Форостюк
Тетяна Вікторівна
заступник завідувача кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент
Форостюк
Тетяна Вікторівна
заступник завідувача кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент
ГРАФІК ПРИЙОМУ:
четвер: 900-1100
кабінет № 429
(корпус № 1, поверх № 4)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (04567) 5-36-90
forostiuk7@gmail.com
ID НАУКОВЦЯ:
Orcid ID: 0000-0002-9716-3265
Біографічні відомості. Народилася 17 травня 1970 року в місті Переяславі-Хмельницькому Київської області.
Навчання. У 1986-1990 рр. навчалася в Білоцерківському педагогічному училищі.
У 1995 р. закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди за спеціальністю «Українська мова і література».
З 1995 р. по 1999 р. – навчання в аспірантурі. У 2001 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Активізація пізнавальної діяльності учнів 5-6 класів у процесі вивчення лексики й фразеології української мови». Рішенням спеціалізованої вченої ради Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова їй присуджено науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02. – теорія і методика навчання української мови.
У 2005 р. присвоєно вчене звання доцента.
У 2017 р. закінчила ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за спеціальністю «Початкова освіта».
Робота. Педагогічну діяльність розпочала в 1990 р. в Білоцерківській середній школі №13. З 1995 року по теперішній час працює викладачем кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти Університету Григорія Сковороди в Переяславі. На сьогодні займає посаду доцента кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти. Стаж педагогічної роботи в закладах вищої освіти III-IY рівнів акредитації – 29 років.
Суспільно-громадська діяльність. Виконує обов’язки заступника завідувача кафедри з наукової роботи, є куратором академічної групи, членом науково-методичної ради.
Коло наукових інтересів. До кола наукових інтересів Форостюк Т.В. належать актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх учителів закладів початкової освіти та українська філологія.
Наукове керівництво. Керує написанням курсових та магістерських робіт здобувачів вищої освіти.
Основні наукові праці. Форостюк Тетяна Вікторівна є автором понад 90 наукових праць, у тому числі фахових статей і монографії (Forostyuk Tatiana, Forostyuk Vitaly. Entwicklung der kognitiven Aktivität von Grundschulkindern im ukrainischen Sprachunterricht. Fragen der humanitären Hochschulbildung in der Ukraine: Monographie herausgegeben von Prof. Oleh Mikhailychenko / Beau Bassin, Deutschland / Germany: A V Akademikerverlag, 2021. S. 218. S. 50 – 111).
Інформація про діяльність науково-педагогічного працівника Форостюк Т.В. за 2020-2024 рр.
Стажування: Університет Григорія Сковороди в Переяславі, кафедра української лінгвістики і методики навчання (довідка про проходження стажування, 2023 р.). Тема стажування: «Лінгвістична та методична підготовка майбутніх фахівців закладів початкової освіти до професійної діяльності». 16.01.2023 р. 126 годин (4,2 кредитів ЄКТС).
Міжнародне стажування (січень-березень 2025р.) 6 кредитів ЄКТС (180 год.) «Разом із Нобелівськими Лауреатами: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу”.
Участь у міжнародних проєктах:
2.Участь у проєкті «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»). (Сертифікат про участь: 14 вересня – 22 грудня 2021 р.).
Підвищення кваліфікації:
Навчальні дисципліни: «Сучасна українська мова з практикумом», «Українська мова за професійним спрямуванням», «Практикум з правопису української мови», «Сучасне українське наукове мовлення з методикою наукових досліджень», «Українська мова (за професійним спрямуванням) та академічне письмо».
Нагороджувалася грамотами Університету Григорія Сковороди в Переяславі та Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації за підготовку студентів-переможців II етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (2013-2016 рр.).