12 лютого 2025 року, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі, спеціалізованими разовими Вченими радами у змішаному форматі – наживо та на платформі «Microsoft Teams» за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування було прийнято до захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії Заголи Тараса Миколайовича на тему «Теоретичні засади забезпечення глобальної безпеки в системі публічного управління» та Мераба Атабєгова Іраклійовича на тему «Нормативно-правове регулювання трудових відносин в Україні: державноуправлінський аспект».
Науковим керівником Тараса Заголи виступила доктор наук з державного управління, професор, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування Університету Григорія Сковороди в Переяславі Оксана Пархоменко-Куцевіл. Доктор наук з державного управління, професор кафедри публічного управління та адміністрування Університету Григорія Сковороди в Переяславі Зоряна Бурик була науковим керівником Мераба Атабєгова.
У дисертаційній роботі Тараса Заголи здійснено комплексне дослідження теоретичних засад забезпечення глобальної безпеки, виокремлення пропозицій щодо розвитку та забезпечення глобальної безпеки з урахуванням інноваційних світових викликів та небезпек. Проаналізовані поняття «безпека», «колективна безпека», «міжнародна безпека», «національна безпека» та визначено авторське поняття «глобальна безпека». Обґрунтовано, що глобальна безпека – це вид безпеки для всього людства, захист від небезпек всесвітнього масштабу, що загрожує існуванню людей або як мінімум здатних призвести до погіршення умов життєдіяльності людей на планеті.
Натомість у дисертації Мераба Атабєгова здійснено обґрунтування теоретико-методологічних засад та практичних рекомендацій щодо удосконалення нормативно-правового та інституційного регулювання трудових відносин в Україні.
У першому розділі – «Теоретико-методологічні аспекти дослідження трудових відносин» – вивчено теоретичні основи трудових відносин; досліджено нормативно-правове та інституційне забезпечення трудових відносин в Україні. У другому розділі – «Аналіз нормативно-правового регулювання трудових відносин в Україні» – оцінено сучасний стан нормативно-правового регулювання трудових відносин в Україні в умовах воєнного стану; виявлено проблеми розвитку ринку праці та нормативно-правового забезпечення трудових відносин в Україні за останні роки. У третьому розділі – «Стратегічні пріоритети удосконалення нормативно-правового регулювання трудових відносин в Україні» – систематизовано закордонний досвід та окреслити перспективи імплементації європейських норм регулювання трудових відносин в Україні; запропоновано напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення трудових відносин; розроблено концепцію забезпечення розвитку трудової сфери та напрями удосконалення інституційного базису державного регулювання трудових відносин в Україні.
Шановні доктори філософії PhD та їх наукові керівниці!
Сердечно вітаємо Вас із визначним досягненням – здобуттям ступенів доктора філософії. Цей шлях вимагав наполегливості, глибоких знань, дослідницького таланту та справжньої відданості своїй справі. Ваші зусилля, наполеглива праця та прагнення до розвитку є гідним прикладом для всіх.
Нехай цей успіх стане міцним фундаментом для нових досягнень, вагомих наукових здобутків і вагомого внеску у розвиток сфери публічного управління. Бажаємо Вам професійного зростання, нових перспектив, натхнення та вдалих реалізацій усіх амбітних задумів.
Сковородинівська наукова спільнота, відділ аспірантури та докторантури та факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій щиро вітають вас і бажають подальших успіхів у науковій та педагогічній діяльності.