Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > Вже зовсім скоро «XIХ Сковородинівські читання», приурочені 297-ій річниці Григорія Сковороди

Повідомляємо, що 3-5 жовтня 2019 року у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбудеться міжнародна конференція «XIХ Сковородинівські читання», приурочена 297-ій річниці Григорія Сковороди.

На конференції працюватимуть дві філологічні, філософська, педагогічна секції, а також аналізуватиметься внесок видатного вченого-філолога, церковного діяча, письменника Теофана Прокоповича (1681-1736 рр.) у вітчизняну та слов’янську науку, культуру, релігію.

Пленарне засідання розпочнеться 3 жовтня об 11:00 2019 року, а підсумкове пленарне засідання – 5 жовтня о 10:00 2019 року в конференц-залі імені В. Сухомлинського.

Засідання секцій проходитимуть в аудиторіях: 1-ої філологічної – в залі імені Василя Сухомлинського; 2-ої філологічної – в аудиторії №106; філософської – в читальній залі №2 бібліотеки; педагогічної – в читальній залі №4 бібліотеки.

Співорганізаторами конференції є ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», Інститути літератури імені Т. Г. Шевченка, філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав», Цетр Сковородинознавства університету, кафедра української і зарубіжної літератури та методики навчання імені М. Максимовича.

Учасниками конференції є академіки НАН України Леонід Губерський, Микола Жулинський, Микола Сулима, академік АПН Віктор Коцур, член-кореспондент НАН України Анатолій Єрмоленко; письменники Олександр Астаф’єв, Мирослав Дочинець, Микола Субота, Дмитро Шупта; 38 докторів наук, професорів; 31 кандидат наук, доцент; зарубіжне Сковородинознавство представляють Ірина Бетко, Міхал-Тадеуш Гандзель, Ігор Набитович з Польщі; Петро Приступов з Німеччини.

У конференції беруть участь співробітники літературно-меморіальних музеїв Григорія Сковороди; Переяслав-Хмельницького – Валентина Нікітіна, Тетяна Радіоненко, Інна Більченко; Сковородинівського – Валерій Манженко, Наталія Мицай; Чорнухинського – Микола Соляник; Коврайського – Людмила Різник.

Учасники конференції представляють міста й села України й зарубіжжя: Бердянск – 1 особа; Біла Церква – 1 особа; Богодухів – 1 особа; с. Володарівку Харківської обл. – 1 особа; Дрогобич – 2 особи; Ерфурт (Німеччина) – 1 особа; Житомир – 3 особи; Ізмаїл – 1 особа; Київ – 25 осіб; с. Коврай Черкаської обл. – 1 особа; Краків (Польща) – 2 особи; Кривий Ріг – 1 особа; Кропивницький – 1 особа; Люблин (Польща) – 1 особа; Львів – 8 осіб; Мілан (Італія) – 1 особа; Миколаїв – 3 особи; Мукачеве – 1 особа; Одеса – 1 особа; Ольштин (Польща) – 1 особа; Остріг – 1 особа; Переяслав-Хмельницький – 21 особа; Полтаву – 1 особа; с. Сковородинівку Харківської обл. – 3 особи; Суми – 1 особа; Харків – 4 особи; Черкаси – 1 особа.

4-5 жовтня учасники конференції знайомитимуться з музеями міста Переяслава.

Учасникам конференції пропонується культурна програма: виступ аматорського народного хору «Дніпрові хвилі» Циблівського СБК, художній керівник якого – Микола Козачук.

Традиційно сковородинознавці з’їжджаються сюди кожні два роки. Адже це подія. Подія далеко на місцевого значення. Як говорив Іван Драч: «Якби ніхто нічого не знав про Г. Сковороду, якби час не пощадив для нас його рукописні твори…, якби народ не зберіг легенд про його дивовижне життя, якби зосталася одна- єдина його епітафія, то і вона блиснула би для людства спалахом дивовижної сили і осяяння: «Світ ловив мене, та не впіймав!».

[mpc_quote preset=”mpc_preset_24″ layout=”style_2″ background_color=”#ffffff” author_font_preset=”mpc_preset_38″ author_font_color=”#003366″ author_font_size=”20″ author_font_transform=”none” author_font_align=”left” author=”З повагою, Центр Сковородинознавства” quote_font_preset=”mpc_preset_1″ quote_font_color=”#888888″ quote_font_size=”16″ quote_font_line_height=”1.2″ quote_font_align=”left” icon_type=”image” icon_image_size=”150×150″ icon_image=”6900″ icon_border_css=”border-radius:75px;” icon_padding_divider=”true” icon_padding_css=”padding-left:15px;” padding_divider=”true” padding_css=”padding-top:40px;padding-right:40px;padding-bottom:40px;padding-left:0px;” mpc_ribbon__preset=”mpc_preset_8″ mpc_ribbon__style=”corner” mpc_ribbon__alignment=”top-right” mpc_ribbon__corners_color=”#353535″ mpc_ribbon__font_color=”#ffffff” mpc_ribbon__font_size=”16″ mpc_ribbon__font_line_height=”1.7″ mpc_ribbon__font_transform=”uppercase” mpc_ribbon__font_align=”center” mpc_ribbon__text=”ОПУБЛІКОВАНО” mpc_ribbon__background_color=”#003366″]

[/mpc_quote]

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Підсумки перевиборів до Студентської ради УГСП у 2024 році: повідомляємо про те, хто став новим головою студентської ради університету, факультетів та гуртожитків