Василькевич
Ярослава Зіновіївна
Кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології,
Член громадської організації “Українська асоціація психосинтезу та психотерапії”
Василькевич
Ярослава Зіновіївна
Кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології,
Член громадської організації “Українська асоціація психосинтезу та психотерапії”
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
Вівторок: 1100-1300
кабінет № 320
(корпус № 1, поверх № 3)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (050) 384-39-29
v.yaroslava15@gmail.com
Біографічні відомості. Народилася 15 березня 1959 року у місті Тернополі.
Навчання. 1976 року закінчила середню школу № 13 м. Тернополя з золотою медаллю.
1983 року закінчила Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Психологія» з присвоєнням кваліфікації «Психолог, викладач психологічних дисциплін».
З грудня 1983 року по грудень 1986 року навчалася в аспірантурі Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на кафедрі загальної та експериментальної психології за спеціальністю – психологія праці.
Кандидат психологічних наук зі спеціальності «Загальна психологія, історія психології» з квітня 2009 року. Дисертацію на тему «Психологічні чинники процесуальної динаміки пошукової активності в умовах професійного навчання» захистила в спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
З 2011 року по 2014 рік – докторант Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Робота. У вищій школі працює з 1983 року.
З 1983 року працювала викладачем у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. З 1989 року працює викладачем в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі. З 2009 року і по теперішній час працює на посаді доцента кафедри психології факультету історичної і соціально-психологічної освіти. Працювала за сумісництвом на посаді доцента кафедри загальної та експериментальної психології факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Член робочої групи ОНП «Психологія» третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (аспірантура) спеціальності 053 «Психологія» та освітньо-професійної програми «Психологія» спеціальності 053 Психологія, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Старший науковий співробітник наукової теми “Академічна доброчесність педагога: через навчання до професійного зростання” ІD- 37563 2018-06-25 14:44:55 (2396-2602).
Стажування та підвищення кваліфікації.
2008 р. – навчання психотерапії за методом Мерилін Мюррей у рамках діяльності Вищої соціально-психологічної школи ЦІППО АПН України (свідоцтво СПК №395487, 144 год.).
2015 р. – Міжнародна програма підвищення кваліфікації для освітян “Новітні методи і форми навчання у вищій школі”, Академія Поморська у Слупську, м. Слупськ, Польща, (посвідчення WNS.50415, сертифікат).
2019 р. – Науково-педагогічне стажування «Стажування для освітян + школа з англійської мови», Західно-Фінляндський коледж, місто Гуйттінен, Фінляндія, (сертифікат №17052019/23, 120 год.).
2020 р. – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра психології. Тема стажування: Психолого-педагогічні засади становлення егалітарної особистості майбутнього фахівця (180 год., 6 кредитів ЄКТС). Довідка про проходження стажування №1030-33/03 від 28.12.2020 р.
2022 р. – Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) на тему: ”Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні”, м. Люблін, Польща (45 год., 1,5 кредитів ЄКТС, сертифікат ES№95678/2022).
Суспільно-громадська діяльність.
Координатор міжнародного договору Erasmus+ з обміну студентів і викладачів (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» і Гданський університет, Польща) – 2016-2018рр.
Робота в Міжнародній програмі підвищення кваліфікації для освітян (Східно-Європейський Інститут Психології (Україна-Франція), Гданський університет, Поморська академія в Слупську, Ягелонський університет, Польща).
Робота у складі журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (2013-2014 рр.) та Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (2019 р.).
Робота з видання наукових збірників:
– Відповідальний секретар фахового збірника Humanitarium. Психологія (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») до 2020 р.;
– Член редакційної колегії збірника Сучасна гуманітаристика (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») до 2020 р.;
– Член наукового комітету наукового збірника European humanities studies: state and society (Польща) (ISSN 2450-6486).
Робота в науково-методичній раді університету.
Коло наукових інтересів. Проблеми діагностики та розвитку інтелекту, креативності, обдарованості, когнітивних стилів, пізнавальної сфери особистості; соціально-психологічна адаптація ВПО та українських біженців у зарубіжних країнах.
Старший науковий співробітник наукової теми “Філософсько-просвітницька спадщина Григорія Сковороди (1722-1794): європейський контекст”. Державний реєстраційний номер: 0122U001703.
Наукове керівництво. Здійснює керівництво аспірантами з підготовки кандидатських дисертацій з психології. Керує науковою роботою студентів із написання курсових і дипломних робіт, допомагає студентам у підготовці наукових публікацій. Керує роботою студентської проблемної групи «Проблеми творчості та обдарованості», організовує та керує психодіагностичною практикою в закладах освіти.
Керівництво студентами, які зайняли І місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з педагогічної та вікової психології (Потапенко Н., 2009 р.; Корж А., 2015 р.; Кривошеїна С., 2019 р.).
Керівництво переможцем (диплом ІІ ступеня) III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психології у 2013/2014 навчальному році учнів-членів Малої академії наук (наказ №110 від 25.02.2014, м.Київ)
Основні наукові праці. Автор понад 160 наукових праць, зокрема колективних монографій, навчальних та навчально-методичних посібників.
Навчальні дисципліни: «Основи психологічних досліджень та математичні методи в психології», «Експериментальна психологія», «Психодіагностика», «Організаційна психологія», «Академічна грамотність та доброчесність», спецкурсів «Практична психодіагностика дітей», «Практична психодіагностика сім’ї», «Психологія обдарованості», «Психологія творчості», «Експрес-діагностика в психологічному консультуванні», «Психологія роботи з персоналом»; курсів в аспірантурі «Математичні методи та моделювання у психології», «Психологія креативності», «Методи психологічного супроводу розвитку особистості».
Нагороди:
Відмінник освіти
Грамота Міністерства освіти і науки України
Почесна грамота Міністерства освіти України
Грамота Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського
Грамота Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка
Грамоти та подяки Університету Григорія Сковороди в Переяславі