У п’ятницю, 1 листопада 2024 року, на запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Ромни, для педагогів громадянської та історичної освітньої галузі Роменщини відбулася онлайн-зустріч з ректором Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталієм Коцуром та представниками закладу – кандидатом історичних наук, доцентом кафедри публічного управління та адміністрування, кафедри політології Лесею Коцур та керівницею відділу профорієнтації та працевлаштування, PhD Ольгою Костюкевич. Говорили про проєкти та можливості для вчителів історії в напрямку формування української та національної ідентичності.
Перед початком зустрічі консультант ЦПРПП РМР Павлина Глушенко привітала учасників зустрічі, та зазначила, що усвідомлення своєї ролі в українській історії та культурі, формування національної ідентичності та виховання справжніх патріотів – це надважливі завдання під час вивчення історії на сьогодні. Надалі передала слово Віталію Вікторовичу, який представив увазі добірного товариства презентацію на тему «Україна у вимірі європейської історії».
Як учасник численних міжнародних історичних форумів та конференцій, Віталій Коцур розповів про заходи та активності історико-культурної тематики, до яких він долучився як учасники або які ініціював чи які відбулися в УГСП вже в умовах повномасштабного вторгнення російських військ на територію України: Зупинився на аспектах успішної проєктної діяльності закладу, українсько-литовській співпраці в галузі історії, міжнародну наукову діяльність університету, підготовку фахівців-істориків на освітньо-професійній та освітньо-науковій програмах, в аспірантурі; про діяльність на кафедрах, у центрах та лабораторіях та її віддзеркалення у наукових виданнях. Також, за ініціативи Міністра у справах ветеранів України, сковородинівська альма-матер долучилася до розробки та реалізації проєкту «Підготовка асистента ветерана», тут запроваджено курси «Основи національного спротиву» від Сил територіальної оборони ЗСУ, розроблено онлайн-курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності» та багато іншого. Йшлося й про нещодавній методичний семінар «Освітні тренди в історії: підходи та практики» й курси «Підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» та багато іншого.
«Університет Григорія Сковороди в Переяславі відіграє важливу роль у розбудові історичної обізнаності й культури в Україні, особливо в умовах повномасштабної агресії російської федерації. Вина спричинила необхідність переосмислення підходів до викладання історії та посилення уваги до патріотичного виховання та національної ідентичності. Науковці університету працюють над створенням «Сторінок пам’яті» з метою збереження колективної пам’яті про тих, хто віддав життя боронячи Україну від російської навали. Ми завжди поруч та готові розділяти ваші ідеї, втілювати спільні ініціативи, проводити заходи», – підкреслив Коцур
Наступною слово тримала кандидат історичних наук, доцентка кафедри публічного управління та адміністрування і кафедри політології Леся Коцур, яка у своїй доповіді висвітлила процеси утвердження української національної та громадянської ідентичності. Під час виступу Леся Михайлівна говорила про державну політику, спрямовану на підтримку цієї ідентичності, та представила перелік онлайн-курсів, розроблених для формування в українців глибшого розуміння національних і громадянських цінностей. Запросила педагогів Роменщини активно долучатися до цих процесів разом зі сковородинівцями.
Своєю чергою керıвниця вıддıлу профорıєнтацıї та працевлаштування УГСП, доктор фıлософıї (PhD) Ольга Костюкевич розповіла учасникам зібрання про стратегії підтримки здобувачів вищої освіти у навчанні та кар’єрному зростанні, зупинившись на програмах та ініціативах університету. Серед іншого розповіла про пріоритети у роботі закладу, можливості навчання за ваучером та партнерські проєкти «Відкритий університет» та «Платформа можливостей», що втілюються Відділом інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю, Науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених та низкою партнерських організацій.
Учасники зустрічі подякували команді Університету Григорія Сковороди в Переяславі в особі ректора Віталія Коцура за співпрацю, цікаву, змістовну та актуальну інформацію. Не інакше, як попереду нас чекають цікаві та перспективні спільні здобутки.