«Той, чия совість як чистий кришталь»: представники УГСП завітали на презентацію унікальної книги дослідників Володимира і Світлани Петровських про Григорія Сковороду

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > «Той, чия совість як чистий кришталь»: представники УГСП завітали на презентацію унікальної книги дослідників Володимира і Світлани Петровських про Григорія Сковороду

21 лютого 2024 року, у затишному пресцентрі КМДА, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, презентували  унікальний проєкт, книгу дослідників Володимира і Світлани Петровських «Григорій Сковорода. Той, чия совість як чистий кришталь». Пошанувати вихід новодруку, що став підсумковим найбільш повним виданням статей подружжя, приурочених до 300-річчя Григорія Сковороди, серед інших поважних гостей, завітала й команда Університету Григорія Сковороди: ректор Віталій Коцур, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Василь Дудар, директор бібліотеки Ольга Шкира та керівниця навчально-наукового центру сковородинознавства Наталія Юхименко.

Як стало відомо у ході презентації, шлях книги розпочався ще у 2016 році з відвідування подружжям Петровських садиби у Сковородинівці, де Григорій Савич провів останні дні та години свого земного життя. Згодом відвідали Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди, Меморіальний музей Г.С. Сковороди та центр сковородинознавства, що діє при Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, працювали з першоджерелами.

«Усі ці «гачки» чіпляли наші душі та підводили до необхідності розповісти про великого Вчителя, просвітителя, філософа, 300-річний ювілей якого Україна відзначала понад рік тому. І чим більше ми знайомилися з життям та творчістю Григорія Савича, тим більше розуміли, що йому, попри зміну кількох епох, якимось чином вдалося залишитися актуальним, сучасним та близьким для нових поколінь. Тож не дивно, що в кожній новій генерації знаходяться люди, які з різних причин вважають Сковороду «за свого», люблять його як друга і шанують як Вчителя», – зазначають автори.

Провідною ідеєю презентації видання, до якого долучилася команда УГСП, стало обговорення актуальності, європейськості та людиновимірності філософії Сковороди. Серед іншого, й переяславські сковородинівці поділилися своїми досягненнями в дослідженні творчої спадщини Савича. Ректор Віталій Коцур висловив переконання, що філософія Сковороди глибоко вплетена в ідеї та погляди університету, зауваживши:

«Філософія нашого університету та наші ідеї нерозривно пов’язані із філософією Сковороди. Це передусім проявляється у нашій любові до ближнього та студентоцентризмі, коли ми не лише чуємо і бачимо, але й розуміємо потреби сучасної молоді. Адже іноді молодь може пропонувати більш актуальні та прогресивні ідеї, ніж вчені та професори. Таким чином, слід завжди прислухатися до їхніх поглядів та враховувати їхню перспективу», – зауважив Віталій Вікторович підкресливши, що наш університет досліджує та втілює філософію Сковороди на науковому та бібліографічному рівнях, а також активно проводить заходи у цьому напрямку.

Слід зауважити, що в процесі підготовки видання, ще у жовтні 2022 року, подружжя Петровських приїздило до університету – більше розповідали про це тут.

«Чи можна сказати, що цією книгою для нас поставлена крапка в темі життя та творчості Григорія Савича Сковороди? Безумовно, ні, бо тема славетного українського філософа та його внеску в українську історію дійсно є невичерпною», – додає наостанок подружжя.

Принагідно, сковородинівці запросили авторський колектив до презентації в Переяславі. Планується, що вона відбудеться зовсім незабаром.Поки ж директорці бібліотеки Ользі Шкирі автори люб’язно передали примірник презентованої книги «Григорій Сковорода. Той, чия совість як чистий кришталь» яка, вже відсьогодні, розширить бібліотечний фонд університету.

Лого університету Синє
ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту