15 квітня 2025 року доктор історичних наук, професор, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур долучився до міжнародного форуму «Спортивний діалог: Україна і світ» організованого Всеукраїнською профспілкою спортсменів і Федерацією кікбоксингу України WAKO Ukraine. Захід об’єднав представників спортивних федерацій, асоціацій, профспілок і провідних експертів галузі.
У рамках форуму відбулася непересічна подія: в змішаному форматі зібралися 108 чемпіонів України, світу та Європи. Ця визначна зустріч стала підставою для встановлення Рекорду України в категорії «Спорт» із формулюванням: «Понад 100 чемпіонів світу та Європи з різних видів спорту, зібраних в одному місці».
Повідомляється, що серед присутніх були зірки боксу, футболу, кікбоксингу, бойових мистецтв, легкої атлетики, пауерліфтингу та багатьох інших напрямків. Спортсмени поділилися своїми історіями успіху, обговорили виклики у сфері спорту, обмінялися думками щодо розвитку галузі в Україні та світі.
Серед учасників були й сковородинівці:
- Віктор Адабаш – чемпіон світу з кікбоксингу (аспірант);
- Ольга Павленко – чемпіонка світу кікбоксингу (аспірантка);
- Вікторія Царук – чемпіонка світу з сумо (аспірантка 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти»);
- Аліна Бойкова – чемпіонка світу з сумо (випускниця);
- Сергій Дзінзірук – чемпіон світу з професійного боксу (випускник);
- Андрій Коваль – чемпіон світу з ушу (випускник);
- Людмила Темна – чемпіонка світу з ушу (випускниця);
- Світлана Ярьомка – чемпіонка світу з сумо (випускниця).
Ініціаторкою та організаторкою заходу стала чемпіонка світу з кікбоксингу, президентка Національної федерації кікбоксингу України та голова профспілки працівників фізичної культури і спорту Ольга Павленко, яка зібрала під одним дахом понад сотню видатних спортсменів країни.
Захід відкрили відеовітаннями поважні представники державних та міжнародних спортивних інституцій: Президент Всесвітньої асоціації кікбоксерських організацій WAKO Рой Бейкер; Президентка Національної федерації кікбоксингу України, Голова Всеукраїнської профспілки спортсменів Ольга Павленко.
Перша секція зібрання мала тему «Державна підтримка спортивних федерацій. Захист прав спортсменів та соціальні гарантії». Її роботу модерувала радниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, президентка Business Woman Club Ганна Крисюк, а спікерами секції стали: заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Тимофєєв; голова Спортивного комітету України Ілля Шевляк; представник Уповноваженого з соціальних та економічних прав Олена Колобродова; перший заступник Голови ФСТ Динамо Микола Даневич й президентка Національної федерації кікбоксингу України, Голова Всеукраїнської профспілки спортсменів Ольга Павленко.
Надалі представниками Книги світових рекордів, серед яких генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк; багаторазова рекордсменка, експертка Книги світових рекордів Юлія Скічко; багаторазовий рекордсмен, бренд-амбасадор Книги Світових рекордів Володимир Моісей й голова БФ «Небо України», експерт Книги світових рекордів Владислав Сенюта було зафіксовано згаданий на початку цієї публікації рекорд.
Після музичного привітання заслуженого артиста України Михайла Грицкана розпочалась друга секція на тему «Реформи спортивної галузі та профспілковий рух в Україні та світі». Її модерувала власниця ГК «Алефстрой», учасниця Business Woman Club Юлія Скічко. Спікерами виступили доктор історичних наук, кандидат політичних наук, професор, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур; голова Федерації «Спас» Олександр Притула; екс-чемпіонка світу з професійного боксу, віцепрезидент Ліги професійного боксу України Аліна Шатернікова; депутат Київської обласної ради, керівниця ГО «Громадський рух «Єдність» Галина Єрко.
Доктор історичних наук Віталій Коцур узяв участь у форумі не лише як спікер, а і як співорганізатор від Всеукраїнської профспілки спортсменів. У своєму виступі він розповів про досягнення колективу Університету Григорія Сковороди в Переяславі у сфері фізичної культури і спорту – зокрема, в аспекті підготовки спортсменів та підвищенні кваліфікації фахівців.
Також Віталій Вікторович підкреслив співпрацю УГСП з Міністерством молоді та спорту України за стратегічними напрямами, серед яких особливе місце займає розвиток національної і громадянської ідентичності через спорт і співпрацю зі спортивними федераціями.
Окремо ректор акцентував на тому, що спортсмени, які представляють Україну на міжнародному рівні, виконують важливу місію громадянської дипломатії, допомагаючи формувати позитивний імідж держави у світі.
«Форум став місцем встановлення нового рекорду України – найбільша кількість чемпіонів України та світу, зібраних в одному місці. Приємно було зустріти серед когорти номінантів студентів, аспірантів, випускників та викладачів Університету Григорія Сковороди в Переяславі, які прославляють Україну на міжнародній арені в різних видах спорту», – коментує Віталій Вікторович.
Важливою частиною форуму стало вшанування українських військовослужбовців, яких запросили на сцену як «рекордсменів у справі захисту держави». Увесь зал стоячи аплодував Героям, вшановуючи їхню мужність. Цей зворушливий момент став символом єдності спортивного руху та справи української оборони.
Подія стала святом не лише для зіркових чемпіонів, а й для нових рекордсменів зокрема, наймолодшого учасника форуму, якому лише кілька місяців. Він є гідним продовжувачем славетної спортивної династії, адже його батьки також мають титули чемпіонів світу.
Форум «Спортивний діалог: Україна і світ» продемонстрував потужний потенціал українського спорту як національного ресурсу, що об’єднує різні покоління, сфери та регіони. Це була не просто урочиста подія, а змістовна платформа для діалогу, партнерства й розвитку. Рекорди, ініціативи, професійні дискусії, освітні акценти та глибока людяність – саме ці риси зробили захід важливим кроком на шляху до зміцнення спортивної спільноти України та її міжнародного авторитету.