Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > На базі УГСП відбувся обласний семінар-тренінг «Фахівець у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності»

З 23 по 25 квітня 2025 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувався обласний семінар-тренінг «Фахівець у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності». Фахівці й фахівчині з громад Київщини пройшли курс підвищення кваліфікації за типовою програмою підготовки у сфері національної та громадянської ідентичності.

Уже не вперше учасників семінару-тренінгу чекала змістовна програма, що охоплювала ключові питання утвердження української національної та громадянської ідентичності, розвитку активної громадянської позиції, протидії пропаганді, формування національних цінностей і свідомості. Програма також включала практичні заняття з тактичної медицини, організовані організацією «Центурія», і екскурсію до Музею «Заповіту» Тараса Шевченка НІЕЗ «Переяслав», що дозволила поглибити знання про державотворчі процеси в Україні.

У перший день, 23 квітня, відбулося урочисте відкриття семінару-тренінгу, на якому були присутні доктор історичних наук, кандидат політичних наук, професор, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, керівник обласного молодіжного центру Андрій Михайлов та голова Молодіжної ради при Міністерстві молоді і спорту України Владислав Міранович.

Першим до присутніх звернувся ректор УГСП Віталій Коцур, який зауважив:

«Ще десятиліття тому питання національної свідомості лише починали осмислювати. Сьогодні ж політика держави у цій сфері зазнала суттєвих змін на краще – ухвалено Закон про основи національної та громадянської ідентичності, розроблено відповідну стратегію, триває підготовка фахівців. Це дає підстави для оптимізму: працюючи з молоддю та людьми різного віку, ми здатні допомогти консолідувати нашу націю. Дані тренінги – це не лише можливість отримати нові знання, але й шанс знайомі речі, віднайти натхнення для нових ідей та проєктів. Ворог працює системно і не припиняє спроб посіяти сумніви, особливо серед молоді. Навіть найменші діти можуть втратити свою ідентичність, якщо ми не будемо діяти наполегливо та послідовно. Наша мета – створити, зміцнити й утвердити українську націю, щоб жоден ворог не зміг здолати нашу державу ані зовні, ані зсередини. Тренінги, які ви проходите, – це важливий крок до переосмислення ключових аспектів нашого буття. Це шанс для кожного з нас зробити свій внесок у боротьбу за національну свідомість».

Надалі з вітальним словом звернувся керівник обласного молодіжного центру Андрій Михайлов:

«Вітаємо вас на прекрасній Переяславщині та в стінах цього університету. Ми вже не вперше проводимо такі заходи на Київщині. Сьогодні ознайомимося з картою розвитку, розробленою Управлінням молоді та спорту. Вона містить плани підготовки фахівців, які працюватимуть із молоддю в освіті, культурі та молодіжній політиці. Завдяки новим законам і концепціям цю роботу будемо втілювати через мережу молодіжних центрів області.

Протягом року на вас чекають тренінги, вишколи та акції для молоді 14–35 років. Карта розвитку містить не лише плани, а й практичні приклади для організації заходів. Досвід минулого року показав, що завдяки тренінгам фахівці успішно проводили лекції, круглі столи та інші активності.

Наша мета – не просто повторювати відомі методики, а наповнювати роботу корисною інформацією, яка допоможе молоді мислити по-новому. Ви отримаєте нові знання і сертифікати. Але найважливіше – це ваше спілкування і співпраця, щоб разом ми могли ефективно розвивати молодіжну політику в області. Досвід війни ще раз показав: комунікація має велике значення для досягнення успіху».

Спікерами курсів незмінно стали:

  • Володимир Сіропол – кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання;
  • Леся Коцур – кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри політології;
  • Руслана Потапенко – доктор філософії у галузі історії (PhD), доцент кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін;
  • Олег Водяний – кандидат історичних наук, викладач кафедри публічного управління та адміністрування;
  • Оксана Тарапон – кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін;
  • Валентина Молоткіна – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін.

На завершальному етапі семінару-тренінгу учасники успішно пройшли тестування та отримали сертифікати про завершення курсу. Нагородження сертифікатами провів кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з навчально-методичної роботи Володимир Носаченко.

Ініціатива продовжує бути важливим кроком у підготовці фахівців, які працюватимуть над утвердженням української національної та громадянської ідентичності, а також розвитку молодіжної політики в Київській області.

Захід організовано Управлінням молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації спільно з Київським обласним молодіжним центром у партнерстві з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту