П’ятниця збагатила українську наукову спільноту новим доктором психологічних наук Олександром Набочуком: відбувся захист

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Вітання > П’ятниця збагатила українську наукову спільноту новим доктором психологічних наук Олександром Набочуком: відбувся захист

Сьогодні, 20 грудня 2024 року, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського, у змішаному форматі – наживо та на платформі «Zoom» спеціалізованою вченою радою Університету Григорія Сковороди в Переяславі було прийнято до захисту дисертаційне дослідження Олександра Набочука на тему «Психологія становлення професійної творчості керівника освітньої установи», представлене на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Науковим консультантом дисертації стала, доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти соціально-психологічного факультету Університету Григорія Сковороди в Переяславі Калмикова Лариса Олександрівна.

Офіційними опонентами дисертаційної роботи стали доктор психологічних наук, професор, завідувачка кафедри психології розвитку та консультування Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Радчук Галина Кіндратівна; доктор психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри загальної та соціальної  психології Дніпровського   національного    університету імені Олеся Гончара Гальцева Тетяна Олексіївна й доктор психологічних наук, професор, заступник декана філософського факультету з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Жигайло Наталія Ігорівна.

Мета дослідження, згідно реферату роботи, полягала в тому, щоб створити концепцію вивчення професійної творчості керівників освітніх установ у процесі їх професійної діяльності, а також виділити типи професійної творчості керівників педагогічного профілю.

Відповідно до мети були поставлені такі завдання дослідження:

  • Обґрунтувати загальні теоретико-методологічні основи дослідження професійної творчості, описати теорії професійної творчості, визначити її особливості та типи.’
  • Побудувати теоретичну модель професійної творчості керівників освітніх установ; визначити її структурні елементи, які ампліфікують процес здійснення творчої діяльності.
  • Виокремити форми та стадії презентації професійної творчості керівника освітньої установи.
  • Розробити концептуальний апарат дослідження професійної творчості керівника освітньої установи; уточнити психологічні функції його професійної творчості; виокремити критерії, показники і рівні її становлення у керівника освітньої установи.
  • На основі результатів емпіричного дослідження визначити психологічні
  • чинники, які обумовлюють здатність керівника до професійної творчості; виокремити психологічні аспекти прояву керівником освітньої установи творчої позиції; з’ясувати психологічні механізми становлення його професійної творчості.
  • З’ясувати психологічні умови, особливості та закономірності становлення професійної творчості керівників освітніх установ у процесі їх професійної підготовки та перепідготовки.
  • З урахуванням результатів експериментального дослідження побудувати структурно-функціональну модель фасилітації становлення професійної творчості керівників освітніх установ у процесі їх професійної підготовки та перепідготовки.

 

Шановний Олександре Юрійовичу!

Щиро вітаємо Вас із вагомим досягненням – здобуттям наукового ступеня доктора психологічних наук за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

Ця подія є результатом Вашої багаторічної наполегливої праці, наукової відданості та глибокого дослідницького пошуку. Ваша робота вносить неоціненний вклад у розвиток психологічної науки, розкриває важливі аспекти педагогічної та вікової психології й має значну практичну цінність для сучасної освіти й суспільства загалом.

Бажаємо Вам подальшого натхнення у наукових пошуках, нових ідей та досягнень, а також визнання не лише в Україні, а й на міжнародній арені. Нехай Ваші дослідження й надалі відкривають нові горизонти та слугують міцним підґрунтям для появи майбутніх поколінь науковців, які підуть за вашим слідом!

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту