Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > «День довжиною у три роки…»: в третю річницю повномасштабного вторгнення в УГСП відбувся круглий стіл

24 лютого 2025 року, у третю річницю повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, у стінах молодіжного простору «ТВіСТ» Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбувся круглий стіл «День довжиною у три роки…».

На круглому столі зібралися не лише сковородинівці, а й здобувачі освіти Переяславського ліцею «Патріот», внутрішньо переміщені особи, які живуть та працюють в університеті – Марина Прокопенко, Вікторія Рагиня та Денис Скрипець, психологині університету – Тетяна Кузьменко, Альона Іващенко та клінічна психологиня, фахівчиня Центру ветеранського розвитку Ірина Варивода.

Подію модерували керівниця студентського бюро університету Вікторія Власюк та завідувачка кафедри політології факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Віра Демʼяненко, які наголосили на важливості памʼятати, за що ми боремося та що відстоюємо в такі темні часи:

«Нам писали різні сценарії цієї війни, але хто б міг подумати три роки тому, що ми стільки витримаємо, ми дуже сильні, сильні ті хто став захищати нашу державність та незалежність, сильні волонтери, які з перших днів плідно працювали, ті, хто залишився тут, попри все страх та незрозумілість і, навіть, ті хто виїхав за кордон у невідомість. Три роки ми демонструємо, які ми сильні тому, і нам треба вистояти!», – зазначила Віра Дем’яненко.

У ході обговорення згадували історичні факти про історію України та її боротьби, акцентували на тому, що ми продовжуємо писати сторінку новітнього етапу нашої національно-визвольної боротьби.

Надалі Вікторія Рагина наголосила на тому, що війна почалася у 2014-му році з вторгнення росії на регіони Сходу України, й вже тоді вони, мешканці окупованих наразі територій, збирали тривожні валізи, плели маскувальні сітки та спускалися в укриття. Зазначає, відтоді втратили спокій і мирне життя.

Учасники круглого столу мали можливість поділитися своїми переживаннями від першого ранку вторгнення. Кожна історія була унікальною і пронизана глибокими емоціями. Адже, кожен зустрів той важкий день який розділив наше життя на «до» та «після» геть по різному. Були й ті, хто до останнього не вірив, що у ХХІ столітті у центрі Європи може бути війна.

Психологиня Тетяна Кузьменко увесь час активно брала участь у обговоренні, усвідомлюючи важливість психологічного аспекту переживань у часи кризи. Вона надавала учасникам підтримку після кожного спогаду, пояснюючи, які емоції супроводжують людей у такі трагедії. «Ваші почуття нормальні», – підкреслила психологиня, – «Гнів, страх, безпорадність – лише частина великого спектра емоцій, яких ми можемо відчувати».

Вона також звернула увагу на важливість психічного здоров’я у цей час. «Ми повинні вміти обробляти наші переживання, аби вони не перетворилися на тягар», – додала Тетяна Миколаївна.

Щоб наочно продемонструвати, що в кожному з нас є внутрішня сила, яка дозволяє вистояти у найскладніші моменти життя, було проведено креативну інтерактивну вправу. Вона допомогла учасникам відчути свої приховані ресурси, усвідомити власну здатність долати труднощі та підтримувати інших.

На завершення круглого столу Вікторія Власюк подякувала всім учасникам та організаторам, наголосивши, що дата 24-го лютого 2022 року залишиться у історії України на століття. Цей день досі триває для українців. Принагідно, Вікторія звернулася до вихованців ліцею-інтернату «Патріот»:

«Ваша присутність тут надзвичайно важлива. Адже ви молодь, ви рушійна сила нашої країни, й нам не потрібно забувати за що ми боремось та що відстоюємо. Нам слід пам’ятати про події 2014-го та 2022-го років, й цей круглий стіл про важливість усвідомлення реалій нашого життя, про важливість «кричати» про цю війну»

Дискусія «День довжиною у три роки…» стала ще одним кроком у напрямку збереження пам’яті про події, що змінили життя мільйонів людей. Вона наочно продемонструвала, наскільки важливо ділитися досвідом і підтримувати один одного в часи випробувань, маючи надію на світле майбутнє для України.

Захід реалізувався за ініціативи студентського бюро соціально-гуманітарного відділу та кафедри політології факультету гуманітарної освіти та соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту