицька Л. В. Методичний арсенал дослідження моральної вихованості у дошкільників: доробок зарубіжних психологів сучасності. Науковий часопис НПУ ім. М.П.Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки: зб. наук. пр. Київ: НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2017. Вип. 6(51). С. 114-121.
  • Лохвицька Л. Еволюція теорії морального розвитку особистості в наукових підходах зарубіжних психологів. Науковий вісник Херсонського державного університету: зб. наук. пр. Серія «Психологічні науки». Вип. 3. Т. 2. Херсон: Вид. дім «Гельвевика», 2016. С. 50-54.
  • Лохвицька Л. В. Особливості генезису моральної самосвідомості у дошкільному віці як субстанції морального виховання. Науковий вісник Чернівецького університету: зб. наук. пр. Серія «Педагогіка та психологія». Чернівці: Чернівецький національний університет, 2015. Вип. 746. С. 114-122.
  • Лохвицька Л. В. Базові теорії морального розвитку особистості у зарубіжній психології. Науковий часопис НПУ ім. М.П.Драгоманова. Серія № 12. Психологічні науки: зб. наук. пр. Київ: НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2015. Вип. 1(46). С. 196-204.
  • Лохвицька Л. В. Особливості генезису моральної самосвідомості у дошкільному віці як субстанції морального виховання. Науковий вісник Чернівецького університету: зб. наук. пр. Серія «Педагогіка та психологія». Чернівці: Чернівецький національний університет, 2015. Вип. 746. С. 114-122.
  • Лохвицька Л.В. Моральний розвиток дошкільників: теоретичний аналіз сутності та особливостей. Науковий часопис НПУ ім. М.П.Драгоманова. Серія № 12 Психологічні науки: зб. наук. пр. Київ:НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2014. № 43 (67). С. 369-375.
  • Лохвицька Л.В. Моральне виховання та моральне здоров’я дошкільників: взаємозалежність і взаємообумовленість. Психологічні перспективи: зб. наук. пр. Луцьк: Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2012. Вип. 20. С. 135-144.

Статті у зарубіжних та фахових вітчихняних виданнях:

  • Казка вчить… або Як проводити з дітьми морально-етичні бесіди за змістом казок. Методична скарбничка вихователя. 2022. № 11-12. https://evykhovatel.expertus.com.ua/10002097
  • Preparing a child to school in conditions of transformation of Ukrainian Education System. Revista Dilemas Contemporáneos: Educación, Política y Valores. VII (2). January 2020. Article N 51. 38 р. (Сo-authored with V. Voloshyna). https://doi.org/10.46377/dilemas.v32i1.2007
  • Добро врятує світ. Методична скарбничка вихователя. 2021. № 11. C. 8-21; C. 33-36.
  •  Про що розповість дитячий малюнок? Проєктивна колірно-малюнкова методика «Я і мої друзі». Дошкільне виховання. 2020. № 11. С. 11-15.
  • Дослідницька діяльність, що розвиває моральні почуття. Палітра педагога. 2020. № C. 3-6.
  • Казка вчить як на світі жить, або Вчимо творити добро через казку. Вихователь-методист дошкільного закладу. 2018. № 3. С. 25-33.
  • Науково-методичне забезпечення системи дошкільної освіти: історична ретроспектива і напрями модернізації на сучасному етапі. Рідна школа. 2018. № 3-4 (березень-квітень). С. 55-59.
  • Діти раннього віку як моральні агенти. Практичний психолог: дитячий садок. 2018. № 6. С. 12-15.
  • Моральні ідеали у дитячих малюнках. Практичний психолог: дитячий садок. 2018. № 3. С. 11-13.
  • Моральні ідеали у дитячих малюнках. Практичний психолог: дитячий садок. 2018. № 4. С. 13-19.
  • DevelopingaNewPsychologyofMoralEducationforPre-schoolChildren. Edukacja Elementarna w Teorii i Praktyce. 2017. Vol. 12, No 1(43). P. 49-66. (POLAND)
  • Чи наш дошкільник морально вихований? Дошкільне виховання. 2017. № 10. С. 9-13.
  • Граємо з ляльками-«моральними путівниками». Палітра педагога. 2017. № 1. С. 9-12.
  • Дошкільна освіта Фінляндії: погляд зсередини. Дошкільне виховання. 2017. № 6. С. 13-15.
  • System of “the way to moral self” work as innovation in preschoolers’ moral education. International Journal of Education and Psychology in the Community (IJEPC, Romania, Editura Universitatii din Oradea). Vol. 6, issues 1 & 2 (July). 2016. P. 81-105.
  • Psychological basis of moral education of the pre-schoolers within the “Treasury of morals” program. GISAP: Psychological Sciences (International Academy of Science and Higher Education (London, United Kingdom). N 8 (February). 2016. P. 32-35. http://dx.doi.org/10.18007/gisap:ps.v0i8.1314
  • Psychologiczne podstawy wychowania moralnego przedszkolaków. Podejście konceptualistyczne. Wychowanie na co Dzień (Виховання на щодень (POLAND). № 3 (252). 2015. S. 8-13.
  • Technique of moral performance as an innovative one in the stimulating of development of preschooler’s moral self-consciousness. Annales Universitatis Mariae Curie-Skłodowska. Sectio J. Paedagogia i Psychologia. Lublin – Polonia (Pepublic of Poland), 2015. 28, No 2. Р. 81-94.
  • Реформування національної вищої освіти на європейських засадах: опанування польського досвід. Рідна школа. 2015. № 11-12. С. 61-65.
  • Зарубіжні колеги про моральне виховання. Дошкільне виховання. 2015. № 5. С. 8-11.
  • Ляльки-«моральні путівники». Палітра педагога. 2015. № 6. С. 3-9.
  • Екологія ігрового середовища. Дошкільне виховання. 2014. № 5. С. 22.
  • Моральне виховання: нові чи старі проблеми. Дошкільне виховання. 2014. № 7. С. 12-16.

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Викладає дисципліни:

  1. Дошкільна педагогіка.
  2. Історія педагогіки.
  3. Основи психолого-педагогічних досліджень.
  4. Психодіагностика і психокорекція в закладах дошкільної освіти.
  5. Психолінгвістична діагностика і корекція в закладах дошкільної освіти.
  6. Психолого-педагогічний супровід морального виховання дошкільників (варіативна складова – дисципліна за вибором студентів).
  7. Виховання і розвиток дітей раннього віку (варіативна складова – дисципліна за вибором студентів).
  8. Світова практика дошкільної освіти (варіативна складова – дисципліна за вибором студентів).
  9. Формування здоров’язбережувальної компетентності у суб’єктів освітнього процесу (варіативна складова – дисципліна за вибором студентів).
  10. Інноваційна діяльність в закладах дошкільної освіти (варіативна складова – дисципліна за вибором студентів).

Урядові нагороди та відзнаки Міністерства освіти і науки України:

Почесна грамота відомчого міністерства (2007 р.),

Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (2009 р.),

Медаль «За наукові та освітні досягнення» (2014 р.)

Грамота Верховної ради України (2022 р.)

Подяка ІМЗО МОН України (2022 р.)

Відзнаки Національної академії наук України:

Почесні дипломи четвертої та п’ятої виставок «Освіта України: інноваційні технології навчання» (2007, 2008 рр.)

Відзнаки виконавчих органів місцевого самоврядування:

Почесна грамота від міської ради (2008 р.),

Грамота обласного управління освіти і науки Київської облдержадміністрації (2010 р.)

Нагороди за участь в галузевих Конкурсах і Фестивалях:

Грамоти за перемогу в Конкурсі освітніх технологій журналу «Дошкільне виховання» (2006, 2015, 2017 рр.),

Дипломи переможця Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій (номінація «Інновації в дошкільній освіті») (2011-2019 рр.),

Медаль «Міжнародний форум освітян-новаторів» (2018 р.)

Нагороди закладів вищої освіти України:

Грамоти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (2007-2019 рр.),

Подяки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (2010-2018 рр.),

Медаль «Григорій Сковорода» (2017 р.).

Нагороди громадських організацій та неурядових організацій:

Диплом і статуетка «Переможець відкритого Всеукраїнського конкурсу «Краща робота з безпеки життєдіяльності та основ здоров’я» Міжнародної академії безпеки життєдіяльності і охорони здоров’я (2010 р.),

Відзнака EAS (Європейської Асоціації з Безпеки, Poland) (2012 р.),

Диплом Всеукраїнської благодійної організації «Добро» (2017 р.).

Перейти до вмісту