«Дрони, роботи й інші інновації змінюють хід бойових дій»: народний депутат та експерт Олександр Федієнко обговорив зі сковородинівцями базову загальновійськову підготовку молоді

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > «Дрони, роботи й інші інновації змінюють хід бойових дій»: народний депутат та експерт Олександр Федієнко обговорив зі сковородинівцями базову загальновійськову підготовку молоді

У середу, 27 листопада 2024 року до Університету Григорія Сковороди в Переяславі вкотре завітав народний депутат України від партії «Слуга народу», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, експерт із національної безпеки та оборони, колишній голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко. Його візит мав на меті розповісти про БЗВП – базову загальновійськову підготовку в університетах, що набуває особливого значення в контексті сучасних викликів.

У ході зустрічі Олександр Павлович, спираючись на власний досвід, наголосив, що підготовка молоді до служби у Збройних Силах України не лише зміцнює обороноздатність країни, а й допомагає кожному її громадянину краще розуміти свій обов’язок перед державою.

«З 1 вересня 2025 року базову підготовку мають пройти всі юнаки, які здобувають вищу освіту. Дівчата також зможуть приєднатися за бажанням. Військова підготовка стане частиною освітньої системи, і кожен студент отримає необхідні базові знання», – додав спікер.

Як розповів надалі Олександр Федієнко, структура програми складається з курсу, під час якого вивчається поводження зі зброєю, правила основ поводження та обов’язки військової служби. Є і медико-тактична підготовка, якій, за його словами, на жаль, приділяється мало часу. Як стверджує депутат та експерт, це навчить як поводитись у стресових ситуаціях та як надати першу медичну допомогу. Також запроваджена патріотична, фізична та інженерна підготовка. Важливою є і психологічна підготовка, адже треба знати як себе стабілізувати у критичних ситуаціях, коли весь час над тобою щось літає та бахкає.

Надалі Федієнко підкреслив, що сучасна війна стає все більш технологічною. За його словами, важливими є не лише стрілецькі навички, але й уміння працювати з дронами, засобами радіоелектронної боротьби та іншими новітніми технологіями:

«Спеціальна підготовка буде стосуватися використання РЕБів, дронів, бо сьогодні війна стала технологічною. Ми бачимо, як дрони, роботи й інші інновації змінюють хід бойових дій», – пояснив депутат.

Також слухачі дізналися про важливість медичної підготовки, яка здатна врятувати життя на полі бою. Федієнко пояснив основи використання турнікетів, тампонування ран та інших навичок, які стають критично важливими у реальних умовах:

«Кожен повинен знати, як правильно накладати турнікет, тампонувати рани чи діяти в екстрених ситуаціях», – переконаний експерт.

Під час лекції, яка стала платформою для живої дискусії зі студентами та викладачами, обговорювали важливість патріотичного виховання, яке, за словами спікера, є ключовим фактором для створення вмотивованої армії та сильного суспільства. Теми варіювалися від важливості патріотичного виховання до ролі технологій у сучасних Збройних Силах України.

«БЗВП – це не так про підготовку до війни, як про готовність до будь-яких викликів, які може поставити життя»,підсумував Олександр Федієнко, закликавши молодь усвідомлено ставитися до своєї ролі у зміцненні обороноздатності України.

Наприкінці заходу ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур подарував гостю нещодавно презентовану в закладі вікопомну працю Мирона Кордуби «Територія і населення України. Географічний і статистичний огляд» на знак вдячності за цінну лекцію та плідну дискусію. Пояснив, чому обрали саме такий дарунок:

«Наприкінці цієї цікавої книги є карта етнічної території України, де детально розписано кожен регіон. Наприклад, якщо поглянемо на Курську губернію тогочасної УНР, то побачимо, що 57% населення складали українці, а лише 45% – росіяни. Ці дані отримані з перепису 1897-1990 років», – зазначив Віталій Вікторович.

Зустріч стала яскравим прикладом співпраці університету з експертами національного масштабу, що сприяє підготовці свідомого, відповідального та патріотичного покоління.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту