Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Ментальне здоров'я > Центр психосоціальної підтримки та реабілітації «Рєзильєнс»: як в УГСП надають допомогу дітям та дорослим

Війна в Україні стала викликом не лише для військових, але й для мирних жителів, особливо для дітей. Вони не лише втратили звичне життя, але й стали свідками жахливих подій, що може призвести до серйозних психологічних травм. На допомогу таким людям приходить Центр психосоціальної підтримки та реабілітації «Рєзильєнс», який був створений як партнерський проєкт Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Громадською організацією «Інститут підтримки громадських ініціатив».

Центр «Рєзильєнс» безкоштовно надає психологічну підтримку дітям та дорослим, які постраждали внаслідок війни. Фахівці центру пропонують широкий спектр послуг, зокрема:

• Психоедукація: фахівці центру проводять лекції та семінари з психології для дітей та дорослих, на яких вони розповідають про те, як впоратися зі стресом, тривогою та іншими психологічними проблемами.
  • Індивідуальні консультації: психологи центру проводять індивідуальні консультації з дітьми та дорослими, допомагаючи їм впоратися з емоційними травмами, тривогою, страхом та іншими психологічними проблемами.
  • Групові заняття: у центрі проводяться групові заняття для дітей та дорослих, які допомагають їм налагодити спілкування, поділитися своїми переживаннями та отримати підтримку від інших людей.
  • Сімейні консультації: фахівці центру консультують сім’ї, які постраждали внаслідок війни, допомагаючи їм відновити стосунки та покращити сімейний клімат.
  • Арттерапія: арттерапія – це метод психологічної допомоги, який використовує творчі засоби для вираження емоцій та полегшення психологічних травм. У центрі «Рєзильєнс» арттерапія використовується як для дітей, так і для дорослих.
  • Глинотерапія: цей метод психотерапії використовує роботу з глиною для самовираження, дослідження емоцій та подолання психологічних травм. Глина – це природний матеріал, який легко піддається ліпленню, що робить його чудовим інструментом для людей будь-якого віку та рівня художньої підготовки. У процесі роботи з глиною люди можуть досліджувати свої емоції, думки та переживання безпечним та творчим способом.
  • Сендплей терапія: цей метод психотерапії використовує мініатюрні фігурки та інші матеріали для створення «світів» у пісочниці. Це може допомогти людям дослідити свої емоції, думки та переживання в ігровій формі. Сендплей терапія може бути корисною для людей будь-якого віку, але вона особливо корисна для дітей, яким може бути важко висловити свої почуття словами.

«Наша місія – використати усі наявні ресурси для забезпечення благополуччя людей, що постраждали від наслідків війни в Україні. Для цього ми, як фахівці психологічної галузі, гуртуємося довкола проєктів з підтримки ментального здоров’я, беручи до уваги усі рекомендації програми «Ти як?» зініційованої Першою Леді України Оленою Зеленською», – говорить керівниця Центру  психосоціальної підтримки та реабілітації «Рєзильєнс» Тетяна Кузьменко.

Більше деталей про діяльність Центру психосоціальної підтримки та реабілітації «Рєзильєнс» знайдете у спільноті в Facebook.

Лого університету Синє