18 травня 2023 року на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі, в конференц-залі імені Василя Сухомлинського відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему «російсько-українська війна: історичні ретроспективи та сучасні реалії», в ході якої наш заклад освіти підписав договір про співпрацю із Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України.
Серед організаторів конференції: кафедра загальної історії, правознавства і методик навчання факультету історичної та соціально-психологічної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі (учасники дослідження на тему: «Історико-правові засади соборності й державотворення в Україні» – прим. авт.), Інститут історії України НАН України, Ізмаїльський державний гуманітарний університет та міжнародні партнери з Кагульського державного університету імені Б. Хашдеу (Молдова).
Координатором з організаційних питань у підготовці та проведені даної конференції від УГСП виступила кандидат історичних наук, доцент кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання Тетяна Ткаченко, від Інституту історії України НАН України – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу історії України XIX – початку XX ст. Інституту історії України НАН України, голова Національної спілки краєзнавців України Олександр Реєнт, від Ізмаїльського державного гуманітарного університету – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Української академії історичних наук Лілія Циганенко.
На заході був присутній заступник начальника Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України полковник Віталій Бідний. Від імені Центру він подарував книгозбірні УГСП «Воєнно-історичний опис російсько-української війни 2022 року», у якому проаналізовано воєнно-політичну, воєнно-економічну, воєнностратегічну обстановку та хід бойових дій упродовж січня 2023 року. У свою чергу, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур передав у дарунок Центру досліджень воєнної історії ЗСУ видання «Григорій Сковорода (1722-1794). Біобліографічний покажчик», яке було випущене обмеженим тиражем.
«Одним із головних завдань нашого Центру є проведення воєнних історичних досліджень, в першу чергу, сучасної російсько-української війни, написання офіційної історії Збройних сил України, розвиток музейної справи, архівної справи. У всіх цих напрямках, я впевнений, ми знайдемо спільні інтереси і будемо в подальшому розробляти спільні проєкти. Я впевнений, що наші дослідження знайдуть застосування в освітньому процесі університету і стануть вам в нагоді під час навчання студентів. Я впевнений, що ми будемо і надалі з вами обмінюватись досвідом та знаннями воєнної історичної роботи заради того, щоб наша воєнно-історична наука просувалася вперед», – зазначає Валерій Анатолійович.
Він також пообіцяв і надалі передавати сковородинівцям усі наукові видання Центру.
Сподіваємося, на плідну співпрацю і подальші зустрічі для обміну досвідом й думками.