У п’ятницю, 6 грудня 2024 року, у конференц-залі імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі спеціалізованими разовими Вченими радами за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування було прийнято до захисту дисертації на здобуття ступеня доктора філософії Олександра Кривши на тему «Реформування системи соціального захисту осіб з інвалідністю в умовах суспільних змін» та Бориса Будеянського на тему «Модернізація інституційного середовища системи публічного управління соціальним захистом населення в сучасних умовах суспільного розвитку».
Науковим керівникам двох дисертацій виступила доктор історичних наук, доктор наук з державного управління, професор, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування Університету Григорія Сковороди в Переяславі Пархоменко-Куцевіл Оксана.
Дисертаційне дослідження Бориса Будеянського обґрунтоване теоретичними засадами модернізації інституційного середовища системи публічного управління соціальним захистом населення в сучасних умовах суспільного розвитку, запровадження концептуальної моделі та оптимізації системи інституційного забезпечення публічного управління соціальним захистом населення в Україні.
З анотації стає відомо про те, що у роботі доведено, що соціальний захист є надзвичайно розгалуженою сферою державно-управлінського впливу, що пов’язано із великим рівнем дисперсії соціальних ризиків. Держава своїм впливом повинна забезпечувати досягнення гідного рівня життя всіх громадян з урахуванням особливостей наведених вище структурних елементів прав громадян на соціальне забезпечення.
Натомість у дисертації ОлександраКривши здійснено комплексне дослідження проблем реформування системи соціального захисту осіб з інвалідністю в умовах суспільних змін, запропонована інноваційна модель реформування системи соціального захисту осіб з інвалідністю в умовах суспільних змін.
У анотації зазначено, що розкриваючи сутність суспільного обов’язку держави в сфері соціального захисту осіб з інвалідністю через зміст та сутність соціальної політики держави необхідно акцентувати увагу на певних аспектах: по-перше, державна соціальна політика є комплексом заходів, сукупністю інструментів та механізмів державно-управлінського впливу на сектор забезпечення потреб людини і громадянина; по-друге, особа з інвалідністю розглядається в системі соціальної політики держави як самостійним окремим і часто, специфічним сегментом споживачів соціальних послуг та послуг із соціального захисту; по-третє, держава переглядає потреби осіб з інвалідністю та саме уявлення про феномен «інвалідності».
Шановні нові доктори філософії та їх наставниця!
Цей день символізує не лише завершення важливого етапу, але й відкриває перед вами нові горизонти для наукових і професійних звершень. Ваша наполеглива праця, глибокі знання та відданість обраній справі є прикладом для багатьох і свідченням того, що цілеспрямованість і віра в себе ведуть до успіху.
Нехай ваші здобутки стануть фундаментом для подальших досягнень, а отриманий досвід сприятиме ефективним змінам у сфері публічного управління. Бажаємо натхнення, нових ідей та невичерпної енергії для реалізації амбітних планів!
Сковородинівська наукова спільнота, відділ аспірантури та докторантури та факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій щиро Вас вітає та зичить успіхів у подальшій науковій і педагогічній діяльності!