Хомич Галина Олексіївна

Хомич Г.О.

Хомич
Галина Олексіївна 

Кандидат психологічних наук, професор, професор кафедри психології,
Керівник наукової школи “Психологічний ресурс особистості в умовах соціальної депривації”
Співзасновник ГО “Психологічна та медична реабілітація”
Член громадської організації “Українська асоціація психосинтезу та психотерапії”

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

П’ятниця: 1100-1300
кабінет № 320
(корпус № 1, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

 + 38 (063) 041-71-23 
ghpsua@gmail.com

НАУКОВИЙ ПРОФІЛЬ:

Google Scholar

ORCID ID

Біографічні відомості. Народилася 02 січня 1959 року на Волині у родині освітян.

Професійне навчання.

1974-78- рр. – Луцьке педагогічне училище, де отримала кваліфікацію вчителя початкових класів;

1978-1983рр. –  Київський державний педагогічний інститут ім. О.М. Горького, де отримала кваліфікацію викладача-дослідника з психології та педагогіки;

1988-1991 рр. – аспірантура при кафедрі психології Київського державного педагогічного інституту ім. О.М. Горького за спеціальністю 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія.

1991 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему «Соціально-психологічні фактори ставлення старшокласників до учіння» (наукова школа професора Скрипченка О.В.).

2002-2005 рр. – докторантура при кафедрі психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.

Професійна діяльність. З 1983 по 1986 р працює на посаді викладача психології та педагогіки Луцького педагогічного училища. 1986 р. працює на посаді викладача, старшого викладача, доцента, а з 2010 р. – і дотепер професора кафедри психології факультету історичної і соціально-психологічної освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Тривалий період очолювала кафедру психології.

З 2010-2017 рр. працювала в Міжнародній благодійній організації «СОС Дитячі Містечка Україна» (м.Бровари) як психолог-супервізор.

Стажування та підвищення кваліфікації.

2005 р. – курс «Основи танцювальної терапії» у рамках діяльності Вищої соціально-психологічної служби АПН України, Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти, Київ (4,8 кред./144 год.).

2000-2007 рр. – навчання у галузі клінічної психотерапії в Українській Асоціації Транзакційного Аналізу (УАТА, Київ) / Європейській Асоціації ТА (ЄАТА, Женева)

2016 р. – Комплексне зцілення травм (МБО «БФ «СОС Дитяче Містечко»).

2017 р. – підвищення кваліфікації викладачів вищої школи на базі ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти  (6 кред./180 год.),

2020 р. – сертифіковані курси “Онкопсихологія-2020”  (за участю  ГО “Медична та психологічна реабілітація” та польського благодійного фонду)

2021 р. – Мистецтво в дії: арттерапія у практиці польських фахівців (сертифіковані курси).

2022 р. – підвищення кваліфікації на базі Київського університету Бориса Грінченка (6 кред./180 год., сертифікат № 30-н від 30.06.2022р  ).

Суспільно-громадська діяльність.

2018-2023 рр – Гарант ОПП Психологія,  член робочої групи з акредитації ОНП третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (аспірантура), спеціальності 053 «Психологія».

З 2022 член робочої групи ОПП «Консультативна психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальності 053 «Психологія».

У межах діяльності Центру консультативно-ресурсної психології Університету взяла участь у підготовці практичних вебінарів, зокрема, «Групи взаємодопомоги для батьків та психологів»; «Психологічна підтримка вчителів шкіл» з метою надання психосоціальної  допомоги сім’ям, психологам та педагогам Київської області в умовах війни (2022 р.).

Очолює медико-психолого-педагогічну консультацію Університету з дня заснування (на громадських засадах).

Коло наукових інтересів зорієнтовано на:

– питаннях професійної підготовки  психологів-консультантів у ракурсі феноменологічного та гуманістично-екзистенційного підходу (авторська школа Ресурсної психології);

– теоретико-методологічних напрямах  психологічного консультування  осіб у різних умовах соціалізації;

– прикладних аспектах кризового консультування особистості  в умовах війни, психотерапії кризових станів та специфіці надання психологічної допомоги постраждалим  в Україні та за її межами.

Автор близько 100 наукових статей з проблем кризового консультування, підготовки фахівців у галузі консультативної психології, співавтор колективних монографій, автор та співавтор підручників та навчальних посібників з психологічного консультування, серед яких:

“Основи психологічного консультування” (2004), “Консультативна психологія” (2015), “Спеціальні сфери консультування “(2014), “Актуальні проблеми педагогіки та психології” (2023).

Наукове керівництво. Професор Хомич Г.О. здійснює керівництво науковою роботою бакалаврів, магістрів, аспірантів. Очолює наукову школу “Психологічний ресурс особистості в умовах соціальної депривації” (у рамках школи підготовлено 8 кандидатів психологічних наук та 1 доктор філософії)

Здійснює наукову експертизу дисертаційних досліджень, рецензує наукові доробки дослідників та підручники з психології.

Навчальні дисципліни:

 «Психотерапія»,«Сучасні концепції консультативної психології»

«Практикум психологічного консультування».

Спецкурси:

«Спеціальні сфери консультування»

«Ресурсна психологія»

 «Аналітичні студії»

Нагороди:

Почесний знак “Відмінник освіти України”

Почесна грамота Міністерства освіти і науки України

Почесна грамота Міського голови міста Переяслав

Грамоти та подяки  Університету Григорія Сковороди

Перейти до вмісту