Гуріна
Зоя Володимирівна
член Української спілки психотерапевтів, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології
Гуріна
Зоя Володимирівна
член Української спілки психотерапевтів, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
zoyagurina5@gmail.com
Біографічні відомості. Народилася 09 квітня 1963 року в м. Переяслав-Хмельницький, Київської області у сім’ї робітників, Володимира Костянтиновича та Ніни Зосимівни.
Навчання. У 1980 році закінчила середню школу № 3 м. Переяслав-Хмельницький. В тому ж році вступила на спеціальність «викладання в початкових класах», а в 1982 році закінчила Переяслав-Хмельницьке педагогічне училище та отримала кваліфікацію «вчителя початкових класів».
З 1983 по 1989 рік навчалася в Київському державному педагогічному інституті ім. О.М. Горького, де після закінчення отримала кваліфікацію викладача педагогіки і психології (дошкільної), методиста по дошкільному вихованню.
У 2008 році, без навчання в аспірантурі, в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, під керівництвом доктора психологічних наук, професора Кононко Олени Леонтіївни, успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Психолого-педагогічні умови становлення самостійності у дітей раннього віку».
У 2008-2010 рр. навчалася в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», де після закінчення отримала кваліфікацію «бакалавр психології»
У 2011 році присвоєно вчене звання доцента кафедри психології.
У 2018 році закінчила з відзнакою ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та отримала кваліфікацію «магістр психології, викладач психологічних дисциплін, психолог-консультант». Цього ж року отримала свідоцтво про закінчення курсів підвищення кваліфікації в НПУ імені М.П.Драгоманова на факультеті спеціальної та інклюзивної освіти за програмою «Корекційна робота з дітьми та особами з порушеннями психофізичного розвитку».
Робота. З 1982 року до 1988 року працювала вихователем дошкільних закладів м. Чорнобиль, смт. Гребінка та м.Переяслав-Хмельницький. У 1988-1989 рр. працювала лаборантом кафедри педагогіки і психології Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту ім.О.М. Горького. З 1989 по 1993 рік працювала коректором Переяслав-Хмельницької редакції газети «Вісник Переяславщини». З 1993 року до теперішнього часу працює у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» на посадах викладача, старшого викладача, доцента кафедри психології.
На сьогодні за сумісництвом працює в КУ «Переяслав-Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр» Переяслав-Хмельницької міської ради на посаді вчителя-дефектолога.
Суспільно-громадська діяльність. За час викладацької роботи виконувала постійні доручення в університетських структурах: обов’язки заступника декана факультету педагогіки і психології з навчальної роботи, секретаря ради факультету педагогіки і психології, заступника зав. кафедри психології з наукової роботи, куратора з впровадження кредитно-модульної системи на факультеті педагогіки і психології, заступника декана факультету педагогіки і психології з виховної роботи, заступника декана соціоісторичного факультету з виховної роботи.
З 1994 року є постійним куратором академічних груп спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Психологія».
У 2016 році працювала психологом-волонтером за Державною цільовою програмою «… Психологічна реабілітація учасників АТО …» в рекреаційно-оздоровчому центрі міста Хирів, що на Львівщині.
З січня 2019 року – член Української спілки психотерапевтів.
Впродовж усього життя займається мистецькою творчістю, має членство у Творчій спілці митців Переяславщини «Мистецтво життя».
Коло наукових інтересів. Наукові інтереси Зої Володимирівни зорієнтовані на питаннях становлення та розвитку особистості дитини, а також входження в соціальний простір особистості з порушеннями психофізичного розвитку та особливими освітніми потребами.
Наукове керівництво. Впродовж науково-педагогічної діяльності в університеті постійно керує курсовими, дипломними роботами бакалаврів та магістрів. Також здійснює керівництво науковими роботами студентів, які беруть участь у Всеукраїнських студентських конкурсах та олімпіадах з психології.
Основні наукові праці. Опубліковано понад 60 наукових статей у різних наукових виданнях та 2 розділи монографії, у тому числі наукометричних Web of Science.
Список наукових публікацій по 2019 рік:
Становлення особистості в ранньому віці: проблеми і перспективи (2000); Особистісно орієнтований підхід до становлення самостійності в ранньому віці (2004); Допоможемо дитині раннього віку зростати самостійною (2006); Специфіка роботи психолога в дошкільному навчальному закладі (2006); Роль спілкування ву становленні самосвідомості дитини раннього віку (2008); Вплив соціального середовища на становлення особистісних якостей дитини раннього віку (2010); Активність особистості як умова розвитку самостійності дитини раннього віку (2012); Розвиток мислення як динамічна система розвитку інтелекту юнаків (2013); Психологічні особливості становлення особистості дитини раннього віку (2014); Психологічні особливості розвитку особистості дитини раннього і дошкільного віку (2015); Специфічні риси особистісного розвитку дітей з особливими потребами (2015); Психологічний супровід адаптації дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній школі (2015); Проблема розвитку уяви дошкільника у психолого-педагогічних дослідженнях (2016); Практичний досвід психологічної реабілітації учасників АТО у рекреаційно-оздоровчому Центрі міста Хирів (2017); Становлення життєвої компетентності як основа особистісного розвитку дитини дошкільного віку (2018); Психологічні особливості виховання дитини з особливими освітніми потребами в сім’ї (2018); Взаємодія команди супроводу дітей дошкільного і шкільного віку з особливими потребами в інклюзивному просторі (2018); Особливості відхилень в розвитку соціально-емоційної сфери дітей дошкільного віку (2019).
Навчальні дисципліни: Загальна психологія, Історія психології, Соціальна психологія, Психологія мас, Психологія особистості, Основи дефектології, Спеціальна психологія.
За багаторічну працю неодноразово нагороджувалася грамотами та подяками університету та міста. У 2013 р. нагороджена Почесною відзнакою університету – медаллю імені Григорія Сковороди. У 2018 р. за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та з нагоди відзначення Дня працівників освіти нагороджена Подякою Переяслав-Хмельницької міської ради. У 2019 р. за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність нагороджена Подякою МОН України.