Васенко
Василь Васильович
завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки, кандидат педагогічних наук, доцент
Васенко
Василь Васильович
завідувач кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки, кандидат педагогічних наук, доцент
ГРАФІК ПРИЙОМУ (для професорсько-викладацького складу):
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ (для студентів):
щоденно: 14.00-16.00
середа: 13.00-17.00
кабінет № 319
(корпус ЗЗСО №4, поверх № 3)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (04567) 5-45-42
ftmo@ukr.net
Біографічні відомості. Народився 4 січня 1960 в с. Богдани Золотоніського району на Черкащині у родині Василя Павловича та Надії Іванівни.
Навчання. У 1975 році закінчив Богданівську восьмирічну школу і вступив на навчання до Корсунь-Шевченківського педагогічного училища імені Т.Г.Шевченка, яке закінчив з відзнакою у 1979 році і отримав право вступу до вищого навчального закладу без відпрацювання. Тому з 1979 до 1983 р. навчався в Київському державному педагогічному інституті імені О.М. Горького за спеціальністю «Загальнотехнічні дисципліни» і закінчив його з відзнакою.
Із 1989 по 1992 pp. Навчався у денній аспірантурі кафедри методики трудового навчання та креслення Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького у відомого науковня, академіка АПН України, професора Дмитра Олександровича Тхоржевського, нині покійного. Вчасно підготував і у 1992 р. в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова захистив кандидатську дисертацію на тему: «Формування готовності майбутнього вчителя до трудового виховання молодших школярів» та у 1995 році отримав вчене звання доцента.
Робота.
Працює з 1986 року до нині в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.
Педагогічну діяльність розпочав у 1979 році після закінчення Корсунь-Шевченківського педагогічного училища імені Т.Г. Шевченка за розподілом у Черкаській середній школі №21.
У 1983 році за розподілом потрапив у розпорядження союзного міністерства тяжкого машинобудування і працював інженером лабораторії №21 Червоноармійського НДІ механізації в Московській області.
У 1983-1985 pp. перебував на строковій військовій службі у Збройних Силах тодішньої держави і після закінчення офіцерських курсів демобілізувався у званні лейтенанта.
Післі демобілізації перерозподілився до України у розпорядження Міністерстви освіти і з 1985 до 1986 року працевлаштувався вчителем математики і трудового навчання Веселинівської середньої школи, Баришівського району на Київщині.
У зв’язку зі створенням у 1986 році у Переяславі філіалу Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького переходить туди і працює в ньому до нині. З 1986 до 1989 року – викладачем.
Після захисту кандидатської дисертації повернувся до Переяслава на викладацьку роботу і завідував кафедрами навчального закладу в 1993-2003, 2014-2022 роках, які були новоствореними з його ініціативи або розпочинали роботу з особистої усасті. У 2003-2006 роках працював деканом одного з факультетів, базову спеціальність якого: трудове навчання, ліцензував з власної ініціативи у 1996 році. З 2004 до 2006 року виконував обов’язки відповідального секретаря приймальної комісії університету.
У 2006-2008 роках керував лабораторією Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України. З 2008 до 2010 року навчався у денній докторантурі Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, яку залишив за станом здоров’я.
У 2010 році повернувся на постійну викладацьку роботу до Університету Григорія Сковороди в Переяславі, яку з 2006 до 2010 виконував за сумісництвом. З 2012 до 2014 року виконував обов’язки заступника завідувача кафедри на громадських засадах.
Суспільно-громадська діяльність.
У період з 1998 до 2005 р. очолював профспілкову організацію університету.
Коло наукових інтересів. До кола наукових інтересів Василя Васильовича Васенка належать проблеми трудового навчання та графічної підготовки учнів загальноосвітньої школи і професійно-технічних навчальних закладів України та забезпечення цього процесу майбутніми вчителями.
Наукове керівництво. Васенко В.В. з жовтня 2017 р. до жовтня 2021 р. член спеціалізованої Вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з методики трудового навчання у Полтавському націоналному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка.
Василь Васильович є науковим консультантом та керівником здобувачів й аспірантів. Під його керівництвом підготовлено 4 кандидати педагогічних наук.
Основні наукові праці. Васенко Василь Васильович – автор більше 70 наукових та навчально-методичних праць у галузі трудового навчання та графічної підготовки. Основними з яких є: програма спецкурсу та методичні рекомендації по його вивченню для студентів педагогічних вузів «Формування готовності студентів до трудового виховання молодших школярів» (1991 р.); розділ науково-методичного посібника «Українська родина» (1998 р.); методичний посібник для підготовки з професії слюсар з ремонту автомобілів Історико-педагогічний досвід забезпечення графічної освіти учнів у ХХ столітті (2010), «Дидактичні засади побудови змісту навчального предмета «Спеціальна технологія»; розділ колективної монографії (2014 р.), Етапи становлення вітчизняної методики викладання креслення як окремої галузі педагогіки (2014), Проблема наступності графічної підготовки учнів (2018), Реалізація графічної складової у формуванні проектно-технологічної компетентності учнів (2019), Формування графічних умінь у проектно-технологічній діяльності учнів базової середньої освіти (2020), Педагогічна професія в контексті новітніх освітніх досліджень та інноваційних педагогічних знань (Web of Science, 2021.
Навчальні дисципліни: Забезпечує викладання нормативних навчальних дисциплін на денній та заочній формах навчання: «Нарисна геометрія», «Інформаційна культурв студента та основи наукових досліджень», «Методика викладання креслення», «Теоретичні основи побудови графічниз зображень», «Машинобудівне креслення та засоби навчання кресленню». З усіх курсів розроблені навчально-методичні комплекси, які наявні в електронному варіанті.
Здійснює керівництво усіма видами педагогічної практики студентів та керує науково-дослідницькою роботою здобувчів різних освітніх рівнів.
Відзнаки Міністерства освіти і науки України:
1996 р. – Нагрудний знак «Відмінник народної освіти України»;
2000 р. – Почесна грамота Міністерства освіти і науки України.
Відзнаки виконавчих органів місцевого самоврядування:
2001 р. – Подяка обласного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації;
2005 р. – Почесна грамота міського голови м. Переяслав-Хмельницького.