Закінчив наш університет і вже розпочав педагогічну діяльність? Тоді ти маєш знати, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2006 № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» передбачено виплату одноразової адресної грошової допомоги випускникам педагогічного профілю, які навчалися у закладі вищої освіти.
Конкретний механізм виплати такої допомоги затверджується окремо наказами Міністерства освіти і науки України. Нині випускникам педагогічного профілю, які закінчили заклади вищої освіти, вищезазначена допомога виплачується згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 19.12.2019 року № 1588 «Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти».
Відповідно до пп. 1 Порядку № 1588 така допомога виплачується випускникам закладів вищої освіти, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або магістра денної форми навчання за умови, що вони:
- навчалися за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування;
- здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю;
- уклали, на строк не менш як три роки, договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.
При дотриманні вищенаведених умов та подання випускником педагогічного профілю, який навчався у закладі вищої освіти, усіх необхідних документів, він має право на отримання одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.
Зокрема, для отримання одноразової адресної грошової допомоги потрібно у термін до 10 жовтня поточного року подати такі документи:
- тристоронній договір про роботу на посадах педагогічних працівників у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах.
- копію трудової книжки, завірену директором навчального закладу, в який працевлаштувався випускник;
- довідку про працевлаштування з навчального закладу. Випускники, які працевлаштовані в навчально-виховних комплексах «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад», подають довідку з цього навчального закладу, яка підтверджує інформацію про роботу в шкільному підрозділі цього навчального закладу, в якому працює даний працівник;
- копію паспорта та ідентифікаційного номера;
- заяву про надання допомоги написану власноруч (потрібно вказувати реквізити стипендіальної банківської карти).
- копію диплому про освіту.
Звертаємо вашу увагу, що у разі відмови випускника приступити до роботи відповідно до укладеного договору про роботу на посаді педагогічного працівника у загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі, звільнення його з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, звільнення за угодою сторін або з ініціативи працівника протягом 3 років від початку роботи в загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі, одержувач допомоги зобов’язаний повернути суму фактично одержаної допомоги у заклад вищої освіти, який здійснював її виплату, а той зобов’язаний повернути зазначені кошти до державного (відповідного місцевого) бюджету.
У разі зміни місця роботи випускника, але продовження перебування його на посаді педагогічного працівника у загальноосвітньому або професійно-технічному навчальному закладі, одержувач допомоги зобов’язаний протягом 30 днів з дня виникнення таких змін переукласти договір за новим місцем роботи відповідно до норм, визначених у п.1 Порядку.
Зацікавило? Тоді не гаючи часу заходь до корпусу №1 (ауд. 100), або звертайся за номером + 38 (093) 379-67-67 (Вовкодав Андрій Михайлович), де тобі розкажуть детальнішу інформацію.
[/mpc_quote]