Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Можливості > «Не важливо, звідки Ви. Важливо, куди Ви йдете»: в УГСП відбулася презентація стипендіальної програми «Chevening»

29 жовтня 2024 року увага близько сотні сковородинівців у змішаному форматі – в конференц-залі Василя Сухомлинського та онлайн на платформі «Microsoft Teams», була прикута до презентації стипендіальної програми «Chevening». У цей день до Університету Григорія Сковороди в Переяславі, на запрошення ректора Віталія Коцура, завітала менеджерка програми та співробітниця Посольства Великої Британії Анастасія Горащенко.

На початку зустрічі ректор університету Віталій Коцур та проректорка з міжнародних зв’язків та проєктної діяльності Оксана Ковтун нагадали, що співпраця нашого закладу з  Великою Британією має свою історію. У 2023 році Університет Григорія Сковороди в Переяславі долучився до ініціативи «Twinning», що підтримує партнерства між закладами вищої освіти України й університетами Великої Британії та адмініструється «Cormack Consultancy Group (CCG)» спільно з Урядом Великої Британії і University UK, а також Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту. На початку червня 2024 року, в межах налагодження співпраці, представники Університету Григорія Сковороди в Переяславі в особі ректора Віталія Коцура, проректорки з міжнародних зв’язків та проєктної діяльності Оксани Ковтун та керівниці відділу міжнародних зв’язків Валентини Крикун відвідали Liverpool Hope University задля поглиблення співробітництва між закладами, які мають багато спільних програм й подібну історію заснування.

Коли слово передали менеджерці програми та співробітниці Британського Посольства Анастасія Горащенко, то вона нагадала, що Chevening – це глобальна стипендіальна програма від уряду Великої Британії, що фінансується ним і організаціями партнерами.  Щорічно вона ставить перед собою мету – знайти лідерів, дати їм можливість повчитися у Сполученому Королівстві, щоб потім ті повернулися до своїх країн Програмі уже понад 40 років і вона діє у більш ніж 160 країнах та територіях, зокрема з кінця 90-х років і в Україні, де за цей час має понад 500 випускників. Програма покриває навчання виключно на однорічних магістерських програмах в університетах Британії.

«Chevening шукає людей з усього світу, які мають потенціал до впровадження позитивних змін у своїх країнах і сферах діяльності. Успішні кандидат(к)и приходять до нас з різним досвідом. Їх об’єднує пристрасть до розвитку, наявність візії та навичок, які дозволять втілити їх бачення у життя. Не важливо, звідки Ви. Важливо, куди Ви йдете», – йдеться у пресрелізі до програми, де акцентується, що увага фокусується на компетенціях учасників, а не на знанні англійської, оцінках, престижності робочого місця, і позиції рекомендачів. Горащенко зауважила, що середній рік кандидатів до участі у програмі наразі це 27 років.

«У 2024 році найстаршими кандидатами були 45-50-річні особи, наймолодшими – особи віком 21-22 роки, які виявили бажання спробувати себе у найрізноманітніших галузях – політика, бізнес, право, наука, медіа, громадянське суспільство. Випускниками Chevening вже є 20 президентів/голів уряду», – зауважила Горащенко.

Серед умов участі у програмі:

  • Лідерський потенціал та повернення додому після навчання;
  • Громадянство однієї з країн, де працює Chevening (зокрема, України – прим.авт.);
  • Наявність мінімум диплому бакалавра на момент подачі заявки;
  • 2+ роки досвіду роботи (стажування і волонтерство враховуються)

Повний список критеріїв: https://www.chevening.org/scholarships

Стипендія Chevening покриває наступне:

  • Вартість обраної магістерської програми (на програми MBA розповсюджується ліміт £22,000. Цей ліміт не стосується всіх інших програм – MA, MSc тощо);
  • Щомісячну стипендію (на одну людину), яку можна витрачати на будь-що;
  • Транспортні та інші витрати (віза тощо)

Надалі Анастасія Горащенко зауважила, що Chevening відкриває великі можливостіце і знайомства з чівнерами з понад 160 країн;  й доступ до закритих заходів, лекцій та поїздок під час навчання у Великій Британії; участь у конференціях, стажуваннях, волонтерствах. Також важливо, що після завершення навчання стипендіати стають частиною глобальної спільноти з понад 55 000 випускників програми Chevening, які щороку мають змогу подавати свої проєкти на фінансування. На підтвердження цих слів, пані Анастасія розповіла про те, яку велику кількість проєктів роблять в Україні завдяки цьому, і які позиції займають випускники програми.

«Ми дуже тішимося тому, що маємо випускників у всіх напрямках. Одне з упереджень щодо програми, що тут треба бути якимось супер серйозним професіоналом аби поїхати. Це не так! Приміром, цьогоріч одна людина поїхала аби вчитися писати дитячі книжки – це нішева, і важлива історія. Мені здається, що це скарб. Є ще магістерка з виробництва подкастів. Навіть якщо ви хочете вивчати стенд-ап, і думаєте що це не серйозно, подивіться на Василя Байдака який цим залучає донати. Це все про лідерство, про покращення й активність спільноти – навіть якщо це, умовно, магістерка з макраме», – підігріла увагу аудиторії спікерка до стипендії та її актуальності на будь-якому етапі навчального і професійного життя. Запевнила, що ніколи не пізно здобути новий досвід.

Надалі у конференц-залі імені Василя Сухомлинського було сповіщено приємну новину про те, що якщо хтось зі сковородинівців вже відчуває у собі сили податися то він/вона ще встигає зробити це до 5 листопада 2024 року. Надалі, протягом листопада й грудня заявки оцінюватиме незалежний комітет, а у січні й лютому кращих кандидатів відбиратимуть на співбесіди, які відбудуться протягом лютого-квітня. У червні-липні буде оголошено результати відбору, а вже восени стипендіантки прибудуть до Великої Британії на навчання. «Будемо раді бачити вас в списках наших аплікантів нині, або через рік, коли ви «докрутите» свою ідею», –  підкреслила Горащенко.

Зверніть увагу, що аби податися на програму вам також треба надати інформацію про Вашу освіту і досвід роботи, самостійно обрати три (навіть найрізноманітніші) програми у Британії, написати чотири коротких есе та вказати двох людей, що згодом нададуть рекомендації. Уся інформація про програму, вимоги, та дедлайни міститься на сайті: https://www.chevening.org/apply

У другій частині розмови Анастасія Горащенко детальніше розповіла про те, як підготуватися до подачі заявки. Насамперед вона зауважила, що Chevening – це: довгостроковий дипломатичний інструмент (ви амбасадор своєї країни – прим.авт.) та міжнародна спільнота майбутніх лідерів (що ви можете їй дати? – прим.авт.). Аби долучитися до неї насамперед вам треба мати відповідь на кілька питань, зокрема «Чому стосунки між Україною та Великою Британією важливі у контексті вашої сфери?», «Як вам допоможе нова спільнота?», «Що дасть Chevening для вашого майбутнього, чого ви не могли б отримати іншим чином?» тощо.

Що ж до есе, то вони мають чотири теми й мають включати роздуми щодо кола підпитань, відповіді на які у 500 знаках планують почути люди що хочуть у вас інвестувати:

Q1: Leadership and influencing

  • Менеджер, староста, тім-лід ≠ лідер
  • Лідер – вести за собою, надихати, досягати змін, пропонувати нове
  • Рефлексія на те, що змінили б зараз / коли станете Чівнером

Q2: Relationship building and shared learning

  • Які нетворки маєте наразі?
  • Який результат ваших успішно побудованих стосунків?
  • У вас буде можливість говорити про український контекст на представників 160+ країн – як це може допомогти?

Q3: Studying in the UK

  • Що може бути складним протягом навчання?
  • Чому саме Великобританія?
  • Послідовний і логічний вибір курсів

Q4: Career plan

  • Чіткий, зрозумілий, послідовний план з прикладами проблем, які плануєте вирішити у майбутньому
  • Зони зростання та роль Chevening 10+ років після випуску

Наостанок, Горащенко порадила наводити приклади замість загальних фраз, не нехтувати   не використовувати штучний інтелект, зважати на чіткість і структурованість відповідей, та писати про свою конкретну роботу замість дефініції «Ми досягли…». Врешті, ці правила є прикладними для написання будь-якого есе, мотиваційних листів, розмовах на співбесідах – запевнила спікерка. І навіть якщо у вас не вийшло з першого разу, можна і потрібно подаватися вдруге – половина учасників кожного з щорічних відборів до програми робить це повторно.

Надалі спікерка та ректор університету відповідали на питання присутніх – викладачів, здобувачів, аспірантів. Наостанок усім учасникам, що були повноцінними учасниками зустрічі, подарували пам’ятний мерч від стипендіальної програми.

Важливо, що програму можна успішно поєднувати з будь-якою навчальною програмою в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі – адміністрація закладу справді готова предметно піти на зустріч тим, хто відбереться на програму, та вибудувати зручну освітню траєкторію, аби встигнути все і скрізь. Тут підставлять плече за умови труднощів. Відтак, закликаємо не втратити цієї прекрасної можливості!

АВТОР: МАКСИМ ЛЕВЧЕНКО

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту