Вітаємо! Переяславу нарешті повернули історичну назву

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Вітання > Вітаємо! Переяславу нарешті повернули історичну назву

Сьогодні, 30 жовтня 2019 року, відбулося засідання Верховної Ради України, де було прийнято надзвичайно важливе рішення для нашого міста – йому нарешті повернули історичну назву. Цю постанову підтримали 267 народних депутатів. Віднині Переяслав-Хмельницький перейменовано на Переяслав! Саме з такою назвою місто згадане ще в договорі Русі з Візантією у 907 році.

Відомо, що міська влада хотіла перейменувати місто ще в 2000 році, але тоді проєкт заблокували комуністи. Відтак, минулоріч, міська рада міста Переяслава-Хмельницького нарешті звернулась із проханням про повернення історичної назви до обласної ради, а та, врешті, підтримала рішення, передавши відповідне звернення до парламенту.

Після того як рішення ретельно обговорювалося на засіданні відповідно комітету, а ухвалення самого рішення в сесійній залі кілька разів, з різних причин, переносилося передостанній день жовтня став визначальним для новітньої історії нашого міста.

«В умовах «гібридної» війни Російської Федерації проти України збереження назви Переяслав-Хмельницький означатиме історичну, ідеологічну, ціннісну капітуляцію перед російським імперським неоколоніалізмом як у масштабах нашої малої батьківщини, так і України в цілому», – йдеться у відповідному рішенні міської ради.

Для довідки: Переяслав був перейменований на Переяслав-Хмельницький 12 жовтня 1943 року на честь Переяславської ради, угоди між гетьманським та царським урядами, яку укладав Богдан Хмельницький і яка передбачала військово-політичний союз двох держав – Гетьманщини та Московського царства. Перейменування Переяслава було частиною радянської політики створення міфу «возз’єднання» України та Росії.

Дорогі переяславці, вітаємо Вас із цією знаменною подією, яка, безумовно, увійде в історію нашого славетного міста! Видається, одне із найдавніших міст України заслуговує на назву, яка закарбувалася у тисячолітніх літописних записах.

[mpc_quote preset=”mpc_preset_24″ layout=”style_2″ background_color=”#ffffff” author_font_preset=”mpc_preset_38″ author_font_color=”#003366″ author_font_size=”20″ author_font_transform=”none” author_font_align=”left” author=”Прес-служба університету” quote_font_preset=”mpc_preset_1″ quote_font_color=”#888888″ quote_font_size=”16″ quote_font_line_height=”1.2″ quote_font_align=”left” icon_type=”image” icon_image_size=”150×150″ icon_image=”15372″ icon_border_css=”border-radius:75px;” icon_padding_divider=”true” icon_padding_css=”padding-left:15px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:40px;padding-right:40px;padding-bottom:40px;padding-left:0px;” mpc_ribbon__preset=”mpc_preset_8″ mpc_ribbon__style=”corner” mpc_ribbon__alignment=”top-right” mpc_ribbon__corners_color=”#353535″ mpc_ribbon__font_color=”#ffffff” mpc_ribbon__font_size=”16″ mpc_ribbon__font_line_height=”1.7″ mpc_ribbon__font_transform=”uppercase” mpc_ribbon__font_align=”center” mpc_ribbon__text=”ОПУБЛІКОВАНО” mpc_ribbon__background_color=”#003366″]

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на uhsp.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

[/mpc_quote]

Перейти до вмісту