Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Науковці УГСП Віталій та Леся Коцури долучилися до зустрічі щодо реалізації стратегії утвердження української ідентичності до 2030 року: якими будуть наступні кроки

У четвер, 1 лютого 2024 року, у Домі громадянського суспільства «ІСАР Єднання» під егідою Управління утвердження української національної та громадянської ідентичності Мінмолодьспорту відбулася партнерська зустріч щодо реалізації «Стратегії утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2030 року: наступні кроки». Університет Григорія Сковороди в Переяславі представляли ректор Віталій Коцур та доцент кафедри політології факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій Леся Коцур.

Повідомляється, що участь у заході взяли представники органів центральної виконавчої влади, ОГС, представники реалізації міжнародних проєктів, наукових та освітніх установ, інститутів громадянського суспільства.

Зокрема учасники обговорили пріоритетні напрямки реалізації Стратегії, серед яких: реалізація та популяризація заходів та проєктів: взаємодія та співпраця усіх зацікавлених сторін (стейкхолдерів), які можуть залишити свої пропозиції й контакти для комунікації до 10 лютого 2024 року за вказаною формою; формування центрів утвердження української національної та громадянської ідентичності; підготовка кадрів, які займатимуться утвердженням української національної та громадянської ідентичності, у тому числі на деокупованих територіях.

Коментуючи, у ході зустрічі, стратегічний вимір документа ректор університету Віталій Коцур наголосив, що саме університети нині є одними з найбільших осередків формування молоді, тому мають приділяти неабияку увагу утвердженню української національної та громадянської ідентичності й військово-патріотичного виховання. Ба більше, ректор звернув увагу, що університети також мають сприяти утвердженню української ідентичності у тих студентів, які перебувають за кордоном і можуть зазнати поглинання іншими ідентичностями. Віталій Вікторович нагадав, що якісні інструменти формальної та неформальної освіти, можуть значно поліпшити цю ситуацію. Як приклад він навів онлайн-курс «Єдина Україна: становлення національної ідентичності», який, нагадаємо, був розроблений у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Фондом Східна Європа, Українським незалежним центром політичних досліджень, ГО «Разом проти корупції» та Університетом Григорія Сковороди в Переяславі 2023 році й уже охопив понад 20 тис. учасників (17 тис. отримали сертифікати).

Підсумовуючи, учасники дискусії закликали усіх доєднуватись до утвердження української національної та громадянської ідентичності й популяризації усього українського, адже тільки спільними зусиллями Україні вдасться досягти успіху.

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

У 2023 році Уповноважений з державної мови мав низку звернень щодо порушення законодавства про державну мову в закладах освіти: в УГСП вкотре наголошують на необхідності використання української в межах освітнього процесу та під час виконання службових обов’язків
16.05.2024
Велотренажер, палиці для спортивної ходьби, гантелі та штанги: надійшла нова гуманітарна допомога від МОМ задля облаштування спортивної кімнати для ВПО на території студмістечка УГСП