Головне за тиждень: виробничі наради, науковий поступ, вокальні та екологічні перемоги й профорієнтація

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Головне за тиждень: виробничі наради, науковий поступ, вокальні та екологічні перемоги й профорієнтація

У США здають в оренду легендарний будинок сім’ї Маккаллістерів з фільму «Сам удома», Тель-Авів визнано найдорожчим для життя містом у світі, а в Перу археологи виявили мумію віком не менше 800 років – найцікавіші новини цього порубіжного між осінню та зимою тижня у світі. А чим були ознаменовані ці кілька днів для Університету Григорія Сковороди в Переяславі – читайте у нашій традиційній рубриці «Головне за тиждень». Відтепер, на ваші численні прохання, вона виходитиме щопятниці ввечері.

Про результати проведення виробничих нарад адміністрації університету з науково-педагогічними працівниками кафедр

Під час чергового засідання ректорату університету, 1 грудня 2021 року, проректор з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Вячеслав Різник доповів про результати проведення виробничих нарад адміністрації університету з науково-педагогічними працівниками кафедр. З метою налагодження відкритої комунікації, аналізу результатів діяльності, здобутків, викликів та визначення ключових цілей розвитку кафедр університету з 16 по 30 листопада 2021 року відбулися виробничі наради адміністрації університету з науково-педагогічними працівниками кафедр (за участі деканів факультетів, завідувачів кафедр та лаборантів) відповідно до узгодженого графіку. Загалом було проведено 29 зустрічей  у визначених аудиторіях університету.

У ході виробничих нарад відбувся діалог адміністрації університету та науково-педагогічних працівників кафедр, деканів факультетів, завідувачів кафедр та лаборантів у межах таких актуальними тем: перспективи формування контингенту здобувачів, шляхи вдосконалення профроботи та позиціювання в інформаційному просторі; кадровий потенціал та показники професійного розвитку науково-педагогічних працівників; забезпечення якості освітнього процесу; удосконалення наукової роботи та результативність міжнародної та проєктної діяльності.

«Підсумовуючи проведені зустрічі, варто відзначити високий рівень професійності та відповідальність усієї академічної спільноти університету, розуміння стратегічних завдань, які постали перед університетом. Наразі кафедри університету мають надзвичайно потужний кадровий потенціал, ґрунтовні навчально-методичні розробки, потужні наукові здобутки, гарні плани та перспективні ідеї.

Водночас, ми не можемо не відмітити спільні для усіх проблеми та виклики. У першу чергу, мова йде про негативну тенденцію скорочення контингенту здобувачів вищої освіти, і, як наслідок, зменшення штатного розпису НПП на 76,5 ставки (313,5 ставок НПП на 2022 рік). При цьому доволі загрозливою є тенденція зростання кількості здобувачів на заочній формі навчання при одночасному стрімкому зменшенню контингенту денної форми навчання. Спільним викликом практично для усіх ОП є зменшення місць державного замовлення (наразі здобувачі державники складають менше 50% загального контингенту здобувачів). Результати вступної кампанії та зменшення контингенту здобувачів підтвердили необхідність активізації профорієнтаційної роботи: проведення активної рекрутингової та рекламної кампанії; актуалізація інформації сайту; активне використання соціальних мереж; популяризація університету через залучення до профроботи студентів, наших відомих випускників, роботодавців.

Має місце і нерівномірна участь НПП та різний вклад факультетів і кафедр у виконання ключових завдань університету у розрізі освітньої, науково-інноваційної, міжнародної та проєктної діяльності. Виходом з ситуації може стати запровадження ключових показників ефективності діяльності для усіх керівників структурних підрозділів.

Потребує подальших зусиль забезпечення якості освітнього процесу, удосконалення роботи у режимі онлайн, поліпшення комунікації зі здобувачами (на рівні інституту кураторства, НПП, кафедр та деканатів), активізація  участі у опитуваннях, запровадження нетерпимості до фактів порушення академічної доброчесності, розширення співпраці з роботодавцями, залучення нових баз практик та ін.

Нагальним є питання підвищення рівня володіння іноземною мовою як серед здобувачів. так і серед НПП, потребує підвищення рівень публікаційної активності (у тому числі у Scopus і Web of Science), залучення широкого кола НПП та здобувачів до участі у розробці держбюджетних тематик, міжнародної проєктної діяльності, участі у мікропроєктах задля залучення додаткових надходжень до спецфонду тощо.

Потребує поліпшення матеріально-технічне та лабораторне забезпечення, надзвичайно гостро стоїть потреба у оновленні комп’ютерної техніки як у структурних підрозділах, так і в комп’ютерних класах університету.

Переконані, що спільними зусиллями ми впораємося з усіма викликами. Водночас звертаємо увагу керівників структурних підрозділів та усіх НПП на важливості формування контингенту здобувачів, як ключового джерела існування закладу, шляхом проведення активних кампаній профорієнтації та ректутингу, формування іміджевих заходів, підвищення корпоративної культури та відповідальності в усіх членів академічної спільности.

Адже сьогодні успіх університету залежить від особистого вкладу та результатів роботи кожного члена колективу. Це стосується і інших сфер життєдіяльності університету (забезпечення якості освітнього процесу, навчально-методичного забезпечення, наукової, міжнародної діяльності, академічної доброчесності та інших напрямів роботи)», – повідомив Вячеслав Володимирович.

Про створення разових спеціалізованих вчених рад

Під час засідання ректорату, у ході розгляду питання про створення разових спеціалізованих вчених рад було оголошено пакетне голосування для того, аби створити:

– разову спеціалізовану вчену раду для захисту дисертаційного дослідження Зозулі Ірини Миколаївни на тему: «Психологічні особливості динаміки креативності дітей дошкільного віку» зі спеціальності 053 «Психологія» і призначити кандидатури до її складу;

– разову спеціалізовану вчену раду для захисту дисертаційного дослідження Луцик Оксани Олександрівни на тему: «Місцеве самоврядування України в умовах соціально-економічних та політичних трансформацій 1991-2020 рр. (на прикладі столичного регіону)» зі спеціальності 032 «Історія та археологія» і призначити кандидатури до її складу;

– разову спеціалізовану вчену раду для захисту дисертаційного дослідження Амурової Яни Володимирівни на тему: «Особливості відображення феномену вини в малюнках тату» зі спеціальності 053 «Психологія» і призначити кандидатури до її складу;

– разову спеціалізовану вчену раду для захисту дисертаційного дослідження Мельниченко Людмили Ігорівни на тему: «Формування дослідницьких умінь майбутніх учителів початкової школи засобами STEM-технологій» зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» і призначити кандидатури до її складу.

Також відбулося таємне голосування для присвоєння вчених звань професора кафедри психології Калмиковому Георгію Валентиновичу; доцента кафедри професійної освіти Басюк Любові Вікторівні та доцента кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи Хмельницькій Олені Сергіївні. Усі пропозиції було підтримано шляхом голосування.

Дует «Lyach Petrova» став лауреатом XXII Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю патріотичної творчості «Сурми звитяги»

Впізнаваний та чи не найталановитіший співочий дует студенток нашого університету Ганни Ляч та Анастасії Петрової «Lyach Petrova», що вже майже п’ять років вражає невичерпністю своїх талантів та гуртує навколо себе талановитих сковородинівців в університетській вокальній студії «Golden Voice» подарував рідному університету черговий вагомий здобуток – вони вперше взяли участь у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги» та стали лауреатами фестивалю в номінації «Вокальні ансамблі».

Університет Григорія Сковороди в Переяславі пишається своїми талановитими дівчатами, вітає їх з новим важливим здобутком та бажає натхнення, оптимізму, здійснення творчих планів та подальших великих перемог у чарівному світі музики!

Детальніше про цю новину читайте тут.

Ірина Марущак посіла І місце на Всеукраїнському біологічному форумі «Дотик природи»

На базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з 16 по 18 листопада 2021 року проходив фінальний етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», де здобувачка IV курсу спеціальності 014 «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Ірина Марущак посіла І місце. Учасниками заходу стали учні закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, здобувачі закладів вищої освіти з 18 регіонів України та м. Києва.

Університет Григорія Сковороди в Переяславі на Форумі представляла студентка Ірина Марущак з науково-дослідницьким проєктом «Біоіндикаційні дослідження р. Трубіж в межах міста Переяслав». За підсумками оцінювання науковим журі учнівських та студентських проєктів, Ірину було нагороджено дипломом за зайняте І місце в категорії «Екологія та проблеми довкілля».

Кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін вирушила у дистанційно-очний профорієнтаційний міні-тур

У рамках профорієнтаційної роботи 1 грудня 2021 року на платформі Microsoft Teams викладачами кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Л.В. Хмельницькою, В.К. Молоткіною, А.В. Ставицькою, І.М. Березанською та Т.В. Логвинюк було проведено зустріч з учнями  Антонівського ліцею (Рівненщина). Під час заходу учні 9-10 класів були ознайомлені із професіями та спеціальностями, що надає факультет історичної та соціально-психологічної освіти. У ході зустрічі вдалося налагодити комунікацію та  виявити зацікавленість учнівського колективу до вступу на спеціальність «Історія». Було проведено двосторонній брифінг-питання-відповідь в ході якого викладацькому колективу вдалося продемонструвати найбільш привабливі сторони вступу на спеціальність.

Уже наступного дня, 2 грудня 2021 р., викладачами кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін В.К. Молоткіною та Л.В. Хмельницькою було здійснено профорієнтаційний рейд-зустріч з учнями загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів сіл Студениківської об’єднаної громади (Пристором, Семенівки та Студеників). У ході заходу учням було продемонстровано міні-фільм та роздано профорієнтаційні буклети, наведено переваги вступної кампанії 2022 р. та вказано її особливості, зорієнтовано учнів у виборі спеціальностей.

«Трансформаційні процеси у пострадянських країнах: 30 років поступу до демократії» – у перший день зими кафедра політології презентувала колективну монографію

У перший день зими, 1 грудня 2021 року о 13:00 у конференц-залі імені Василя Сухомлинського Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася презентація монографії кафедри політології «Трансформаційні процеси у пострадянських країнах: 30 років поступу до демократії». Її співавторами стали: доктор історичних наук, кандидат політичних наук, професор (за сумісництвом), ректор університету Віталій Коцур, доктор політичних наук, професор, декан факультету історичної і соціально-психологічної освіти Борис Дем’яненко,  кандидат політичних наук, доцент, заступниця завідувача кафедри з навчально-методичної роботи Віра Дем’яненко, кандидат історичних наук, старший викладач, заступниця завідувача кафедри з міжнародної та профорієнтаційної діяльності Леся Коцур, кандидат політичних наук, викладач, заступниця завідувача кафедри з наукової роботи Тетяна Прядко,  кандидат політичних наук, доцент Юрій Войтенко, кандидат історичних наук Валерій Новородовський, доктор філософії у галузі історії, викладач, заступниця завідувача кафедри з виробничих питань Руслана Потапенко та лаборант кафедри Наталія Новородовська. На сайті факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій ще не встиг охолонути свіжонаписаний повноцінний огляд цієї презентації.

Сесія уже у розпалі, тож хочемо дати вам невелику пораду – пам’ятайте, що від вашого ставлення до сесії залежить її успішність. Відкиньте негативні думки – це заважає підготовці. Концентруйся на вивченні матеріалу, а не на моторошних розповідях про перездачі. А ще підписуйтеся на сповіщення нашого сайту, та усі представництва альма-матер у мережі, аби завжди і в зручному форматі бути в курсі нових подій та тенденцій.

ОПУБЛІКОВАНО

Пресслужба Університету Григорія Сковороди в Переяславі 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту