У п’ятницю, 20 грудня 2024 року, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі, у змішаному форматі – наживо та на платформі «Microsoft Teams», спеціалізованою разовою Вченою радою було прийнято до захисту дисертаційне дослідження Олександра Топчія на тему «Сільська інтелігенція Чернігівщини: соціокультурна парадигма діяльності в 1920-ті – на поч. 1930-х рр.», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 00.01 – історія України.
Науковим керівником дисертації виступила доктор історичних наук, професор кафедри політичних технологій Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Зінаїда Зайцева.
Офіційними опонентами дисертації є доктор історичних наук, головний науковий співробітник сектору наукової бібліографії та біографістики Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України Демуз Інна Олександрівна й кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Шкабко Сергій Іванович.
Мета дисертаційної роботи, згідно реферату роботи, полягає у комплексному дослідженні життя, професійної, громадської та культурно-освітньої діяльності сільської інтелігенції Чернігівщини в 1920 – на поч. 1930-х рр.
Досягнення поставленої мети передбачало вирішення наступних дослідницьких задач:
- з’ясувати стан наукової розробки теми, рівень і повноту забезпечення її джерельної бази;
- визначити місце сільської інтелігенції в соціальній структурі українського суспільства;
- проаналізувати політику радянської влади щодо інтелігенції українського села;
- прослідкувати зміни в соціально-професійному статусі сільської інтелігенції;
- вивчити суспільно-політичні настрої сільської інтелігенції Чернігівщини;
- розкрити культурно-освітню діяльність сільської інтелігенції Чернігівщини в досліджуваний період.
Шановний Олександре Сергійовичу!
Сердечно вітаємо Вас із отриманням наукового ступеня кандидата історичних наук. Це значне досягнення є результатом Вашої наполегливої праці, відданості науці та любові до історії. Ваша дослідницька робота є цінним внеском у розвиток історичної науки й є чудовим прикладом професіоналізму та відданості обраній справі.
Бажаємо Вам подальших наукових здобутків, натхнення до нових відкриттів та визнання Вашої праці на найвищому рівні. Нехай кожна сторінка досліджень приносить радість, а майбутні проєкти відкривають нові горизонти.