Остапчук
Олексій Олександрович
доктор філософії в галузі історії, викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін
Остапчук
Олексій Олександрович
доктор філософії в галузі історії, викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін
ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ:
кабінет № 222
(корпус № 1, поверх № 2)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
istorii222@gmail.com
Біографічні відомості. Народився 18 квітня 1997 року в м. Овруч Житомирської області.
Навчання.
У 2018 – 2020 рр. навчався у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», де здобув ступінь вищої освіти: «магістр», за спеціальністю: «історія», кваліфікація: Історик. Викладач історії.
Доктор філософії в галузі історії з 2024 року. Дисертацію на тему «Мистецтво в радянській пропаганді (1964–1982 рр.)» за спеціальністю 032 – Історія та археологія захистив у спеціалізованій вченій раді ДФ 56.146.020 у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка.
Робота. З 2024 р. працює на посаді викладача кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Коло наукових інтересів охоплює актуальні проблеми історії пропаганди та її взаємодії з мистецтвом, зокрема: використання мистецтва як інструменту ідеологічного впливу в СРСР (1964–1982 рр.), особливості політичної комунікації та масової культури в умовах радянської цензури, трансформації соціалістичного реалізму, візуальні та вербальні засоби радянської пропаганди, культурну політику та контроль над творчими процесами в СРСР, порівняльний аналіз пропагандистських практик у різних політичних системах, формування колективної пам’яті та історичної міфології, а також вплив пропаганди на суспільні настрої й інформаційні війни ХХ–ХХІ століття.
Публікації, що відображають основні наукові результати в фахових виданнях та у виданнях, які включені до міжнародних наукометричних баз
Публікації, які засвідчують апробацію матеріалів:
Навчальні дисципліни: Історія та культура України, Історія українського державотворення, Інформаційне суспільство, Соціально-економічна безпека, Основи публічного адміністрування