16 травня 2025 року до Університету Григорія Сковороди в Переяславі з профорієнтаційною метою завітали здобувачі освіти Мирненського ліцею Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області.
Екскурсія стала чудовою нагодою для учнів ближче познайомитися з можливостями, які відкриває перед ними вища освіта, та побачити університетське життя зсередини.
Гостей тепло зустріли фахівці відділу профорієнтації та працевлаштування університету Діана Сентіщева та Каріна Худенко. Вони провели захоплюючу екскурсію територією університету, поділилися корисною інформацією про умови вступу та навчання, акцентували на унікальності освітніх програм, можливостях для самореалізації та підтримки студентства.
«В Університеті Григорія Сковороди в Переяславі студенти не лише навчаються, а й розвиваються як особистості: беруть участь у наукових проєктах, творчих конкурсах, спортивних змаганнях, студентському самоврядуванні», – зазначила Діана Сентіщева.
«Ми прагнемо, аби кожен здобувач освіти відчував себе комфортно, був почутий, підтриманий і мотивований до зростання», – додала Каріна Худенко.
Під час екскурсії учні відвідали навчальні аудиторії, спортивний зал, бібліотеки, актову залу, гуртожиток, а також ознайомилися з укриттям, яке функціонує як «Пункт незламності». Це дозволило сформувати повне уявлення про навчальне та побутове середовище, в якому навчаються студенти.
До заходу долучилися представники різних факультетів університету.
Представники факультету природничої освіти: кандидат історичних наук, доцент кафедри екології, географії та методики навчання, заступник завідувача кафедри з навчально-методичної роботи, заступник декана факультету природничої освіти з профорієнтаційної роботи, керівник навчально-наукового центру екологічної освіти та неоекології, Член Європейської асоціації наук з безпеки, Відмінник освіти України Катерина Ковальська та кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії, екології і методики навчання, Почесний працівник туризму в Україні, Член Національної спілки краєзнавців України, Відмінник освіти України Людмила Воловик та старший викладач кафедри здоров’я і безпеки життєдіяльності Тамара Єрічева продемонстрували сучасно обладнані аудиторії та лабораторії.
Також своїми враженнями та досвідом поділилися студентки: голова студентської ради факультету, студентка 2 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Природничі науки) Юлія Сентіщева та студентка 2 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоровʼя людини) Ангеліна Ющенко. Вони щиро розповіли про студентське життя, традиції факультету та можливості самореалізації.
«Наш факультет – це місце, де завжди відчуваєш підтримку, знаходиш друзів і маєш змогу розвиватися як у науковому, так і в особистісному плані», – поділилася Юлія Сентіщева.
Особливий інтерес викликав виступ лаборанта кабінету біохімії, студента 1 курсу спеціальності 014 середня освіта (Біологія та здоровʼя людини) Олександра Острадчука, який провів захопливу демонстрацію хімічних дослідів.
Факультет мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології представили: художник, член Спілки художників України, старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Роман Мотузок; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти Наталія Калюжка та кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри менеджменту Тетяна Кузнєцова.
Вони розповіли про переваги навчання на факультеті, ознайомили з мистецькими аудиторіями, аудиторією НУШ та іншими сучасними приміщеннями, які сприяють креативному розвитку студентів.
Після інформаційної частини учні вирушили на екскурсію до молодіжного простору «ТВіСТ», де їх гостинно зустрів голова Студентської Ради університету Петро Жила. Він ознайомив гостей із діяльністю студентського самоврядування, напрямами позанавчальної активності, можливостями для реалізації ініціатив та креативних проєктів.
На завершення екскурсії відбулася інтерактивна гра «Музичний крокодил», організована студентською радою. Вона викликала справжнє захоплення, радість і щирий сміх серед школярів. Атмосфера довіри, відкритості та емоційного піднесення панувала протягом усього заходу.
Зустріч з університетом залишила у здобувачів Мирненського ліцею найяскравіші враження. Діти були щиро зацікавлені, активно ставили запитання та висловлювали бажання повертатися до стін цього закладу вже як студенти. Такий профорієнтаційний захід став не лише знайомством із майбутніми освітніми можливостями, а й важливим кроком до свідомого вибору професійного шляху.