В УГСП відбулася XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених»: що нині цікавить молодих студентів та аспірантів

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Конференції > В УГСП відбулася XVІ Міжнародна науково-практична конференція «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених»: що нині цікавить молодих студентів та аспірантів

13 листопада 2024 року у конференц-залі імені Василя Сухомлинського  Університету Григорія Сковороди в Переяславі за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених в змішаному форматі відбулася XVІ Міжнародна  науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених». Захід, який проводиться з 2011 року є незмінною й важливою традицією для молодих дослідників.

У 2024 році конференція зібрала понад 170 доповідей, частину з яких було презентовано наживо та онлайн. Слід зазначити, що переважну більшість учасників цього разу склали аспіранти, які активно долучилися до обговорень і презентацій.

Захід відкрила голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету, доктор філософії Оксана Луцик. Саме завдяки її невтомності й підтримці та зусиллям вже близько десятиріччя, з року в рік, ця подія об’єднує молодих учених, аспірантів і студентів з усієї України й  продовжує бути важливою платформою для розвитку та співпраці нового покоління дослідників.

«Нарешті ми зібралися в цьому дружньому колі. Раді вітати, і дуже приємно бачити, як багато учасників приєдналося з різних міст, зокрема з Ніжина, Кривого Рогу, Рівного, Києва, Кам’янця-Подільського, Миколаєва, Дрогобича. Попри всі труднощі, нам вдалося об’єднатися та розпочати нашу конференцію», зазначає Оксана Луцик.

Також до привітань долучився ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, підкресливши, що кількість учасників є свідченням давніх традицій та міцної історії наукової спільноти:

«Сьогодні студентам надзвичайно пощастило мати змогу брати участь у таких конференціях, адже раніше це було доступно лише викладачам і доцентам. Зараз кожен може публікувати свої дослідження та презентувати їх широкому загалу. У складних умовах війни з’являється безліч нових тем для досліджень, і важливо, що молодь виявляє до них інтерес. Це справжній виклик і мотивація»

Надалі учасників зібрання вітала консультант Переяславської громади з ментального здоров’я, кандидат психологічних наук, доцентка, завідувачка кафедри практичної психології Університету Григорія Сковороди в Переяславі Вікторія Вінс. Серед іншого вона нагадала про те, що у 2024 році у партнерстві з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» триває проєкт «Щоденники стійкості». Їх створено, щоб голоси українців лунали і особистісні історії збиралися у загальнонаціональну мозаїку стійкості. Спецпроєкт стартував  відразу після Радіодиктанту національної єдності й триватиме до 27 листопада 2024 року.

Проєкт заохочує людей писати про пережите. Адже ментальна практика записування переживань і думок на папері має терапевтичний ефект і допомагає вивільнити емоційне навантаження, проаналізувати ситуації та знайти конструктивні рішення.

«Кожен, хто хоче долучитися до проєкту «Щоденники стійкості», має нагоду написати власну історію, згадати той самий день, коли точно зрозумів/-ла, що́ йому / їй дає сили й допомагає знаходити світло посеред темряви. Ми запрошуємо вас написати кілька речень про себе, про те, що вам допомагає триматися. Адже сам процес ословлення надає наснаги, допомагає переосмислити себе, свої потреби і бажання, допомагає бути стійкими у складні моменти», – додала Вікторія Анатоліївна.

Долучитися до проєкту може кожен і кожна. Для цього потрібно завантажити свою історію на спеціальну сторінку «Щоденники стійкості» на платформі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Крім того, можна розповісти про цю сторінку у соцмережах – так друзі дізнаються про онлайн-архів і теж зможуть поділитися своїми емоціями та досвідом.

Також з вітальними словами виступили кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри української лінгвістики і методики навчання Людмила Довбня та кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії, екології і методики навчання Людмила Воловик які відзначили важливість конференції як простору для обміну науковими ідеями та висловили вдячність за відмінну організацію заходу.

Як і кілька років до того, модератором події виступив почесний член Наукового товариства університету, адміністратор інформаційних ресурсів Петро Шихов, а конференційні напрями охоплювали сім секцій: інформаційно-комунікаційні науки, історико-філософські науки, політико-правові науки, природничо-економічні науки, психолого-педагогічні науки, фізична культура і спорт, філологічні науки.

Серед інших чималу зацікавленість учасників зібрання викликали доповіді: магістранта І року навчання 013 «Початкова освіта» факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки та психології УГСП Романа Цимбала розповідь якого стосувалася «Формування математичної компетентності молодших школярів за допомогою інноваційних технологій»; студентки 3 курсу «Дошкільна освіта» соціально-психологічного факультету УГСП Катерини Пипко, яка ділилася результатами дослідження на тему «Соціалізація дітей дошкільного віку засобами масової інформації», секція психолого-педагогічні науки»; магістранта ІІ року навчання 014 «Середня освіта (історія)» історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Богдана Філіпчука який розповідав про «Передумови та підготовку операції «Аваланч» (за матеріалами Національного архіву Великої Британії)».

Студентка І курсу факультету української та іноземної філології УГСП Анастасія Гигола говорила про «Особливості вивчення фонетики або фонетичних процесів в ЗЗСО», а студентка IV курсу соціально-психологічного факультету УГСП Анастасія Гурт викликала інтерес темою «Соціально- психологічна адаптація вимушених українських переселенців за кордоном». Магістрантка 2 року навчання «Початкова освіта» УГСП Дана Махмудова говорила про те, що «Громадянська освіта – ключова компетентність  молодших школярів у Новій українській школі», а студентка 4 курсу «Дошкільна освіта» соціально-психологічного факультету УГСП Карина Степаненко про «Вплив гаджетів на психіку дітей дошкільного віку».

Засідання тривало, і свої роботи презентували: аспірант 1  року навчання  011 «Освітні, Педагогічні науки» соціально-психологічний факультет УГСП Олексій Шапран, який говорив про «Особливості формування акмеологічної компетентності майбутніх викладачів вищої школи»; магістрантка ІІ року навчання соціально-психологічного факультету УГСП Олена Замазалова про «Арт-терапевтичний супровід українських жінок в умовах еміграції в Чехії», секція психолого-педагогічні науки; магістрантка ІІ року навчання «Психологія консультування» УГСП Євгенія Каленченко про «Ізраїльський протокол про 6 каналів ресурсу, як його у себе віднайти. МК для слухачів з пошуку свого каналу»; аспірант ІІ року навчання 032. «Історія та археологія» УГСП Максим Левченко про «Європейські цінності у дискурсі українських медіа українських ЗМІ на початку ХХІ ст», секція історико-філософські науки; студентка ІІ курсу 014 «Середня освіта (Природничі науки)» факультету природничої освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі Юлія Сентіщева представила результати власної розвідки на тему «Дослідження процесів розкладу біопакетів у навколишньому середовищі», секція природничо-економічні науки», студентка 1 курсу 013 «Початкова освіта» факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології УГСП Евеліна Храмова з темою «Особливості застосування мультимедійних засобів для розвитку мовлення молодших школярів»; магістрантка ІІ року навчання Консультативна психологія УГСП Наталія Крамар закрила пленарне засідання розкриттям теми «Життєва філософія на життєвий успіх».

Електронний варіант збірник наукових праць матеріалів конференції буде готовий наприкінці листопада та надісланий за  вказаними вами, при реєстрації, електронні скриньки.

Варто констатувати, що конференція продовжує бути важливим інструментом для розвитку молодих дослідників, сприяючи їхньому професійному зростанню та налагодженню співпраці між університетами і науковими установами. Попри складні умови, пов’язані з війною, цей захід продемонстрував значний інтерес молоді до наукових досліджень, що є важливим стимулом для подальших досягнень.

Організатори висловлюють надію, що наступного разу конференція відбудеться наживо, і вірять у перемогу та світле майбутнє наукової спільноти України.

АВТОР: АННА СТЕШЕНКО

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту