У вівторок, 29 жовтня 2024 року в актовому залі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася довгоочікувана «Битва факультетів» – подія, яка щороку об’єднує та дарує сковородинівцям незабутні емоції й заряд натхнення. Це не просто конкурс, а справжня феєрія талантів, де кожен факультет має можливість проявити свою унікальність, креативність та згуртованість. Кожен виступ – ретельно продумане шоу, покликане гідно представити рідний факультет і здобути омріяну перемогу. Розповідаємо та показуємо як це було.
Щоб належно вступити у «битву», факультети ретельно готувалися заздалегідь, планували стратегії та вигадували тактики, продумуючи кожну деталь свого виступу, аби захопити увагу та прихильність глядачів та здобути омріяну перемогу. Ще до початку провели жеребкування, аби визначити порядок своїх виступів.
З першої ж хвилини, уже на місці проведення, глядачі потрапили у вир вокально-інструментальних, театральних до акробатично-хореографічних елементів, аудіовізуальних рішень, що розкривали особливості кожного факультету, специфіку і розмаїті напрями кожної спеціальності. Чи не кожен виступ був витвором мистецтва, який вражав і мотивував. Факультети провели жеребкування, щоб визначити порядок своїх виступів.
У 2024 році ведучим заходу став новий керівник соціально-гуманітарного відділу Вадим Домарецький, який розпочав івент з того, що висловив щиру подяку тим, хто щодня доводить, що Україна була, є і буде непохитною:
«Дякуємо Силам Оборони, дякуємо захисникам та захисницям. Також хочемо подякувати адміністрації університету та профспілковому комітету за сприяння проведенню конкурсу».
Надалі на сцені з вітальним словом виступив ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур:
«Цей захід надає можливість кожному факультету не лише гідно представити себе, а й продемонструвати свої таланти. Вийти на сцену – це великий крок, адже ми говоримо не лише про ваші здібності, а й про вашу стійкість, яка додає впевненості, особливо в умовах війни. Такі події підносять дух не тільки студентів, а й викладачів та адміністрації, адже ми віримо в наше майбутнє. Завдяки Збройним Силам України ми маємо можливість тут бути. Щиро вітаю всіх і сподіваюся, що цього року захід стане ще більш яскравим і незабутнім. Бажаю всім успіхів!».
Невдовзі ведучий представив команди факультетів, які під гучні оплески підтримки впевнено вийшли на сцену. На учасників чекали три захопливі етапи: «Презентація факультетів», де кожна команда мала шанс показати свій унікальний стиль, «Інтелектуальний» блок, що випробував їхні знання та кмітливість, і, нарешті, «Гордість факультету» – момент, коли вони представили свої найсильніші сторони та досягнення.
Журі, що оцінювало цьогорічну «Битву факультетів», складалося з впізнаваних персоналій сковородинівської спільноти: ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур; керівниця студентського бюро Вікторія Власюк; помічник ректора, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності Денис Мірошніченко; заступник голови первинної профспілкової організації Михайло Бойко; керівник навчально-наукового відділу Володимир Носаченко. Лічильна комісія фахівець відділу документообігу та діловодства Наталії Савченко ретельно фіксувала бали.
Представлення кожного факультету, у переважній більшості випадків, мало формат танцю. Навіть деякі декани та викладачі, вбрані в яскраві костюми, з захопленням приєднувалися до танцювальних ритмів, підсилюючи дружню атмосферу і забуваючи про повсякденні турботи. Глядачі були в захваті, коли факультети не лише демонстрували свої хореографічні вміння, а й перевтілювалися у різноманітні образи – від простого «хлопачки з райончику» до хіп-хоп королеви України, випускниці університету Alyona Alyona. З кожним виступом енергія в залі зростала, створюючи незабутнє шоу, де кожен танець відображав унікальність факультету, а глядачі насолоджувалися кожною миттю.
Другий «Інтелектуальний» етап складався з кількох блоків запитань, зміст яких до останньої миті був відомий лише їх розробникам. Учасники мали змогу перевірити свої знання в таких напрямках, як історія, природничі науки, спорт, мистецтво, економіка та гроші, мова і література, загальні питання та математика. За результатом запеклої кілька колової боротьби, переможницею стала студентка факультету мистецтв, менеджменту, педагогіки і психології Богдана Степаненко. Слід зазначити, що це четверта поспіль перемога факультету.
На заключному етапі «Гордість факультету» студенти вражали журі сольними або дуетними творчими виступами: факультет природничої освіти захоплював танцем та магічною грою на скрипці від творчого тріумвірату Олександра Острадчука, Дениса Захарченка й Ангеліни Ющенко; факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій продемонстрував хитросплетення танцю Вікторії Ляшенко, Олексію Герасименко й пісні від Ганни Ляч; факультет української та іноземної філології відзначився танцювальною композицією Олени Булах та Олександри Хаснаш; факультет технологічної і математичної освіти зачарував магією рухів Олени Кулябіної, факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології – Ксенії Ляшенко; факультет фізичної культури, спорту і здоров’я завдяки Юлії Дудці, Аліні Шеремет й Вероніці Цибаровській перевтілився в музичну ватагу «Лісапетний батальйон» тоді як соціально-психологічний факультет за представництвом Діани Антоненко та Анастасії Перехрест потішив новинкою з нового альбому гурту «Океан Ельзи». Найбільше суддів та глядачів вразив вокальний виступ студентки факультету фінансово-економічної і професійної освіти Анастасії Чуйко, яка виконала пісню «На небі» від вищезгаданого гурту на чолі зі Святославом Вакарчуком. Найуважніші читачі, які читають статті на нашому сайті повністю, мають подарунок від авторів цієї статті – спойлеримо, що якщо нічого не зміниться, то навесні Святослав Іванович завітає до нашого закладу. Але після прочитання тримайте це в таємниці – ця інформація тільки для вас.
Поки судді уважно підраховували бали, щоб визначити переможців «Битви факультетів», на сцену вийшов танцювальний колектив «Флавелес», заповнюючи зал ритмом свого захоплюючого танцю. Незабаром на сцену вийшов народний аматорський вокальний ансамбль «Вербиченька» під чутливим керівництвом Ганни Ляч. Юні вокалістки Софія Леонова, Ганна Ляч, Анжела Піскун, Єлизавета Степаненко, Анастасія Бобітко, Анастасія Тонконог вразили присутніх своїми потужними голосами та емоційним виконанням. Врешті, відеограф університету Ірина Середа, подбала про те, аби усі хто був на заході наживо і поготів не був змогли побачити, які емоції панували в залі – неодмінно дочекайтесь релізу відео на youtube-каналі університету, а поки насолодіться атмосферним фотозвітом з місця події – усі світлини знайдете за посиланням: https://gallera.io/g/8623-irina/193249-bitva-fakultetiv.
І ось, на завершення, турнірна таблиця «Битви факультетів» 2024 року сповістила про те, що переможцями цього захопливого конкурсу стали:
І місце – Факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій;
ІІ місце – Факультет мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології;
ІІІ місце – Факультет фізичної культури, спорту і здоров’я та факультет української та іноземної філології.
Свято мистецтва і сковородинівського духу стало можливим завдяки фахівцям соціально-гуманітарного відділу Ользі Богданець та Петру Жилі, звукорежисеру Марку Мельнику, світлооператору Віталію Крикуну та керівнику студентського бюро університету Вікторії Власюк та його керівнику Вадиму Домарецькому. Принагідно, організатори дякують усім факультетам, учасникам та спеціальним гостям дійства, глядачам у залі та всім тим, без кого цей захід навряд чи відбувся б.