- Для вступу на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу громадяни України проходять конкурсний відбір.
- Конкурсний відбір кандидатів на навчання проводиться Відбірковою комісією Національного університету оборони України. Терміни проведення – з 01 квітня по 30 серпня поточного року.
- Подача документів до Відбіркової комісії НУОУ проводиться в період – з 1 лютого по 30 липня поточного року.
- Порядок подачі документів громадянами України на навчання.
4.1 Студенти, які виявили бажання взяти участь у конкурсному відборі на навчання з військової підготовки повинні подати заяви в деканати факультетів (інститутів) на ім’я декана факультету за місцем основного навчання.
4.2 Інші категорії громадян України (що вже мають вищу освіту) – на ім’я голови відбіркової комісії НУОУ.
4.3 Кандидати на навчання надають до Відбіркової комісії НУОУ встановлений перелік документів, а саме: підписана заява (зразок додається); службова характеристика; копія паспорта громадянина України (ст. 1,2,3,11) 2 шт.; копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду 2 шт.; копія приписного свідоцтва (крім дівчат) – 2 шт.; автобіографія складена власноруч (зразок додається) ; фото 3х4 – 4 шт. (кольорові); довідка з деканату про форму навчання та середній бал успішності за попередні семестри навчання (екз., заліки); оригінал медичної довідки із військкомату про придатність до навчання на кафедрі військової підготовки (надається після проходження кандидатом на навчання військово-лікарської комісії (ВЛК) у військкоматі за місцем обліку або реєстрації. Направлення на ВЛК видає відбіркова комісія НУОУ. Медичний огляд військово-лікарськими комісіями районних (міських) військових комісаріатів громадяни проходять за місцем перебування на військовому обліку (реєстрації).
4.4 Наявність вищезазначеного комплекту документів та позитивний висновок ВЛК надає право (допуск) кандидату до складання вступних випробувань.
5. Порядок складання вступних випробувань та зарахування на навчання
5.1 З метою оцінки рівня готовності кандидатів до навчання громадяни України складають вступні випробування.
5.2 Вступні випробування проводяться у період із 01 квітня по 30 серпня поточного року на навчально-матеріальній базі НУОУ згідно графіку випробувань.
5.3 Сума балів, отримана громадянином України за результатами випробувань, з урахуванням результатів професійного, психологічного відбору та медичного огляду, складає рейтинг кожного кандидата на навчання.
5.4 За результатами конкурсного відбору за кожною військово-обліковою спеціальністю окремо складається рейтинговий список
5.5 Під час проходження конкурсного відбору (здачі вступних випробувань) кандидат на навчання повинен мати при собі оригінали паспорта громадянина України та приписного свідоцтва.
5.6 Зарахування громадян для проходження військової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору та медичного огляду військово-лікарськими комісіями.
Після зарахування на навчання між громадянином (студентом) та начальником Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, укладається контракт про військову підготовку. Студенти мають можливість проходити військову підготовку, як за власні кошти, так і за кошти державного бюджету.
Військова підготовка складається з теоретичного і практичного курсів військової підготовки, комплексних практичних занять з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки та тактичної медицини на базі навчального центру НУОУ та навчального збору.
Після проходження програми навчального збору та складання випускного екзамену студенти, які проходять військову підготовку, в урочистих умовах складають Військову присягу згідно з порядком, установленим Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України.
Термін навчання за програмою підготовки офіцерів запасу для студентів складає 2-а роки.
Після складання випускних екзаменів громадяни (студенти), які пройшли повний курс військової підготовки та склали Військову присягу, атестуються до присвоєння відповідного первинного військового звання офіцера запасу.
Важливо також, що громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу, надається відстрочка від призову на строкову військову службу. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та на строк, що триває від завершення такої підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу (відповідно змінам до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» від 2019 року).