Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > УГСП відвідали півсотні здобувачів освіти Бориспільского ліцею «Альта»: репортаж із занурення у сковородинівський всесвіт

22 листопада 2024 року до Університету Григорія Сковороди в Переяславі завітали близько півсотні здобувачів освіти Бориспільского ліцею «Альта».  Тут мали нагоду відвідати наукову виставку, ознайомитись з освітніми та позанавчальними можливостями, познайомитися з факультетами та спеціальностями закладу, пройти профорієнтаційну діагностику, поспілкуватись з його викладачами та ректором.

Зустріч розпочалась зі знайомства учнів з координатором виставки та фахівцем соціально-гуманітарного відділу Денисом Скрипцем, керівницею відділу профорієнтації і працевлаштування університету, доктором філософії (PhD) Ольгою Костюкевич, лаборанткою кафедри екології, географії і методики навчання факультету природничої освіти Юлією Сентіщевою та психологинею, кандидаткою психологічних наук, доценткою кафедри практичної психології факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Альоною Іващенко. Надалі ліцеїстів поділили на групи, які почергово відвідували цікаві локації закладу.

На першій з них  Денис Скрипець розповів про діяльність Центру науки та запросив учнів до виставкової зали оглянути експонати, які присвячені людині та її тілу, органам чуття та сприйняття.

Надалі детальний огляд експонатів проводила лаборантка кафедри екології, географії і методики навчання факультету природничої освіти Юлія Сентіщєва та залишилась під приємними враженнями:

«Проведення екскурсії для учнів цього ліцею стало справжнім задоволенням! Діти виявили надзвичайний інтерес до сучасних наукових розробок і активно брали участь у всіх експериментах. Їхня допитливість та відкритість до нового надихали протягом усього заходу».

Особливо приємно було бачити, як школярі ставили вдумливі запитання, прагнучи краще зрозуміти представлені концепти. Такий ентузіазм свідчить про високу зацікавленість дітей у науці та їхній потенціал для подальших відкриттів. Це була чудова можливість поділитися знаннями та мотивувати молоде покоління на нові звершення!».

На другій із локацій учні мали можливість пройти профорієнтаційну діагностику, яку проводила психологиня Альона Іващенко, адже вибір власної професійної траєкторії – це надзвичайно важливий і відповідальний етап у житті кожної людини. Відтак метою профорієнтаційної діагностики, яку провела Альона Ігорівна, було допомогти кожному учаснику зорієнтуватись у світі професій та наблизитись до усвідомлення свого професійного призначення. У ході заходу, учні за допомогою психодіагностичних методик, коучингових технік та метафоричних асоціативних зображень, співвідносили індивідуально-психологічні особливості власної особистості з вимогами різних професій, актуалізовували приховані внутрішні ресурси, досліджували світ актуальних професій на ринку праці України під час та після війни.

Задля участі в третій з активностей гостей тепло зустрічали фахівчині відділу профорієнтації і працевлаштування Діана Сентіщева та Каріна Худенко, які організували змістовну екскурсію університетом, під час якої учні мали змогу побачити сучасні аудиторії, лабораторії та мистецькі майстерні на більшості з факультетів.

Як стверджують учасники, одним із найцікавіших моментів стало знайомство з факультетом фізичної культури, спорту і здоров’я. Заслужений працівник освіти України, кандидат біологічних наук, доктор історичних наук, професор кафедри природничих дисциплін і методики навчання та декан факультету, Віктор Куйбіда, особисто привітав гостей та люб’язно  поділився про спеціальності, доступні для вступників, зокрема про напрями підготовки тренерів та викладачів фізичної культури. Серед іншого, розповів майбутнім вступникам про сучасну спортивну базу університету, участь студентів у змаганнях на національному та міжнародному рівнях, а також про можливість розвиватися у сфері спорту навіть із початковим рівнем підготовки.

Не менш цікавим було й знайомство з факультетом мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології. Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти Наталія Калюжка детально розповіла про переваги навчання на факультеті та презентувала аудиторію Нової української школи (НУШ), де демонструються сучасні методики викладання.

Також завітали до художника, члена Спілки художників України, старшого викладача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Романа Мотузка який провів для учнів огляд мистецьких аудиторій, де презентував інструменти для творчості та поділився власними професійними секретами.

Екскурсія продовжилася на факультеті природничої освіти, де кандидат історичних наук, доцент кафедри екології, географії та методики навчання Катерина Ковальська, кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії, екології і методики навчання Людмила Воловик, та кандидат біологічних наук, доцент Олена Дзюбенко провели огляд кабінетів географії, біології та анатомії. Учні дізналися про новітні підходи до викладання природничих наук та особливості навчання на факультеті.

Натомість лаборант кабінету біохімії кафедри природничих дисциплін і методики навчання Олександр Острадчук, провів цікаву й пізнавальну екскурсію хімічною лабораторією й ознайомив присутніх із сучасним обладнанням, яке використовується для досліджень, та детально пояснив принципи роботи різних приладів. Особливу увагу Олександр приділив демонстрації хімічних дослідів, які вразили яскравими реакціями й викликали захоплення аудиторії.

Під час цієї зустрічі він, як  студент І курсу  спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), поділився своїми враженнями про студентське дозвілля в університеті та розповів про цікаві активності, які регулярно проводяться в стінах альма-матер: наукові конференції, творчі конкурси, спортивні змагання, а також вечори відпочинку та тематичні заходи. Особливо студент наголосив на дружній атмосфері й можливостях для самореалізації, які пропонує університет.

Особливої уваги заслуговувала розповідь голови волонтерського відділу Альони Усик яка познайомила гостей із можливостями студентського самоврядування, зокрема Молодіжним простором «ТВіСт», що є платформою для розвитку ініціатив молоді.

Наприкінці відвідування усіх локацій учні мали унікальну можливість поспілкуватися особисто з ректором університету, доктором історичних наук, професором Віталієм Коцуром. Розмова пройшла у теплій та відкритій атмосфері, під час якої ректор поділився своїм баченням ролі освіти у формуванні майбутнього покоління. Наголосив на тому, що університет прагне не лише давати знання, а й виховувати лідерів, які зможуть ефективно працювати у різних сферах, бути корисними суспільству та відповідати викликам сучасного світу.  Було підкреслено, що університет надає широкі можливості для саморозвитку, участі в наукових дослідженнях, спортивних заходах та творчих проєктах.

Принагідно Віталій Вікторович зупинився на цінностях університету, зазначивши, що заклад освіти носить ім’я Григорія Сковороди, а тому особливу увагу приділяє духовному зростанню студентів, їхньому прагненню до самопізнання та гармонійного розвитку.

Наприкінці спілкування ректор запросив учнів активніше брати участь у заходах університету, таких як дні відкритих дверей, профорієнтаційні тренінги та студентські форуми. Також заохотив бориспільських ліцеїстів не боятися робити вибір і пообіцяв, що університет завжди підтримуватиме їх на шляху до успіху.

Цей візит став яскравою подією для учнів Бориспільського ліцею, допоміг їм краще зрозуміти перспективи вищої освіти та зробити перші кроки до вибору майбутньої професії:

«Під час відвідування Університету Григорія Сковороди в Переяславі ми змогли відчути щиру та привітну атмосферу навчального закладу, оцінити зручність інфраструктури, поспілкуватися з викладачами та студентами, пройти цікавий психологічний тренінг, відвідати Центр науки, у якому випробовували самостійно цікаві наукові прилади, взагалі, провели весело та пізнавально час. Щиро дякуємо організаторам – Денису та Олі за теплий, домашній прийом та якісну організаційну роботу, бажаємо Вам процвітання та подальших успіхів на Вашій професійній ниві», – говорить вчитель Бориспільського ліцею «Альта» Лілія Ярмоленко.

Захід організований соціально-гуманітарним відділом, відділом профорієнтації та працевлаштування за інформаційної підтримки відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю.

 

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту