Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів онлайн-зустріч зі студентськими мовними омбудсменами України

Напередодні Дня української писемності та мови Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь провів онлайн-зустріч зі студентськими мовними омбудсменами України. Її організатором та модератором, на прохання Секретаріату Уповноваженого, був мовний омбудсмен Університету Григорія Сковороди в Переяславі Максим Левченко.

Учасники зібрання, які репрезентували близько двох десятків закладів вищої освіти України презентували та обговорювали ініціативи та проєкти для захисту і популяризації державної мови в освітньому середовищі, а також можливості для поширення українознавчих студій за кордоном.

«У кожному закладі вищої освіти має бути свій студентський мовний омбудсмен. Нам потрібно гарантувати стійке україномовне середовище в молодіжних колах наших громад. Йдеться не тільки про мовні курси і розмовні клуби, але й посилення україноцентричного духу в закладах вищої освіти», – серед іншого наголосив, спілкуючись з мовними омбудсменами, Тарас Кремінь.

Уповноважений закликав студентських мовних омбудсменів залучити своїх колег з інших закладів вищої освіти до спільної роботи з утвердження державної мови та запропонувати їм долучитися до Ліги студентських мовних омбудсменів, до ініціативної групи щодо створення якої належить й Максим Левченко. За одним із планів, центральноукраїнським осередком такої Ліги може стати Переяслав та його університет.

«Наша мета – обʼєднання й поширення університетських мовних уповноважених для забезпечення функціонування мовного закону в закладах освіти й популяризації української мови серед студентської та, надалі, учнівської молоді. Це сталий фундамент аби надалі започатковувати, створювати, розвивати різноманітні ініціативи, організовувати круглі столи, зустрічі, масштабуватиобмін досвідом тощо. Форма буде загальнонаціональною, а ідея й змісти наповнюються на місцях, у співпраці мовних омбудсменів у кожному з закладів. Наше першочергове завдання – акумулювати навколо себе, а де-факто створити середовище представників закладів вищої освіти – студентство, аспірантів, молодих викладачів яким не є байдужою ідея поширення і розвитку такої Ліги. Можливо, згодом це буде оформлено юридично. Найважливіше що Уповноважений із захисту державної мови віддає цю ініціативу в руки молоді, залишаючи за собою обов’язок надавати цьому процесу всебічну, різноформатну підтримку і допомогу», – розповідає про те, як це буде працювати Левченко.

На зустрічі також була присутня  Ярослава Вітко-Присяжнюк, представниця Уповноваженого із захисту державної мови на Півдні України. Вона подякувала Максиму Левченку та команді відділу інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю університету за організацію та технічний супровід цієї події та закликала студентських омбудсменів до якомога активнішої комунікації з метою розбудови майбутньої Ліги, невпинної роботи в напрямку популяризації української мови та поширенні знань про мовні права громадян.

Нагадаємо, УГСП акумулював майже півтори тони російськомовної літератури в підтримку збору на мобільну станцію ППО: акцію підсумували візитом до книгарні «Сенс».

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ФОТОГРАФ: ІРИНА СЕРЕДА

Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту