Новородовська
Наталія Олександрівна
доктор філософії в галузі історії (Ph.D), викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін
заступник декана факультету природничої освіти з наукової роботи
Новородовська
Наталія Олександрівна
доктор філософії в галузі історії (Ph.D), викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін
заступник декана факультету природничої освіти з наукової роботи
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
четвер 15:00-17:00
кабінет № 222
(корпус № 1, поверх № 2)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
nataliatolochko1995@gmail.com
Біографічні відомості. Народилась 30 липня 1995 року в м. Переяслав-Хмельницький Київської області.
Навчання. У 2018 році закінчила магістратуру Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди з відзнакою та отримала повну вищу освіту за спеціальністю 014 Середня освіта (Історія), кваліфікація: «Історик. Викладач історії».
У 2018-2022 рр. навчалася в аспірантурі Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
26 червня 2023 р. захистила дисертацію на тему «Мовна політика в УРСР (1960 – 1980-х рр.): соціокультурний вимір» та здобула науковий ступінь доктора філософії в галузі історії (Ph.D). Галузь знань – 03 Гуманітарні науки. Спеціальність – 032 Історія та археологія
Робота. З 2020 по 2022 р. працювала старшим лаборантом кафедри політології факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій.
З 2022 по 2023 р. – на посаді провідного фахівця навчально-наукового відділу.
З 2022 р. – викладач кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій.
З 2023 р. – заступник декана факультету природничої освіти з наукової роботи Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Коло наукових інтересів охоплює актуальні проблеми історичної науки, зокрема: мовну політику в УРСР у 1960–1980-ті рр. через призму соціокультурних змін у мовознавчій сфері, становище преси та журнальної періодики у період «застою», вплив політики русифікації на трансформацію науково-освітньої сфери 1960–1980-х рр., репресії, як метод русифікації і денаціоналізації українського суспільства, проблеми двомовності на сучасному етапі українського державотворення, зміну мовної та національної ідентичності населення України, феномен добровольчого та волонтерського руку в Україні, спеціальні історичні дисципліни, екскурсійна діяльність та охорона історичних памʼяток.
Публікації, що відображають основні наукові результати в фахових виданнях та у виданнях, які включені до міжнародних наукометричних баз
2018-2023 рр.:
Публікації, які засвідчують апробацію матеріалів:
Розділ монографії:
Навчальні дисципліни: «Історія України», «Історія культури України», «Спеціальні історичні дисципліни», «Музеєзнавство», «Памʼяткознавство», «Археологія та історія України», «Давня історія України», «Основи наукових досліджень». «Історія науки і техніки».