Традиції незмінні: відбулася XІ Міжнародна конференція «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених»

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Конференції > Традиції незмінні: відбулася XІ Міжнародна конференція «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених»

Цьогоріч науково-практична конференція молодих учених, аспірантів та студентів «Основні напрями розвитку наукових досліджень молодих учених» відзначила свій ювілей і набула статусу міжнародної. Проте на цьому у Науковому товаристві студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених не зупинилися й, долаючи карантинні обмеження, 25-26 листопада 2021 року водинадцяте провели уже таку очікувану конференцію в онлайн-форматі.

Учасниками конференції стали не лише студенти, аспіранти та викладачі Університету Григорія Сковороди в Переяславі, а й представники інших закладів вищої освіти України і Польщі. Зокрема, з Педагогічного Університету ім. Комісії Національної Освіти, Глухівського національного університету імені Олександра Довженка, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України», Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.

Як уже повелося, пленарне засідання відкрила відповідальний секретар організаційного комітету конференції, викладач кафедри документознавства та методики навчання, багаторічна очільниця Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених університету Оксана Луцик:

«Добре, що попри пандемію ми сьогодні зібралися на XI Міжнародній науково-практичній конференції молодих учених та студентів. Від імені Наукового товариства рада вітати учасників заходу, бажаю успіхів дебютантам та постійним доповідачам. Зауважу, що згідно з програмою зареєстровано 115 учасників, найбільше географічне представництво з Мелітополя, також є делегація зарубіжних колег з Кракова».

Поза тим, учасників конференції привітали голова організаційного комітету, доктор історичних наук, професор публічного управління та адміністрування, ректор Університету Віталій Коцур; член організаційного комітету, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії, екології та методики викладання Людмила Воловик; а також закордонний гість із Польщі, доцент Інституту політичних та адміністративних наук у педагогічному університеті Кракова, багаторічний друг молодих сковородинівських науковців, доктор наук Матеуш Камьонка. Усі вони побажали учасникам успіху в представленні своїх доповідей й втілення усіх творчих задумів та наснаги у подальших наукових пошуках.

Після церемонії відкриття робота конференції розгорнулася у кількох секціях та, як і годиться для таких зібрань, одразу ж перейшла до предметно-наукової площини.

Наукові праці, які захищали учасники секції природничо-економічних наук, стосувались математичних маніпуляцій з допомогою гістограми, лінійних та кругових діаграм, а також особливостей ландшафтів міста Корсунь-Шевченківський (Черкаська область) та його околиць.

Учасники секції психолого-педагогічних наук досліджували питання практичної підготовки майбутнього вчителя історії, використання інформаційно-комунікаційних технологій в інтерактивному навчанні студентів у ЗВО, підготовки вчителя до сучасного уроку правознавства і розвитку словника дітей молодшого дошкільного віку.

На секції публічного управління обговорювали методи та способи запобігання ісламському тероризму на базі африканського халіфату Боко Гарам.

Секція філологічних наук відзначилася тим, що у ході її роботи поважне товариство філологів та філологинь розглянуло лексико-семантичну організацію повісті Юрія Андруховича «Зліва, де серце».

Зазначимо, що активну участь в обговоренні доповідей і підтримці учасників під час виступів брали члени організаційного комітету: кандидат філологічних наук, доцент кафедри української лінгвістики і методики навчання Людмила Довбня; кандидат історичних наук, доцент кафедри політології Леся Коцур; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземної філології, перекладу та методик навчання Микола Шабінський і кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки і педагогіки вищої школи Олена Хмельницька.

Щиро дякуємо усім, хто був причетним до цього заходу. Бажаємо всім учасникам конференції нових звершень, творчих пошуків та втілення усіх ваших ідей і задумів. Зустрінемося на ХІІ конференції!

 

АВТОР: АЛІНА НЕСТЕРУК

Відділ PR-технологій та зв’язків з громадськістю

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

Перейти до вмісту