Учора, 15 червня 2022 року, делегація Університету Григорія Сковороди в Переяславі у складі ректора закладу, доктора історичних наук, професора Віталія Коцура та проректора з наукової роботи та інноваційної діяльності, кандидата історичних наук, доцента Василя Дудар завітала до Національного заповідника «Софія Київська» та провели плідну робочу зустріч з генеральною директоркою заповідника Нелі Куковальською.
У ході зустрічі підписано договір який передбачає співпрацю сторін у сфері освіти та науки з метою ефективного використання спільних можливостей щодо сприяння подальшому розвитку наукового та інноваційного потенціалу, в тому числі проведенні спільних наукових досліджень.
Повідомляється, що співпраця відбуватиметься на безоплатній основі у сфері інноваційної діяльності та передбачає активізацію та удосконалення навчальної/освітньої діяльності; поліпшення умов надання освітніх послуг; ефективний професійний розвиток працівників; запровадження спільних проєктів; мобілізацію та ефективне використання освітніх ресурсів; науково-дослідну та науково-методичну роботи в галузі історії, мистецтвознавства й культурно-освітню роботу на засадах рівності та взаємності.
«Нинішній договір підкреслює та наново легітимує багаторічну дружбу і певні прояви співпраці УГСП та «Софії Київської», які мали багато років до цього. Якщо говорити більш предметно, то вже офіційно наша співпраця передбачає обмін професорсько-викладацьким складом та науковими працівниками з метою стажування, читання лекцій, проведення спільних навчальних/освітніх та наукових заходів; проведення спільних конференцій та семінарів за узгодженою тематикою, обмін науковою літературою, публікація результатів спільної науково-дослідницької діяльності в журналах та наукових виданнях сторін.
Серед перспектив і спільна участь в міжнародних академічних програмах, виконання спільної дослідницької роботи в рамках міжнародних грантів, й співробітництво в організації програм обміну здобувачами вищої освіти з метою навчання, стажування, виробничої практики, дослідницької роботи. Є думки щодо того аби розробляти спільні проєкти на отримання грантів національних та міжнародних програм, проводити відкриті лекції, семінари, симпозіуми, навчальні/освітні заходи, консультації та інші заходи в межах статутних завдань та напрямків діяльності. Є плани та надії на розробку методичного та інформаційного забезпечення навчального/освітнього процесу, підготовку та видання підручників, навчальних посібників, інших методичних видань, у тому числі в електронному форматі. Зараз слід дочекатися нашої перемоги, закінчення війни аби позбутися загальних крайніх завад для плідної співпраці» – переповідає предметний бік домовленостей ректор університету Віталій Коцур.
Вітаємо колектив нашого та партнерського закладів з цією важливою домовленістю. Переконані, що наша співпраця має великі перспективи, і вже незабаром ми сповістимо про її перші витоки!